Pečeť smrti

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

I když se Oldřich z Chlumu ocitl v momentální nemilosti českého krále, je povolán do Prahy. Ovšem případ, který mu král svěří, vypadá na první pohled jednoduše - malostranský špitál vlastní darovací listinu krále Václava I. na tři vesnice, ovšem Přemysl II. Otakar si nepamatuje, že by jeho otec špitál obdaroval. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky, která se nechala vydržovat několika zámožnými muži, kromě jiného i nejvyšším komořím. Ale i když to tak vůbec nevypadá, Oldřich z Chlumu záhy odhalí, že oba zločiny spolu úzce souvisejí. Pomalu začíná rozplétat klubko složitých intrik, které ho tentokrát zavedou do křivolakých a ponurých uliček Starého Města pražského....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29125/pecet-smrti-FEC-29125.jpg 4.4333

Hříšní lidé Království českého 11.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Pečeť smrti

eltondo

Vše je v pořádku. Diviš i přes svůj zamračený vzhled a hrozivou jizvu ve tváři je stále v jádru dobromyslný muž, Ota má stále dlouhé vlasy nakadeřené podle poslední německé módy a Oldřich má Bezděz stále ještě nedostavěný. K tomu půvabná černovlasá kejklířka a příběh může začít.

olívoil

Trochu mě tentokrát zklamal závěr knihy, protože byl vysvětlen příliš zkráceně, rychle a hekticky.......nicméně opět oddychový detektivní příběh

Jaruš7

Už si vlastně neumím představit, že bych se nemohla těšit na další komplikované, historické záludnosti v oblastech zločinnosti v příbězích z pera manželů Vondruškových.
Faktem je, že audioknihy jsou formou nej, hudebně zvukomalebné podbarvení a skvělá četba vykouzlí pohodu a zážitek je fajnový.
Pečeť a smrt, pokušení a trest, zkus jedno, druhé se vynoří.
V tomto příběhu jsou reálie, které obaleny zločinem, prostupují historii k počátku vztahu, končící dramatem. Citace:" Má drahá chotí, doufám, že se ti pán Záviš z Falknštejna bude líbit..."
Bezvadný.*****

oolinkaa
03.09.2019

Pro mě zatím nejslabší díl.

Marcik7
09.08.2019

opět skvělý pan Vondruška, za pět...

Alex.rrr
24.06.2019

Tento díl byl hodně povedený. Napínavý a nepředvídatelný až do konce. Ač zápletka byla hodně zamotaná, tak řešení falešných listin mě bavilo. Závěr super.

Pavelpi
09.02.2019

Jeden z nejlepších příběhů Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty.Pátrání po dokumentu na sebe celkem logicky navazuje.Závěr je ale fantastický.Logické řešení příběhu jak je u autora zvykem.Příběh Oty,který se vrhne před kejklířku Beatrice a utrpí v té době smrtelné zranění.Beatrice ho však zachrání pomocí léku,který její matka dostala v cizině.Protože ale lék se musí rozmíchat v krvi,Beatrice zemře a naplní se tak věštba.Aby jeden člověk mohl žít,druhý musí zemřít ...

Carmen13
26.01.2019

Zase jeden z příběhů, který je trochu odlišný od ostatních. Apriori se nejedná o násilnou smrt, ale základem všeho jsou falešné listiny. Jen přemýšlím, kde se zasekl Diviš, že se do konce příběhu nestihl vrátit z Bezdězu a stejně tak mi trochu nesedí věk syna Marijánky a rychtáře Slamy. Marijánka se seznámila s rychtářem v příběhu Román o růži, který končí svatbou pana Oldřicha a Ludmily. Ti ted budou slavit páté výročí svatby...at počítám jak počítám, mohlo by být synovi Marijánky max. 4 roky. Pokud ano, tak je to chlapec šikovná a vyspělá:-)

Duch znojemských katakomb
Duch znojemských katakomb