Smrt a jiné vrcholy mého života

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí? Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294105/big_smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4.1572

Smrt a jiné vrcholy mého života 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Tod und andere Höhepunkte meines Lebens, 2013

Kniha Smrt a jiné vrcholy mého života

IVANA0123
04. listopadu

Knížka se mi nakonec líbila, i když k označení humorná má podle mě docela daleko. Možná filosofická, chvílemi smutná a sem tam se střípky černého humoru. Občas se mi zdálo, že příběh hlavní hrdina vypráví z určitého odstupu, tak trochu bez emocí a to mi tam nesedělo. Ale ve druhé části už příběh víc ožil a podivné přátelství i kniha nakonec dopadli jinak než jsem celou dobu čekala.... A postava smrti? Celkem zvláštní, ale mně se líbila. Hlavně její schopnost přemístit se kamkoli kdykoli. Takže, jsem ráda, že jsem knihu, kterou jsem si vybrala původně kvůli obálce - ta je opravdu na jedničku - přečetla. Rozhodně tato knížka donutí člověka k jinému pohledu na svět. Takže ... Obladi oblada...4*
(11/21)

booklover

Taková milá jednohubka, čte se lehce, kapitoly jsou krátké, trochu k zamyšlení, trochu humoru.
4,5* mě to bavilo !

Annisem

Kniha byla hezká, napsáno s humorem a trochu na přemýšlení. Pěkné odpočinkové čtení na letní tábor či sezení na zahradě při okopávání záhonku.

Lenadre

Tato kniha mě vzala za srdce.Myslím, že je pro ty, kteří se zamýšlejí nad smyslem života, smrti, času, který je každému z nás určený.Co je důležité co je nevyhnutelné.Je krásně napsaná s humorem a laskavě.Doporučuji

Dani25

Podľa mna to humorné nebolo, bolo to na zamyslenie. Žili by sme inak, keby sme vedeli deň kedy a ako zomrieme? Čítala sa veľmi dobre.

Barakoudel
29.12.2020

Pro mě velmi zábavné, humor mám ráda. Jednu hvězdičku ale srážím za četnost překlepů a chyb, které tak ruší čtenářský komfort.

j.nick83
02.10.2020

Četla se dobře, napsaná s lehkostí, humoru tam moc nebylo, spíš hodně otázek k zamyšlení... Hlavní hrdina (Martin) byl někdy nesnesitelný, Smrt to s ním neměla jednoduché :)

aydam
30.09.2020

Třeskutě vtipné vyprávění to tedy nebylo. Místy velice smutné.
Že by Martin se Smrtí kdovíjak kamarádil, to se říct nedá. Pořád jí nadává a snaží se jí vyhýbat. Až v závěru dochází k jakémusi smíření.