Pečeť smrti

I když se Oldřich z Chlumu ocitl v momentální nemilosti českého krále, je povolán do Prahy. Ovšem případ, který mu král svěří, vypadá na první pohled jednoduše - malostranský špitál vlastní darovací listinu krále Václava I. na tři vesnice, ovšem Přemysl II. Otakar si nepamatuje, že by jeho otec špitál obdaroval. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky, která se nechala vydržovat několika zámožnými muži, kromě jiného i nejvyšším komořím. Ale i když to tak vůbec nevypadá, Oldřich z Chlumu záhy odhalí, že oba zločiny spolu úzce souvisejí. Pomalu začíná rozplétat klubko složitých intrik, které ho tentokrát zavedou do křivolakých a ponurých uliček Starého Města pražského....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29125/big_pecet-smrti-FEC-29125.jpg 4.4389

Kniha Pečeť smrti

hnatlubo
19.10.2021

Výborný příběh, jen mě zarazily některé maličkosti například jak mohl pražský arcibiskup přes noc sehnat nového sekretáře, je škoda, že si takový detail pan Vondruška nepohlídal. Také bych čekal vysvětlení proč se falšovala listina zrovna kvůli Makotřasům, čím byly pro krále a církev tak důležité?

willy9203
16.09.2021

Detektivní zápletka i postup vyšetřování opět skvělé. Jen mi trochu vadila závěrečná epizoda s Otou.

radimch
07.09.2021

Dobré, dobré, člověk se dozví pár zajímavých věcí a reálií z české minulosti.

Ulala
05.06.2021

Neměla bych knihu komentovat, protože Hříšné lidí Království českého čtu jako oddechovku, nebo jako pohádky před spaním, zejména v dobách pro mně velmi vypjatých. Čtu je ráda a myslím, že jak dočtu všechny díly, začnu znova od začátku ale tentokrát postupně. Možná pak budu mít nadhled a budu moct hodnotit, který díl je lepší nebo věrohodnější.

PREBURDA
22.05.2021

Tento díl, čtivý jako vždy............ ale za mě (asi jsem "přeVondruškovaná"), tomu chyběla, nevím jak to napsat.... asi slovem "šťáva". Až v druhé polovině knihy, kdy se Ota dostal do situace, ve které ještě nebyl, příběh dostal druhý dech a "šťávu" a byla jsem v napětí, jak to dopadne.

rilajaan
30.04.2021

Klasická historická detektivka. Mám je ráda, takže jsem spokojená.

jarin58
07.02.2021

Pan Vondruška pro tentokrát nechal Oldřicha z Chlumu vyšetřovat v Praze a ten se toho zhostil opět bravůrně.Jen nevím proč se z příběhu ke konci vytratil Diviš,chyběl mi tam.

kapr
28.12.2020

(+ SPOILER) Knížku jsem četl v době, která není zrovna lehká, ani jednoduchá. Byla příjemným balzámem na problémy a bolístky. Příběh se značně vymyká z řady ostatních příběhů pana Oldřicha. Dlouho jsem jej považoval až za jeden z jeho nejlepších. Proto mne láká podívat se na knihu kriticky. Ne z hlediska historika, na to rozhodně nemám, ale spíše z pohledu čtenáře, kterému autorovy knihy přinášejí hezké večery a klidný spánek. Jednotlivé knihy ze série čtu tak, jak se mi dostanou do ruky, tedy napřeskáčku. Proto mi případné nelogičnosti vývoje mezi jednotlivými částmi zákonitě unikají. Takže stručně. S kejklířkami, a dalšími podobnými vedlejšími postavami prosím zacházet napříště co nejopatrněji, bývají často těmi nejsympatičtějšími. Jinak souhlasím s ostatními komentáři v tom, že se jak z Otova uzdravování, tak především ze závěrečné scény dalo vytěžit daleko více. Diviš mi ke konci také hodně chyběl. Přesto všechno jedna z nejlepších.