Znamení Jidáš

Na Pražském hradě došlo k neslýchanému zločinu. Přímo v úředním paláci byl jedné noci zavražděn zemský sudí Dobřej a v jeho těle byla nalezena dýka se satanskými znaky. Král Přemysl II. Otakar nemá k lidem na svém dvoře důvěru, a proto svěří vyšetřování mladému Oldřichovi z Chlumu. To se samozřejmě nelíbí zemským úředníkům, zvláště když se začne proslýchat, že král hodlá bezdězskému správci svěřit vlivný úřad zemského sudího. Proto začne pražský purkrabí spolu s komořím pátrat na vlastní pěst a obviní synovce zavražděného sudího Křišťana. Král mladíka odsoudí k smrti, jenže Oldřich z Chlumu má pochybnosti, neboť se ukáže, že existuje ztracený spis, označený jako "Jidáš"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29126/znameni-jidas-IsZ-29126.jpg 4.4330

Hříšní lidé Království českého (10.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Znamení Jidáš

Páájinka
28.10.2018

moc se mi líbí Vondruškovy knížky, jsou čtivé, jsou z historie a také jsou vtipné

Jaruš7
02.10.2018

Audiočetba, kniha FsF.
Vždy a znovu žasnu,
Jako vždy potěšení s hřejivými pocitem.

Pavelpi
16.08.2018

Bezvadně napsaná kniha o vyšetřování zločinu v královské radě.Kniha má napětí a grády.Závěr je perfektně rozuzlený.Myslím,že Oldřich z Chlumu by obstál i mezi dnešními vyšetřovateli.

babystar
28.04.2018

Knížka odehrávající se hlavně v Praze na královském dvoře v době začátku vlády Přemysla II. Otakara, během druhého roku působení Oldřicha z Chlumu ve funkci královského prokurátora. Perfektně popsány intriky mezi členy královské rady. Při vyšetřování násilné smrti zemského sudího jde Oldřichovi (tak jako skoro vždy) o krk, ale taky o svobodu, neboť si na něho "brousí zuby" dcera pražského purkrabího. Bezmoc lidí neprávem odsouzených k smrti je úděsná a jsem opravdu ráda, že žiji v 21. století. Trochu mne mrzí, že jednotlivé knihy série nejdou po sobě chronologicky a také autor nedodržuje striktně životní historii postav (např. Byla Oldřichovou mrtvou manželkou dcera chudého zemana nebo magdeburská nevěstka?).

jaroiva
15.03.2018

jo! opět jsem se bavila na 100%

Art82
02.03.2018

Opět další vydařený kousek. Prostě tyhle detektivky si člověk opravdu užije a zatím nezklamala jediná.

PierRe Vesper
28.02.2018

Parádní detektivka jako vždy, a když jsem si přečetl jméno Kunigunda, věděl jsem, že se budu bavit přímo královsky.

Standa24
06.01.2018

Oproti předchozím příběhům Oldřicha z Chlumu jsem v této knížce postrádal větší napětí a spád.