Znamení Jidáš přehled

Znamení Jidáš
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29126/bmid_znameni-jidas-IsZ-29126.jpg 4 540 540

Na Pražském hradě došlo k neslýchanému zločinu. Přímo v úředním paláci byl jedné noci zavražděn zemský sudí Dobřej a v jeho těle byla nalezena dýka se satanskými znaky. Král Přemysl II. Otakar nemá k lidem na svém dvoře důvěru, a proto svěří vyšetřování mladému Oldřichovi z Chlumu. To se samozřejmě nelíbí zemským úředníkům, zvláště když se začne proslýchat, že král hodlá bezdězskému správci svěřit vlivný úřad zemského sudího. Proto začne pražský purkrabí spolu s komořím pátrat na vlastní pěst a obviní synovce zavražděného sudího Křišťana. Král mladíka odsoudí k smrti, jenže Oldřich z Chlumu má pochybnosti, neboť se ukáže, že existuje ztracený spis, označený jako "Jidáš".... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Znamení Jidáš. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (76)

sgjoli
26.05.2024 3 z 5

Opět jsem měla chuť na nějakou detektivní zápletku, a tak jsem pokračovala se svým oblíbeným Oldřichem z Chlumu. Já sama se snažím tu sérii poslouchat v pořadí, jak ty díly vyšly za sebou. Ale autor očividně nemá problém v rámci série přeskakovat v čase. Pro jednotlivé případy a jejich řešení to nemá moc vliv, ale pokud si člověk pamatuje detaily z Oldřichova života a snaží se to nějak sledovat jako nějaký vývoj postavy, může to skákání v čase být trochu matoucí.
Každopádně k Jidášovi samotnému - opět se jedná o svižně a zábavně napsané dílo, kdy se náš milý Oldřich pouští do víru intrik ve snaze dopátrat se pravdy a nepřijít při tom o krk. A že má skutečně někdy fakt namále. Nechybí ani již tradiční milostné hrátky panoše Oty se sličnými děvami, které doplňují ten kolorit nastavený v téhle sérii.
Tenhle díl si drží stejnou úroveň co ty předchozí díly, ničím nijak nevybočuje. Autor si tu drží laťku a doufám, že mu to vydrží i dál. Je to fajn poslech k práci, kdy se člověk zabaví, ale zároveň to není nic intelektuálně náročného, co by vás při poslechu vysloveně udolalo. Prostě příjemná odpočinková četba.

Luigi1
13.05.2024 5 z 5

Nedalo se prostě od toho odtrhnout


MirrorIsis
08.04.2024 5 z 5

Knihy pana Vondrušky mám přečtené skoro všechny, ale tohle je jeden z nejlepších příběhů...

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Znamení Jidáš v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených915x
ve Čtenářské výzvě36x
v Doporučených40x
v Knihotéce217x
v Chystám se číst45x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech5x