Smrt a jiné vrcholy mého života

Smrt a jiné vrcholy mého života

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí?

Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294105/smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4.2268

Der Tod und andere Höhepunkte meines Leben (2013)

Humor, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)

LadyKet
předevčírem

Jednoduchý styl, ale přesto velmi citlivý a emotivní. Prý to má být i komedie... Vtipy tam sice jsou, jenže když jsem si uvědomila, že je říká sama Smrt, tak mi spíše přejel mráz po zádech.
Jinak jsem si u knihy i dost pobrečela, takže nedoporučuji pro slabší povahy.

biairicia

Neobvyklá kniha. Narazila jsem na ní tak, že při koupi jiné knihy v ní byl vložen letáček s upoutávkou na tuto. Takže jsem šla znovu do knihkupectví. Musím říct, že to nejvtipnější bylo asi bohužel v upoutávce, takže trochu zklamání z moc velkého očekávání. Psáno je to hodně jednoduše a trochu bez spádu, mezi humorné knihy bych úplně s jistotou nezařadila, ač některé části opravdu pobavily a našlo se i trochu černého humoru bych řekla :) Jedná se spíš o takové vyprávění ze života outsidera s neobvyklým prvkem. A to, že za nejlepšího a skoro jediného přítele má samotnou smrt :) Téma neboli nápad je nevšední, což je plusem této knížky. Člověk se musí začíst a vydržet. Je zde asi snadné knihu odložit. Ale jelikož jsem vydržela a můžu hodnotit celek, tak je to za 3 hvězdy a celkem mile čtení, které stojí za přečtení. Po knize sáhněte až v případě, kdy nebude nálada na nějaké veledílo, či trhák :) bez velkého očekávání může kniha velmi mile překvapit ;)

magnolia

Ta obálka se mi nelíbí, to je fakt. Knížka ale nebyla špatná, přestože jsem v polovině váhala a (zcela výjimečně) se podívala na poslední kapitolu - a potom v klidu dočetla. Od začátku mě vadilo neustálé nevhodné zjevování se Smrti, hovory s ní, které hrdinovi způsobovaly problémy ve vztahu k okolí a celé mi to nějak nesedělo - no, musela jsem si zvyknout. Zbytečné mi připadalo další pojmenování Smrti, takže chvíli to byla ona, chvíli on. Co mě bavilo, bylo to ostatní - příběh kluka ze západního Německa, jeho dětství a dospívání, první zkušenosti s láskou a se vším, co život přináší. Martin jako zamilovaný kluk, člen týmu vodních záchranářů, jako voják na povinné službě, jako student a začínající lékař, jako manžel a syn. Léta osmdesátá, devadesátá a dál, od zbourání berlínské zdi až k pádu dvojčat v NY. A přátelí se se Smrtí, abych nezapomněla ... humoristickou knihou bych to nenazvala, a obálku bych dala jinou (můj názor).

Chytuš

Místy milé a úsměvné, místy smutné vyprávění jednoho outsidera, který je od malička trochu jiný. Asi jsem zrovna nebyla na Smrt naladěná, takže se mi i celé vyprávění posunulo do průměru. Oceňuji popis jednotlivých etap života Martina, kdy zmiňuje, co zrovna frčelo, hezky jsem si u toho zavzpomínala :-) Takže shrnuto podtrženo - oddechovka, kterou rychle přečtete, ale stejně rychle vyšumí. Filozofické myšlenky moc nehledejte, rozhodně nic, o čem by jste museli dlouze přemýšlet...

Zorka

Že "smrt není zlá, smrt je jen kus života těžkého", psal už Jiří Wolker. Jako by na něj navázal Marcus Zusak ve Zlodějce knih, který psal o smrti jako o unavené boží zaměstnankyni. Smrt v podání Sebastiana Niedlicha coby kamarádka, postavička lovící duše - motýly, je pak něco zcela jiného. Člověku by mohla být chvíli i sympatická. A pak si uvědomí, že setkání s ní je i v této knize pro většinu lidí (vyjma hlavního hrdiny) konečné. A dojde ke stejné myšlence, jako v běžném životě. Kam se podějí všichni ti motýli?

aruba

Krásná kniha, originální, vtipná i smutná a také trochu filozofická, zkrátka každý si v ní něco najde. Doporučuji (nejen) všem hledačům smyslu života.

