Alex.rrr Alex.rrr komentáře u knih

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Bála jsem se vyumělkovaných scén, ale je to jedno z velice povedených pokračování. Sice díl nebyl tak dojemný, ale krásně se příběh četl. Moc hezky zpracované, romantické. Doporučuji k přečtení.

18.07.2017 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Jediné a velké plus je čtivost knížky, stránky doslova nestačíte převracet...Ale to je asi tak vše. Nápad se stejným příběhem z pohledu druhé osoby je zajímavý, ale jinak je to slátanina. Hlavně když hlavní drsňák je vlastně měkota...

17.07.2017 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Příjemná oddychová detektivka. Rychlý spád, žádné protahování ani přetechnizování. Líbilo se mi, že policie zde pracuje méně předimenzovaně jako v jiných detektivkách. Nápad s geocachingem se mi hrozně líbil a proto jsem si knihu i vybrala, protože sama jsem kačerka :). Určitě doporučuji přečíst.

14.07.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihu jsem přečetla trochu se sebezapřením. Pěkný nápad a dobré vtipy a hlášky, ale obsahově je to nuda. Neurazí, ale asi bych se ke knize už nevrátila.

08.07.2017 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další z pěkných příběhů svérázného detektiva. Případ se mi velice líbil, napínavé, čtivé. Osobní život HH zůstává pořád tak trochu divoký, ale uvidíme co přinesou další díly.

04.07.2017 4 z 5

Živá investice Živá investice Dick Francis (p)

Knihu jsem si přečetla na doporučení. Byla jsem trochu skeptik, ale mile mě překvapil děj i zápletka. Příběh se netáhne, má spád a nenásilné rozuzlení. Skvělé. Malé plus má autor v pěkném popsání chodu institucí pro příběh, např. chod banky a chod u chovných koní. Na oddech doporučuji.

29.06.2017 5 z 5

Hrobařova dcera Hrobařova dcera Joyce Carol Oates

U této knížky jsem byla hrozně rozpačitá, v celku ale zklamala. Čekala jsem od příběhu víc, že se nějak zakončí nebo něco. Chybí mi spousta nezodpovězených otázek, na které autorka nedá už žádné vysvětlení. Když to shrnu:

Plusy: Dobrá myšlenka příběhu, některé partie knížky stojí opravdu za to. První část knihy byla pěkně propracovaná a čtivá. Zajímavý psychologický rozbor.

Mínusy: Rozsáhle nudné litanie popisování šatů, klavírů, kytek a různých hloupostí okolo. Seškrtat to, tak je kniha poloviční. Nevyjasněné části příběhu, které vypadaly ze začátku jako nosné. Chybělo mi větší propojení s postavou, vše mi přišlo, že se řešilo tak na okraji, ale nikdy ne protichůdné pocity postav i když náznaky tam byly.

Celkově bych řekla, že kniha není ztrátou času, ale rozhodně bych se k ní nevracela. Na druhou stranu příběh nebyl špatný a když od knihy nic neočekáváte, tak nezklame.

20.06.2017 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkama... 4 nakonec kvůli originálnímu nápadu a dobré myšlence. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale čekala jsem trochu něco jiného. Nicméně je to příběh zajímavý a čtivý. Je pravda, že jsem trochu cíťa, tak mě smutné pasáže trochu rozhodily. Jinak příjemné čtení.

11.06.2017 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Absolutně nejlepší kniha (prozatím) od začátku série. Skvělý příběh a napětí. Tento díl se mi moc líbil. Při hledání sériového vraha není ani tak moc popsána brutalita, což oceňuji. Několikrát jsem nemohla přestat číst, jak jsem byla zvědavá na další děj. Kniha dává několik možností, kdo by mohl být pachatel a o to větší a lepší je závěr. Moc doporučuji.

07.06.2017 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Překvapivě díl od dílu lepší a lepší, jsem ráda, že jsem autorovi dala šanci. Plusy knihy – čtivost, rychlý spád, překvapivé rozuzlení. Mínusy – hodně špatně se mi přecházelo z dějové linie do jiné. Pár řádků mi trvalo než jsem si uvědomila, že autor popisuje zase jinou část, ale to může být jen osobní pocit. Dále že začátek (cca 100 stran) bylo zvláštně nudných.

