Znamení Jidáš

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na Pražském hradě došlo k neslýchanému zločinu. Přímo v úředním paláci byl jedné noci zavražděn zemský sudí Dobřej a v jeho těle byla nalezena dýka se satanskými znaky. Král Přemysl II. Otakar nemá k lidem na svém dvoře důvěru, a proto svěří vyšetřování mladému Oldřichovi z Chlumu. To se samozřejmě nelíbí zemským úředníkům, zvláště když se začne proslýchat, že král hodlá bezdězskému správci svěřit vlivný úřad zemského sudího. Proto začne pražský purkrabí spolu s komořím pátrat na vlastní pěst a obviní synovce zavražděného sudího Křišťana. Král mladíka odsoudí k smrti, jenže Oldřich z Chlumu má pochybnosti, neboť se ukáže, že existuje ztracený spis, označený jako "Jidáš"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29126/znameni-jidas-IsZ-29126.jpg 4.4403

Hříšní lidé Království českého 10.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Znamení Jidáš

eltondo
25.09.2020

Zpočátku to vypadalo, že se to bude řešit jako klasická detektivka od Agathy Christie: 5 podezřelých + něco jako záhada zamčeného pokoje, ale pak to nějak sklouzlo ke standardnímu průběhu. Ten retro skok a informace o nečekané druhé manželce mne překvapily. A štěstí tady měli svědkové. Odstraněn byl snad jen jeden a hodně jich přežilo - to nebývá zvykem :)

olívoil
19.08.2020

Opět skvělá kniha.....opět návrat v čase...........intriky, inkvizitor..........ale pro naše hlavní hrdiny vše dobře dopadlo

Mates84
19.07.2020

(+ SPOILER) Kniha jako oddychove cteni super.Akorat teda co mi dost vadi je neustale chronoligicke preskakovani a hlavne to,ze kdyz uz pan Vondruska pise knihy kde jsou stejni hlavni hrdinove a jde o serii jejich pribehu tak by bylo dobre nemenit jejich historii respektive manzelky hlav.hrdiny.Na zacatku je psano,ze jeho manzelka zemrela s ditetem pri morove epidemii na to je navazano ze az x let pote se Oldrich zamiloval do Ludmily,nacez hned v dalsi knize uz se byvala manzelka jmenovala uplne jinak a umrela az 3 dny po porodu.Tak jak teda?

Malarkey
30.04.2020

Vondruškova klasika, která se pro změnu kompletně odehrává v Praze a navíc tu prsty v hlavní vraždě má ďábel, což je něco pro Oldřicha z Chlumu. Čtivost standardně skvělá, prostředí přesně tak libivé, jak jen může být, když se jedná o středověk, a průběh knihy zábavný od začátku až do konce. Nechápu ty, kteří na spisovatele nadávají, že není historik. Ano, je spíše spisovatel beletrie, ale zatraceně dobrý spisovatel beletrie. Kolik takových je, kteří umí tak čtivě popsat dobu středověku a zároveň využít představivost k tolika příběhům. Za mě tedy opět nemohu být jinak, než absolutně spokojený.

davas
24.03.2020

Opět se budu opakovat ...velmi čtivý příběh,který nám je bližší,tím,že se odehrává v zemi české ..postavy si dalším příběhem získavají větší popularitu u mně a tím pádem musím hodnotit plným počtem *

marimari
16.11.2019

Další skvělá kniha ze série.

tlllk
05.09.2019

Audio jednohubka, pobaví ale už ničím neprekvapí, miestami som mal pocit že som to už počúval. Len škoda že si dnešné čašníčky neberú príklad zo "Sklepnic", ale možno to bude tým že sme vymenili striebro za gastrolístky :)

Ulala
29.07.2019

Nezbývá mi než dát pět hvězdiček za skvělé letní čtení. Napínavé, lehké, Oldřich z Chlumu a jeho panoš Ota jsou sympatičtí a výkonní. Pražský hrad, vztahy v něm a intriky zemských úředníků jsou vykresleny velmi barvitě. Konstatuji po několikáté: Autorovy knihy se čtou velmi dobře.