MoPíšek

Nejvíc kniha, přímo jsem ji zhltala. Obladi, oblada!

Knihomolkaa

Úžasná kniha! Humorná, zábavná a přitom k zamyšlení :) Doporučuji!

MichelleS

Nedávám hodnocení, protože jsem knihu odložila asi po čtvrtině. Začátek vypadal nadějně, ale čím dál jsem četla, tím víc jsem se nudila a nechtělo se mi pokračovat. Několikrát jsem se mírně pousmála, ale humornou knihu si představuju jinak. Nelíbil se mi styl psaní, nudně obyčejné rozhovory, banální příhody, přitom ten nápad přátelství se Smrtí má v sobě úžasný potenciál. Nesedla mi, ale věřím že se najdou spokojení čtenáři, které bude bavit.

DasaN

Musím říct že tahle kniha mě fakt zaujala. Příběh je povedený, ačkoliv má neobvyklé téma...no co si budeme povídat téma smrti není úplně běžné.

Alex.rrr

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkama... 4 nakonec kvůli originálnímu nápadu a dobré myšlence. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale čekala jsem trochu něco jiného. Nicméně je to příběh zajímavý a čtivý. Je pravda, že jsem trochu cíťa, tak mě smutné pasáže trochu rozhodily. Jinak příjemné čtení.

Aki12

Smrt a jiné vrcholy mého života je báječnou, čtivou a ve všech směrech zajímavou knížkou, který rozhodně stojí za přečtení. Sebastian Niedlich, její tvůrce, v ní krásně ukazuje, že ani Smrt to nemá na světě jednoduché a že i někdo takový touží po přátelství a možná i lásce. Martinovi a i nám jako čtenářům se sice z prvních několika stránek a kapitol může zdát, že přátelství se Smrtí může bát báječné a zajímavé a že cestovat z místa na místo jen díky pouhé myšlence je určitě velká pecka, ale faktem je, že vlastně není o co stát.
I když mě kniha ze začátku bavila, od 80 stránky nudila, tak konec, který byl velice k zamyšlení, mile překvapil, a tak zůstávám u svého názoru, že knihu stojí za to číst.

Quireworm

Zajímavý nápad.. Kam vlastně tedy jdou duše po smrti? Nikdo ani Smrt to neví... Kniha je dobrá oddychovka a nejspíš není pro "náročnější" čtenáře a koho nenadchne obálka, ať radši knihu vůbec nebere do rukou..To co je na obálce odpovídá i obsahu :) Zábavná směsice černého humoru a chvil běžného života :)

Whobey

Přiznávám, že knihu jsem si vybírala podle obálky a roztomilé Smrtky na obalu. :)
Nicméně ačkoliv to není žádné brilantní hlubokomyslné dílo, příběh byl prima. Postava Smrti byla pojata spíš humorně, což bylo příjemné. :)

Příběh je takovou oddechovkou od náročnějších děl, takže kdo hledá něco na ten způsob, směle do toho! :)

Lou_19

Kniha mě moc bavila, hezky napsaná, směs humoru, faktů o lidském životě a věcí, nad kterými se člověk zamyslí.
Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla :)

martunka

Kniha se mi moc líbí. Je to čtivě psaný příběh o jednom lidském životě a neobvyklém přátelství. Taky bych takové přátelství brala.

Maanna

Když jsme knihu četla (čtu především v autobusech a při čekání), řada lidí se mě ptala, co to je. Zjistila jsem, že to není tak snadné říci - něco humoru, něco podnětů k zamyšlení, trocha toho kýče, ale výsledek mě moc bavil. Zvlášť oceňuji fakt, že se Smrt jevil/a jako někdo, kdo se může mýlit a měnit názory.

