Smrt a jiné vrcholy mého života

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí? Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294105/smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4.2460
Vydáno:, Ikar (ČR)

Der Tod und andere Höhepunkte meines Leben (2013)

Kniha Smrt a jiné vrcholy mého života

meluzena

Martin má už od svých sedmi let schopnost vidět Smrt a také to, jak kdo zemře - což sice nikdo neví, ale stejně je pro své okolí divně zvláštní. A tak není divu, že kromě Smrťáka nemá žádné kamarády a moc radosti si neužije (navíc jeho velká tajná láska je i po letech stále jen platonická).
Ačkoli má Smrt v názvu, že všeho nejvíc je to příběh o přátelství a lásce. Skvěle napsaný, s lehkým humorem; při čtení jsem si nevím proč vzpomněla na Terryho Pratchetta a jeho báječně ulítlé knížky. Doporučuji.

LiKa00

Krásná kniha. Zpočátku jsem se bála, že ji budu muset odložit jelikož mě tak moc neuchvatila, ale později jsem se do toho dostala a nakonec mě kniha příjemně překvapila.

frgo

Asi to bude fanúšik Christophera Moorea.
Nebolo to zle.... uvidíme druhý diel.

ElizabethB

Príjemná satirická knižka.

roman9276

Už před lety mě zaujala obálka a já si nadávám, proč jsem se k této knize nedostal drív. Hrozně příjemná oddechovka, u který jsem se nejednou zasmál nahlas jak blbeček. Martin u své umírající babičky potká Smrt a tak začíná podivné přátelství. Zažíváme Martinovo mládí, kdy se s ním Smrt chce kamarádit, protože jí nikdo nevidí ani neslyší a ona si vždycky zajde, když se schyluje k prvnímu sexu nebo v podobně příjemný situaci. Hezky napsaný, něco jsem si z toho vzal, protože vás to donutí uvažovat nad smrtí, nad tím, kolik máme každý času, než zaklepeme bačkorama, líbily se mi úvahy hlavního hrdiny o tom, že všichni sice víme, že tam musíme, ale na druhou stranu, nikdo asi není úplně připravenej tenhle svět opustit, i když věděl, kdy on přesně zemře.

Jonny333

Pohar naplneny do polovice
Kniha, s ktorou som sa (pouzijem prisilne slovo) stotoznil preto, lebo hlavny hrdina je moj vrstovnik. Do obdobia skoncenia vysokej skoly som sa v nom celkom vedel najst. Tiez zaujimavy namet marketingovo podchyteny uz v nazve a v popise. Neukonceny skoro-zivotopis jedneho cloveka a jeho kamosky Smrtky. Vlastne kamosa Smrtonosa, len toto pomenovanie som vstrebal az od polovice knihy. A tym by som asi skoncil s pozitivami. Akoby ostalo toto dielo niekde na polceste k mojmu plnohodnotnemu osobnemu uznaniu a chvale. Nieco ako kvalitny trailer k blockbusteru, ktory ma este len prist. Prave preto sa to lahko cita. Stranky ubiehaju a ja na kazdej dalsej marne cakam poctive zahryznutie do emocii, napatia, zvratov, cohokolvek, co ma rozvibruje. Som nenalezite narocny? Je to vobec kniha pre mna? Dostal som ju ako dar k narodeninam, a tak trosku si preto narokujem, ze aj je, hoci mi nesadla. Mozte brat aj moje 3 hviezdy ako relevantne hodnotenie, no asi sa priklonte skor k vacsine, ktora dala tych hviezd zatial v priemere viac.

xmilek

Smrt ve finále nemusí být jen ta zlá s kosou. Není to pouze o smrti, ale především o zamyšlení se nad životem.

Patrik02

Tak tohle byla paráda. Kniha, která Vás svým specifickým humorem nenásilně donutí zamyslet se nad svými životy. Kniha s hlavním hrdinou, kterého si oblíbíte a se záporákem, kterého budete milovat. A jakmile Vás jednou lapí do svých sítí, budete zamyšleně otáčet stránku za stránkou, dokud se nedostanete na samý konec.

satira humor smrt Berlín USA (Spojené státy americké) prvotina

Sebastian Niedlich

Sebastian Niedlich
německá, 1975

Kniha Smrt a jiné vrcholy mého života je: