Román o růži

Již devátý díl historických detektivních románů, které se odehrávají v časech panování krále Přemysla Otakara II. Příběh se vrací do doby, kdy královský prokurátor a správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu zabil v souboji syna Hynka Berky z Dubé a uchází se o krásnou Ludmilu z Vartemberka. Kdosi zavraždí bezdězského purkrabího Jindřicha a vzápětí je Oldřich královským komořím obviněn, že zpronevěřil peníze na výstavbu hradu. Oldřich je nucen pátrat v přestrojení za obyčejného vojáka, zatímco jeho panoš Ota je omylem zajat, neboť věznitelé ho považují za královského prokurátora. A nutí ho, aby se oženil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2650/big_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-roma-wJb-2650.jpg 4.3515

Kniha Román o růži

rafan65

Moc pěkný čtení které píše o seznámení Oldřicha s budoucí ženou. Knihy čtu postupně podle číslování a ne podle událostí v nich, nebo nějak náhodně a velmi mě baví se vracet k věcem, které byly zmíněny v předchozích knihách. Jako vždy, perfektní, pan Vondruška nezklame.

drakamena

Část týkající se Oty a jeho "manželky" byla trochu zdlouhavá, to musím uznat. Na druhou stranu závěr - audience u krále - to rozhodně vynahradil. To, jak se sám Přemysl II. Otakar dobře bavil rozuzlením celé záhady, bylo skvělé. Líbilo se mi, že i nevěstka, která Oldřichovi pomáhala, našla štěstí. Opravdu jsem jí to přála.

radimch

Oddychové, zábavné, v porovnání s ostatními Vondruškovými knihami slabší

Mája777

Tak už devátý příběh za námi. A opět jsem se nenudila. Oldřich a Ota, kdo je kdo. Byla to zábava i trocha napětí - vraždy, intriky, převleky i láska. Pan Vondruška nezklame.
(8. 2. 22 - 3 375 - 9)

ChrisBlack

Po tomto románu jsem sáhla, jelikož jsem potřebovala něco odpočinkového.
Styl psaní pana Vondrušky je nenáročný a děj pěkně plyne. Příběh čtenáře přenese do českých zemí za vlády krále Přemysla II. Otakara. Věrně se zde odráží atmosféra doby i jisté rodové poměry.
Pro mě nejpřitažlivější byla postava královny Kunhuty - inteligentní, vzdělaná a sebevědomí žena. Dále i hlavní postava - Oldřich z Chlumu - mi byla velmi sympatická. Jeho sarkasmus mi byl až vlastní.
Nicméně, jednu výtku ke knize mám. Příběh obsahuje na můj vkus až moc intrik.

jarin58

Vondruška jako vždy nezklamal.

hnatlubo
23.08.2021

Výborné čtení, jako vždy-

willy9203
22.07.2021

Tuto epizodu ze série hříšných lidí bych zařadil mezi nejlepší. Sice mě na začátku trochu iritovalo, jak se vše Oldřichovi kazilo pod rukama, ale pak to byla ohromná zábava a těšil jsem se na vyvrcholení, které nezklamalo.