Čarodějův synovec

Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy, do kterých si sám netroufá vstoupit. Oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá zlá čarodějnice Jadis. Jenže nebýt toho, nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli by zrození nového světa jménem Narnie – a v Narnii je možné všechno…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76794/big_carodejuv-synovec-0x1-76794.jpg 41898

Letopisy Narnie 6.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Magician's Nephew, 1955

Kniha Čarodějův synovec

SimonDobes

Milé a ľahko čitateľné. Príbeh som predtým vôbec nepoznal. Bolo zaujímavé vidieť vznik Narnie a taktiež sa konečne dozvedieť, ako sa pouličná lampa dostala do tohto sveta! Čo ma však ruší, je to, že autor si pravidlá vymýšľa za pochodu - nie sú predom stanovené. Knihu dopĺňajú podarené ilustrácie.

18LenkA12

Krásný dětský příběh, kterým nepohrdne ani dospělý člověk. Vznik nového světa Narnie je okouzlující.

Vendy1993

Celou sérii jsem přečetla někdy ve třetí třídě (cca před 20 lety) a jelikož jsem nevěděla, jak knížky jdou za sebou tak Čarodějův synovec byla první knížka ze série, kterou jsem četla. Možná je to dobře, protože to tak u mě mělo vzrůstající hodnocení, kdežto když bych to měla brát opravdu podle toho jak to jde za sebou tak je to spíš trochu klesající....samotná knížka se mi celkem líbila a připravila tzv. půdu pro další díly

anonymní.Ilja
31.12.2021

Tuto knihu jsem četl jako poslední ze všech (které jsem přečetl: ke Stříbrné židli jsem se nikdy nedostal a Poslední bitvu jsem rozečetl asi třikrát, ale nedokázal dočíst) a přestože nebyla příběhově nikterak silná, její hodnota pro čtenáře, který již zná svět Letopisů Narnie, je nedozírná, neboť je to kniha, která vysvětluje původ celého světa a mnoha věcí, které se v onom světě přihodily.

Verunka289
28.12.2021

Knihu jsem četla až jako třetí v pořadí (nejdříve jsem četla Lev, čarodějnice a skříň a pak Princ Kaspian) a pokud bych měla porovnávat, byla pro mě slabší a méně napínavá než dva již přečtené díly. Na druhou stranu jsem se ale dozvěděla o vzniku Narnie, o čarodějnici i původu skříně, takže za to jsem ráda.

ŠTĚPÍNO
28.12.2021

Jedno velké fantasy dobrodružství které mě hodně bavilo a též je to skvele napsané. Doporučuji

ondra295
10.12.2021

Narnii mám jako celek strašně rád a obecně ji vnímám jako velice kvalitní sérii, hlavně tedy pro mladší věkové skupiny, ale Čarodějův Synovec se mi tolik nelíbil. Objektivně je to asi nejslabší knížka z celé série a takový "mišmaš" bájí, Bible, fantasy a ještě čehosi dalšího mi úplně nesednul. Je to takové dost prvoplánové. Na druhou stranu se aspoň dozvídáme více o postavách, které budou důležité v dalších (a lepších) dílech. Jediné, co mohu výrazněji pochválit, je cesta Diggoryho na Pegasovi - tam se mi ten popis skutečně líbil.

Petkona
04.12.2021

Já asi nebudu úplně fanoušek Narnie, mně to přišlo jako docela dost průměrná fantasy, možná že se to v dalších dílech trochu rozjede, ale musím si ještě rozmyslet, jestli budu v sérii pokračovat. Taky si myslím, že to je možná pro mladší věkovou kategorii, ale mně to nesedlo.