22.05.2017 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Pokračování Carla M. mě hrozně baví, první díl byl skvělý a tento mu může rozhodně konkurovat. Byla jsem zvědavá jak příběh společenské vrchnosti dopadne a rozhodně překvapil. Netradiční je, že od začátku víme, kdo je pachatel, resp. pachatelé a cestou příběhu se ubíráme k jeho usvědčení. Psychologicky je kniha také zajímavá. Chvílemi mi bylo samotné Kimmie líto, i když na první pohled si nezaslouží kousek soucitu. Určitě doporučuji přečíst. Nedílnou součástí je i Asad a nová asistentka Rose, kteří příběh velmi vtipně doplňují.

16.05.2017 5 z 5

Darke Darke Angie Sage

Další z povedených příběhů mladého Septimuse. Na této knížce se mi líbilo, že Sep nemusel nikam přehnaně cestovat, nikde se neztrácel, nikam neputoval atp. Vše se odehrávalo ve městě, které má moje sympatie. Boj s temnou doménou mě bavil, byla tam akce a rychlý spád. Jedná se roz hodně o jeden z nejpovedenějších dílů série.

16.05.2017 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Konečně vyústění s T. Waalerem. Sice trochu absurdnější, než jsem čekala, ale proč ne. Příběh se mi líbil, stránky celkem ubíhaly a četlo se příjemně, oproti prvotním dílům. Vztah s Ráchel mi v tomto díle přijde trochu odsunutý na druhou kolej, ale možná je to víc osobní pocit. Harryho případ mě bavil, sice mi přišel malý detail s prstem trochu nechutný, ale proti gustu a návyku psychopatů, proč ne :D…

10.05.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Okamžiky štěstí mě mile překvapily. Byla jsem zvědavá na příběh z dvou perspektiv. Milé pro mě bylo, že se nejedná o milostný pár, ale o sourozence. Osud si s nimi zahrál nemilou hru a pohled z dívčí i klučičí strany byl dost zajímavý. I tím, že každá z postav se na chvíli dějově odkloní po své dráze osudu. Hodně věcí se přečtením obou částí vysvětlí. Někdy mi situace přišly trochu moc, ale v celku to vůbec nevadilo. Celý příběh se příjemně a rychle četl. Můžu doporučit. Jen malé doporučení - začala jsem číst Veronikou a pro pochopení Jáchyma mi to přišlo lepší, než kdybych začala obráceně. :)

09.05.2017 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvělá kniha. Moc se mi líbilo zajímavé prolnutí původní dějové linky případu a "současnost". Hlavní dějová linie se mi moc líbila, i když cca od třetiny knihy po malé nápovědě v textu tušíte, kdo je kýžený padouch. Nicméně kniha nepostrádá napětí, logické vysvětlení a dokonalé završení. Kniha je nesmírně čtivá a řádky ubíhaly jedna radost. Těším se na další díly. A oproti jiným severským detektivká má tahle perfekní konec.

30.04.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Prokousávání se Harrym díl od dílu je lepší a lepší. V této knize se mi líbí, že je zde víc popsán takový asi klasický život policajta, který se setkává denně s více případy najednou. Někdy tedy jeho osobní pasáže převládaly nad dějem, což mě někdy připadalo trochu nesouvisející s celkovým příběhem. Celkově se mi nápad a vyústění příběhu líbilo a těším se na další díl.

28.04.2017 4 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Tento příběh se velice povedl. Od začátku napínavý děj a nebylo relativně hned jasné, kdo za případem stojí. Velmi pěkně se četlo. Zajímavé rozuzlení.

28.04.2017 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Další z příjemných počtení. Nenáročný příběh, který se dobře a rychle čte. Žádné táhlé povídání, ale stručné a věcné. Doporučuji pro chvíle nudy :)

24.04.2017 4 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Další z Vondruškových povedených knih. Autor nikdy nezklame. Skvělý nenáročný děj a příjemné čtení. Stránky utíkají před očima a rozuzlení je skvělé.

19.04.2017 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tato knížka byla pro mě, po předchozích přešlapech, docela příjemné překvapení. Ač nemám ráda obd. světové války, tady se mi dějová linie moc líbila. Příběh měl spád, bavil mě a byl nepředvídatelný. Skvělý je i konec. Tady tedy trochu až moc zvláštní rozuzlení na HH, ale jo, líbilo se. Docela zajímavý nápad je i otevřená část s nevyřešeným kouskem případu. Jsem zvědavá co přinese další díl.

19.04.2017 4 z 5