Pečeť smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

I když se Oldřich z Chlumu ocitl v momentální nemilosti českého krále, je povolán do Prahy. Ovšem případ, který mu král svěří, vypadá na první pohled jednoduše - malostranský špitál vlastní darovací listinu krále Václava I. na tři vesnice, ovšem Přemysl II. Otakar si nepamatuje, že by jeho otec špitál obdaroval. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky, která se nechala vydržovat několika zámožnými muži, kromě jiného i nejvyšším komořím. Ale i když to tak vůbec nevypadá, Oldřich z Chlumu záhy odhalí, že oba zločiny spolu úzce souvisejí. Pomalu začíná rozplétat klubko složitých intrik, které ho tentokrát zavedou do křivolakých a ponurých uliček Starého Města pražského....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29125/pecet-smrti-29125.jpg 4.4283
Série:

Hříšní lidé Království českého (11.)

Žánr:
Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Pečeť smrti

Přidat komentář
Pavelpi
09. února

Jeden z nejlepších příběhů Oldřicha z Chlumu a jeho panoše Oty.Pátrání po dokumentu na sebe celkem logicky navazuje.Závěr je ale fantastický.Logické řešení příběhu jak je u autora zvykem.Příběh Oty,který se vrhne před kejklířku Beatrice a utrpí v té době smrtelné zranění.Beatrice ho však zachrání pomocí léku,který její matka dostala v cizině.Protože ale lék se musí rozmíchat v krvi,Beatrice zemře a naplní se tak věštba.Aby jeden člověk mohl žít,druhý musí zemřít ...

Carmen13
26. ledna

Zase jeden z příběhů, který je trochu odlišný od ostatních. Apriori se nejedná o násilnou smrt, ale základem všeho jsou falešné listiny. Jen přemýšlím, kde se zasekl Diviš, že se do konce příběhu nestihl vrátit z Bezdězu a stejně tak mi trochu nesedí věk syna Marijánky a rychtáře Slamy. Marijánka se seznámila s rychtářem v příběhu Román o růži, který končí svatbou pana Oldřicha a Ludmily. Ti ted budou slavit páté výročí svatby...at počítám jak počítám, mohlo by být synovi Marijánky max. 4 roky. Pokud ano, tak je to chlapec šikovná a vyspělá:-)

SuperSojka
17.09.2018

Až se za sebe někdy stydím, ale nemůžu si pomoct, mně se ten Vondruška prostě líbí. Není to literatura, co překoná staletí, ale čte se to dobře a svižně. Autor je bezesporu "vypsaný", dokáže lehce navodit atmosféru středověku a člověk mu to jako historikovi i věří. Zápletka není nějak zvlášť nápaditá, ale není ani úplně triviální. Hlavní hrdinové jsou vtipní a chytří, jednoduše sympatičtí. Kolem a kolem, teď už chápu, proč je Vondruška nejčtenějším autorem městských knihoven.

Art82
26.08.2018

Pan Vondruška prostě nemá chybu. Další originální nápad prostě není co dodat.

babystar
01.05.2018

Spletitý příběh, v němž má Oldřich z Chlumu v Praze vypátrat pro Přemysla II. Otakara padělatele darovacích listin. "Máslo na hlavě" mají církevní hodnostáři i královští úředníci, všude je plno mrtvol a i našim hrdinům jde o život. Oldřich z Chlumu dva atentáty přežije, ale Ota ze Zástřízlí má "na kahánku"...

Francoa
24.03.2018

Já byl spokojený.Děj ubíhal, jak je u Vondrušky zvykem, žádná hluchá místa, vše vysvětleno.Nemohl přeci nechat odejít Otu, bez něho by příběhy ztratily šmrnc.Jeho styl je stále stejný, ale přesto pořád zábavný.

lisc
25.02.2018

Tentokrát se mi příběh líbil trochu míň než ostatní Vondruškovy detektivky a do čtení jsem se musela nutit, až poslední cca čtvrtina mě strhla.

cori
18.02.2018

Oldřich z Chlumu tentokrát v Praze pátrá po bratrstvu padělatelů listin, kteří likvidují nepohodlné svědky a i Oldřich se stává jejich terčem. Oldřich s Otou protivníky nešetří a řádí s meči jako černá ruka. Nenáročná oddechovka, nad kterou je třeba vypnout mozek a nedumat nad nelogičnostmi.