Pečeť smrti

Pečeť smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29125/bmid_pecet-smrti-FEC-29125.jpg 4 469 58

I když se Oldřich z Chlumu ocitl v momentální nemilosti českého krále, je povolán do Prahy. Ovšem případ, který mu král svěří, vypadá na první pohled jednoduše - malostranský špitál vlastní darovací listinu krále Václava I. na tři vesnice, ovšem Přemysl II. Otakar si nepamatuje, že by jeho otec špitál obdaroval. Královský prokurátor začne pátrat a narazí na vraždu staroměstské měšťanky, která se nechala vydržovat několika zámožnými muži, kromě jiného i nejvyšším komořím. Ale i když to tak vůbec nevypadá, Oldřich z Chlumu záhy odhalí, že oba zločiny spolu úzce souvisejí. Pomalu začíná rozplétat klubko složitých intrik, které ho tentokrát zavedou do křivolakých a ponurých uliček Starého Města pražského.... celý text

elizabeth_ba
27.04.2016 3 z 5

První ze dvou po sobě jdoucích příběhů o pochybných a chybějících listinách. A pak se na nějaký dokument v historii spolehněte. :-) Velmi dobrý příběh, ale vlastně nic nového, celé je to takové "deja vu", navíc tentokrát s ne zcela zvládnutým slohem (i když tady mohl zaspat i korektor, stejného slovesa na řádku těsně pod sebou si mohl všimnout). A ten úplný závěr si mohl autor úplně odpustit (raději mohl dokončit některý z těch uspěchaných, tady bohatě stačilo zasedání soudu a Otovo "zázračné" uzdravení) a nedělat z Přemysla Otakara II., s odpuštěním, pitomce či tažné zvíře a z Kunhuty ještě něco horšího...

barynka15
03.04.2016 3 z 5

Napětí prakticky až do poslední stránky. Ale Adventní kletba se mi líbila o něco víc.

cialexa
02.03.2016 5 z 5

Tento díl Oldřicha z Chlumu se mi velmi líbil, měl spád, napětí i dobrý konec.

aktijnov
19.02.2016 4 z 5

Opět pan Vondruška nezklamal... Příjemné odpočinkové čtení.

ivoiro
27.01.2016 5 z 5

V poslední době hltám Vondrušku a jeho sérii Hříšných lidí... Kniha mě opět nezklamala a můžu vyjádřit jenom a pouze mojí pochvalu.

Henriette
13.07.2015 3 z 5

Pátrání po Praze je mi vždycky milé. I toto se mi líbilo, jen drama Otovy "smrti" tolik nevyznělo, když jsem výsledek znala již z dalších dílů.

helenkan
28.11.2014 5 z 5

Moje prvotina a bylo to super.Takže budu pokračovat. :)))

Selinute
26.11.2014 4 z 5

Toto je moje první knížka, kterou jsem si koupila do své knihovny jako základ serie Hříšní lidé Království českého. Možná je o malinko slabší než všechny ty, které jsem doposud četla, ale přesto mě dokázala pobavit i zaujmout

cérka
07.11.2014 5 z 5

Jako vždy, super.

Alma-Nacida
15.07.2014 3 z 5

Tady bych měla nějaké výtky k "zázračnému" vyléčení Oty po požití jedné dávky pravděpodobných antibiotik :), ale jinak standartní kvalita, příjemné oddechové čtení.

jaja1989
27.05.2014 2 z 5

Myslím, že je to nejhořší kniha od Vondrušky

evafort
18.05.2014 5 z 5

Další skvělý a napínavý příběh Oldřicha z Chlumu.

gimli35
10.05.2014 4 z 5

Oldřich z Chlumu opět vyšetřuje, tentokrát s velmi složitou zápletkou.

Zdenda20
09.12.2013 4 z 5

Další kniha na jeden večer.Velmi pěkná zápletka o ženě , která uměla využít své ženskosti včetně zázračného doktora a tajemného léku na propíchnuté játra. A milé čtenářky si ani neužijí milostné drama s Otou, ten se tentokrát chová vzorně. Doporučuji všem co mají rádi pěkné historické detektivní příběhy.

Shardlake
17.08.2013 4 z 5

Opět krásný, čtivý a propracovaný příběh. Hamižnost člověka, který chtěl vše jen pro sebe byla potrestána.

bibi.r
13.03.2013 4 z 5

I když jsem věděla, že Oto bude v pohodě, stejně jsem se bála. Jen škoda, že tam jeho uzdravení nebylo věnováno trochu víc prostoru, přece jen to byla hodna zajímavá část knihy, tak proto o hvězdu méně.

kmenicka
04.09.2011 5 z 5

Zatím nejkrvavější Vondruškova detektivka je navzdory své tlouštce událostí jednoho odpoledne. Dokud jí nedočtete, nehnete se od ní.

Lucienka
11.06.2011 4 z 5

Kniha se čte dobře, možná až moc dobře (čekala jsem starší češtinu, resp. mluvu odpovídající té době), ale asi záměr. Doporučuji těm, kteří nemají náladu na nějaké náročné čtivo, ale zároveň mají chuť na odpočinkovou historickou detektivku.