Pavelina

Výborná kniha. Pro pobavení i pro zamyšlení. Veselá i smutná. Jako život. Nebo jako smrt? :)

A že je smrt občas ON a občas ONA - já si myslím, že je bezpohlavní, kosí všechny bez rozdílu... A mluvit o ní jako o ONO - to by bylo povážlivé ;)

NicaCola

Naprostá bomba! Na knihu jsem se těšila už od Vánoc, kdy jsem jí objevila jako dárek pod stromečkem. A opravdu mě nezklamala. Stránky ubíhali strašně rychle, hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila...především Smrt a Bibi:) Vážně doporučuju:)

SamMarešová

Naprosto skvělá kniha.
Díky kraťoučkým kapitolám se čte snadno a člověk má pocit, že příběh utíká jako život sám.
Humoristická kniha, která člověku nabízí mnoho a mnoho myšlenkových pochodů o životě a smrti. O zamyšlení se nad sebou samým i o tom, že "záporák" může být fajn - doporučuji !
Určitě se k ní jednou vrátím :)

kamolka

Kniha se mi moc líbilo. Námět i příběh byl vážně skvělý, jen mi občas připadalo, že se to malinko táhne, ale hned se to zase rozjelo. Konec mě překvapil. Kdo by si pomyslel, že Smrt může být tak mírumilovná? :)

martina.tim

Naprostá bomba :). Skvěle podaná podoba smrti a knihu jsem měla velice rychle přečtenou, protože jsem ji nemohla odložit. Chvílemi jsem si říkala jestli vůbec někdo do toho důchodu dojde :D :D Těch lidí co tam umíralo kolem Martina bylo dost, ale nadruhou stranu "vo tom to je" :D Takže příběh pobavil, skoro rozbrečel, a nadchl.

Janniska

Super vtipná kniha,přečetla jsem ji za cestu vlakem na Slovensko a ani nevím jak sem dojela.Nemohla jsem se odtrhnout a mrzelo mě že už je konec.

Dousabel

Výborná kniha! Místy je strašně miloučká a zábavná, místy hrozně smutná a pesimistická, ale takový je život. A víte co? Já už se jí nebojím, ona ta Smrt není vůbec zlá, prostě jen dělá svou práci :)

bookemma

Po přečtení této knihy ve mně zůstal hluboký dojem ze Smrti i ze Života. A ano, Smrt přeci nemůže za to, že lidé umírají, Ona duše jen a pouze vyzvedává. Těžko říct, kdo může za smrt jako takovou, za odchod z našeho světa. Možná, že sami ti lidé. Na to však kniha, stejně jako na spoustu dalších otázek, jako správná filosofická úvaha odpověď nedává. A myslím, že se teď na všechny motýly budu dívat trochu jinak.

ctirad

Hezky jsem se pobavila

Plamen

super knížka :)

Rinoa18

Kniha, která se dá přečíst doslova jedním dechem. Velmi zajímavé pojetí života a smrti. Zcela neobvyklý kousek, který z hlavy asi jen tak nevypustíte.

Sarushka

Pro mě nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Kníha přesně podle mégo gusta. Humorná, má velikou hloubku, dokáže donutit člověka k zamyšlení a nádherný konec. Takové knihy zbožňuji a bojím se koupit si knihu jinou, protože mám strach, že se jí už žádná nevyrovná :) Autorovi děkuji a doufám, že brzy vydá další knihu, která bude stejně úžasná :)

adam5955

Jiste pasaze byly tak ctive, ze jsem myslel, ze knihu prectu jednim dechem. Jenze neustale hadky hlavni postavi se Smrti, palicatost az naivnost me osobne vadily do te miry, ze jsem knihu po kapitole odkladal a premlouval jsem sam sebe, at pokracuji. Pritom pasaze, kde neni dialog Smrti a hl.postavy jsou nesmirne ctive, prijemne... byt kniha jen o tomhle, ma u me o 2hvezdy vic. Napad to byl krasny, provedeni bohuzel u me nedoslo pochopeni, nicmene v autorovi to rozhodne je a psat umi