Pečeť smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

I když se Oldřich z Chlumu ocitl v momentální nemilosti českého krále, je povolán do Prahy. Ovšem případ, který mu král svěří, vypadá na první pohled jednoduše - malostranský špitál vlastní darovací listinu krále Václava I. na tři vesnice, ovšem Přemysl II. Otakar si nepamatuje, že by jeho otec špitál obdaroval. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky, která se nechala vydržovat několika zámožnými muži, kromě jiného i nejvyšším komořím. Ale i když to tak vůbec nevypadá, Oldřich z Chlumu záhy odhalí, že oba zločiny spolu úzce souvisejí. Pomalu začíná rozplétat klubko složitých intrik, které ho tentokrát zavedou do křivolakých a ponurých uliček Starého Města pražského....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29125/pecet-smrti-FEC-29125.jpg 4.4333
Série

Hříšní lidé Království českého 11.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Pečeť smrti

Přidat komentář
eltondo
29. října

Vše je v pořádku. Diviš i přes svůj zamračený vzhled a hrozivou jizvu ve tváři je stále v jádru dobromyslný muž, Ota má stále dlouhé vlasy nakadeřené podle poslední německé módy a Oldřich má Bezděz stále ještě nedostavěný. K tomu půvabná černovlasá kejklířka a příběh může začít.

olívoil
18. října

Trochu mě tentokrát zklamal závěr knihy, protože byl vysvětlen příliš zkráceně, rychle a hekticky.......nicméně opět oddychový detektivní příběh


Jaruš7
24. února

Už si vlastně neumím představit, že bych se nemohla těšit na další komplikované, historické záludnosti v oblastech zločinnosti v příbězích z pera manželů Vondruškových.
Faktem je, že audioknihy jsou formou nej, hudebně zvukomalebné podbarvení a skvělá četba vykouzlí pohodu a zážitek je fajnový.
Pečeť a smrt, pokušení a trest, zkus jedno, druhé se vynoří.
V tomto příběhu jsou reálie, které obaleny zločinem, prostupují historii k počátku vztahu, končící dramatem. Citace:" Má drahá chotí, doufám, že se ti pán Záviš z Falknštejna bude líbit..."
Bezvadný.*****

oolinkaa
03.09.2019

Pro mě zatím nejslabší díl.

Marcik7
09.08.2019

opět skvělý pan Vondruška, za pět...

Alex.rrr
24.06.2019

Tento díl byl hodně povedený. Napínavý a nepředvídatelný až do konce. Ač zápletka byla hodně zamotaná, tak řešení falešných listin mě bavilo. Závěr super.

Pavelpi
09.02.2019

Jeden z nejlepších příběhů Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty.Pátrání po dokumentu na sebe celkem logicky navazuje.Závěr je ale fantastický.Logické řešení příběhu jak je u autora zvykem.Příběh Oty,který se vrhne před kejklířku Beatrice a utrpí v té době smrtelné zranění.Beatrice ho však zachrání pomocí léku,který její matka dostala v cizině.Protože ale lék se musí rozmíchat v krvi,Beatrice zemře a naplní se tak věštba.Aby jeden člověk mohl žít,druhý musí zemřít ...

Carmen13
26.01.2019

Zase jeden z příběhů, který je trochu odlišný od ostatních. Apriori se nejedná o násilnou smrt, ale základem všeho jsou falešné listiny. Jen přemýšlím, kde se zasekl Diviš, že se do konce příběhu nestihl vrátit z Bezdězu a stejně tak mi trochu nesedí věk syna Marijánky a rychtáře Slamy. Marijánka se seznámila s rychtářem v příběhu Román o růži, který končí svatbou pana Oldřicha a Ludmily. Ti ted budou slavit páté výročí svatby...at počítám jak počítám, mohlo by být synovi Marijánky max. 4 roky. Pokud ano, tak je to chlapec šikovná a vyspělá:-)

1

Doporučujeme

Duch znojemských katakomb
Duch znojemských katakomb
Smrt ve Vratislavi
Smrt ve Vratislavi
Ďáblův sluha
Ďáblův sluha
Jáchymovští démoni
Jáchymovští démoni