Poslední bitva

Poslední bitva https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76798/mid_posledni-bitva-x3e-76798.jpg 4 1493 137

Letopisy Narnie série

< 7. díl

Narnie… kde lež plodí strach… kde oddanost prochází těžkou zkouškou… kde se všechny naděje zdají ztracené… V posledních dne své existence Narnie prožívá nejtěžší boj – nikoli proti útočníku zvenčí, ale proti nepříteli z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu s hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Last Battle , 1956

DonFilipson
01.05.2013 5 z 5

Naprosto mě dostal ten konec :)

kowalenska.m
26.02.2013 5 z 5

Skvělý konec, zarazil, ale patří tam. Všechny díly se stupňují a tento je vrcholem. Splnil svůj účel, doporučuji :)

TessDragon
14.09.2012 5 z 5

A konec naše oblíbené Narnie.Díl byl poslední,ale asi i nejlepší,možná po 1 díle.Hlavně ten konec byl moc dojemný. ;)

joni
02.06.2012 5 z 5

Krásně napsané... Všechny díly Narnie jsem četla jedním dechem. A zvlášť tento. Naprosto mně uchvátil. Začátek jsem sice moc nechápala, ale vše se vyjasnilo. Krásné zakončení :)

Selekcaje
07.04.2012 5 z 5

Konec? Opravdu? Ohramující ale přesto...vždycky je to jistá melancholie když končí něco co prožíváte tak dlouho...:)

HonzaF
13.03.2012 4 z 5

Velice zajímavé zakončení Letopisů, jen úplný konec mi přišel trochu divný a zároveň, jak zde bylo napsáno, smutný a krásný, i když jsem to úplně nepochopil...

reykjavik
08.02.2012 5 z 5

Ohromující konec celých ohromujících letopisů

JaneTrestry
26.10.2011 5 z 5

tak mně se to moc líbilo, sice nemám přeštené všechny knížky, ale zatím se mi tahle líbila nejvíce. Ke konci jsme měla slzy na krajíčku a postupem času mi docházelo co se vlastně stalo. Mno, bylo to okolo jedenácté večer a já už byla unavená, ale kdyby to bylo ráno, dopoloedne nebo odpoledne, kdy já bych to přečetla, tak taky bulím jak želva. Prostě jedním slovem senzační :)

Tripedalia
30.08.2011 3 z 5

Tak tenhle díl mám z celých Letopisů nejmíň ráda. Vždycky mě hrozně naštve..

Honey0105
18.08.2011 1 z 5

Ach jo.. Předchozí díl (u mě to byl Kůň a jeho chlapec) mě sice nenadchl, ale četl se mi přeci jen dobře. Na tenhle díl jsem se proto také docela těšila a říkala jsem si, že to snad bude podobné. Bohužel už začátek knihy mě vůbec neoslovil. Spíš naopak. A čím dál kniha postupovala, tak tím více jsem byla zklamaná.
Narnie mě neokouzlila, ale tenhle díl mě zklamal asi nejvíc.
Protahování příhody s vlakem.. To bylo dobré.. Ale já už věděla, jak to dopadne, protože mi to bylo předem prozrazeno (a to ne, že bych to chtěla vědět).
Jsem moc ráda, že jsem celou sérii zvládla přečíst. Sice mě to nenadchlo, ale četl to každý a já nelituji, že jsem to také přelouskala.
Bohužel tento díl to mým hodnocením pořádně odnese.

martinkaLLL
12.06.2011 4 z 5

Poslední díl a moc krásně napsaný. Už od prvních vět jsem se nemohla odtrhnout. Moc jsem nerozuměla tomu konci celé té Narnie a vstupu do nové,ale když si to přečtu ještě jednou nebo dvakrát, jednou pochopím :o) Úplný konec byl nečekaný, smutný, ale zároveň krásný.

Dallia
15.02.2011 5 z 5

Krásně zakončená série Letopisů. Pravda, nějaká ta slza ukápla, když jsem dočítala poslední řádky této knihy a vlastně poslední řádky celé série. Opravdu mě nadchlo, že Narnie v podstatě nikdy nezanikne.

Lewisova víra v Boha není nic špatného. Každý člověk by měl v něco věřit a je jedno v co, protože někdy může být naše víra to poslední, co nám zůstane a nikdo nám ji nemůže vzít. Víra a naděje je to, co nás udrží naživu, ať se stane cokoliv.

Dumicek
25.01.2011 4 z 5

Velice dobře napsaný poslední díl Letopisů.Strhující děj,napětí.Řekla bych,že poslední díl se stal dílem nejlepším...

frigorn
09.12.2010 5 z 5

Rozhodně nejpropracovanější díl narnie, který to vše nádherně zakončuje, vrchol Lewisovy tvorby.100%

pavel.lauko
30.11.-0001 5 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší díl z těch 6, které jsem četl.

denise.spring
30.11.-0001 5 z 5

já jsem se rozbrečela na konci... je to ale nádhernej a filozofickej konec... co když žijeme v kopii, toho skutečného světa a ten skutečný svět, je nebe? všechny Narnie jsou filozofický, jen to člověk musí najít :)

motycek
30.11.-0001 3 z 5

celkem pěkný ale smutný a to bylo to poslední co tahle série potřebovala:(