Román o růži

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Již devátý díl historických detektivních románů, které se odehrávají v časech panování krále Přemysla Otakara II. Příběh se vrací do doby, kdy královský prokurátor a správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu zabil v souboji syna Hynka Berky z Dubé a uchází se o krásnou Ludmilu z Vartemberka. Kdosi zavraždí bezdězského purkrabího Jindřicha a vzápětí je Oldřich královským komořím obviněn, že zpronevěřil peníze na výstavbu hradu. Oldřich je nucen pátrat v přestrojení za obyčejného vojáka, zatímco jeho panoš Ota je omylem zajat, neboť věznitelé ho považují za královského prokurátora. A nutí ho, aby se oženil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/2650/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-roma-wJb-2650.jpg 4.4381

Hříšní lidé Království českého 9.

Detektivky, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Román o růži

Emily82

Vondruškovy knihy beru jako příjemně oddychovou četbu. Baví mě, i přes časté historické nesrovnalosti. Ráda si opět něco přečtu.

Jaruš7

Audiokniha, hezké vyprávění o strastech lásky, která si přes mordy, faleš, lakotu a záštiplné vlivy, klikatými stezkami pomocí klamů a triků s čistým štítem odolávající svůdným nástrahám něžného pohlaví za přispění zavrženíhodného Románu o růži a objasnění zločinných úmyslů a skutků, dokázala že hry lásky mámivé, nejsou jen šálivé.
Za pokušení se platí, a tak kniha dojde k rukám královny, a ta si tyto církví zapovězené stránky nechá předčítat nikým jiným nežli pachatelem prvým, církevním prelátem.
Královský trest - četba knihy, *****

SAnthony
30.10.2019

Kniha je na oddech stejně jako ostatní ze série, každopádně zamotaná chronologie mi osobně nevyhovuje.

imarvin
29.10.2019

Na sérii Hříšní lidé Království českého jsem si už vybudoval závislost a je mi více než jasné, že postupně přečtu všechny. Baví mě, i když možná ne vždy zcela odpovídá dobovým reáliím. Ale působí tak nějak uvěřitelně, že tak to tehdy klidně mohlo být. Postavy jsou dobře napsány a za všechny ty díly už jsem s nimi velmi sžitý. Navíc v tomhle díle se dějově vrátíme do doby, kdy se Oldřich z Chlumu ještě neoženil s Ludmilou z Vartemberka. A tak je zajímavé propojovat si jejich osudy v minulosti.

Alex.rrr
29.05.2019

Moc hezký a zábavný příběh. Konečně mám ucelenou představu o jeho získání Ludmily. Konec byl teda na můj vkus hodně useklý a mohlo se na svatbu vyčlenit pár stránek.
Co mě v knize zarazilo, tak když Oldřich utíkal s Marjánkou a schovával se u skalního valu, tak ona měla říct, že je tam zima jako v lednici... Nevím, ale nenašla jsem nikde na netu zmínku, že bychom v českých zemích něco takového měli ;)

Pavelpi
10.03.2019

Konečně jsem se dozvěděl,co musel Oldřich všechno podstoupit,aby získal Ludmilu za manželku a musím říct,že je to dobře od autora vykombinováno

hs777
09.02.2019

Standardně kvalitní a pohodový historicko-detektivní román pana Vondrušky. Jenom mi trochu vadí ten časový zmatek jednotlivých dílů - v devátém se Oldřich z Chlumu uchází o Ludmilu z Vartemberka, přestože ve třetím s ní má již syna.

oolinkaa
02.02.2019

Zatím pro mě nejslabší díl .. zápletka, vyšetřování , dějová linka - Vondruška to umí i lépe