Román o růži

Již devátý díl historických detektivních románů, které se odehrávají v časech panování krále Přemysla Otakara II. Příběh se vrací do doby, kdy královský prokurátor a správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu zabil v souboji syna Hynka Berky z Dubé a uchází se o krásnou Ludmilu z Vartemberka. Kdosi zavraždí bezdězského purkrabího Jindřicha a vzápětí je Oldřich královským komořím obviněn, že zpronevěřil peníze na výstavbu hradu. Oldřich je nucen pátrat v přestrojení za obyčejného vojáka, zatímco jeho panoš Ota je omylem zajat, neboť věznitelé ho považují za královského prokurátora. A nutí ho, aby se oženil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2650/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-roma-wJb-2650.jpg 4.3458

Kniha Román o růži

willy9203

Tuto epizodu ze série hříšných lidí bych zařadil mezi nejlepší. Sice mě na začátku trochu iritovalo, jak se vše Oldřichovi kazilo pod rukama, ale pak to byla ohromná zábava a těšil jsem se na vyvrcholení, které nezklamalo.

PREBURDA

Devátý svazek jsem přelouskla rychle, díl tak plynul nějak sám, jen jsem čekala, kdy se více dovím o knize Román o růži, vypadala to na středověkou kámasútru. :o) Sérií čtu popořadě a opětovně čtenáře zmátne, tak jako mě, jak Oldřich z Chlumu sní o lásce k vysněné Ludmile..............když v osmé knize, mají již společného syna. Tato kniha měla vyjít jako druhá, hned po knize Vražda v Ambitu.

akinomV
17.10.2020

Vondruškova klasika. Rychle se to četlo, zápletka se mi líbila, výměna Oty s Oldřichem a její prozrazení na konci stálo za to :-)

Bulba
30.09.2020

Výborná, lehce napsaná kniha, a dokonce i v těch panských pletichách se dalo celkem vyznat.

eltondo
31.08.2020

Připadá mi, že tady se to z velké části vyřešilo samo - resp. mafiáni a intrikáni toho dost stihli vyřídili i bez Oldřicha. Ten si aspoň mohl vyzkoušet snad šest různých převleků.
A hlavní zloduch tedy moc potrestán nebyl.

Mates84
19.07.2020

Oddechove cteni.

olívoil
18.07.2020

opět skvělé čtení...........jen jsem doufala, že se víc dozvím o knize Román o růži

lucie.8
12.07.2020

Knih ze série Hříšní lidé Království českého mám za sebou už celkem dost, ale tahle se mi líbila snad ještě víc než ostatní.