Smrt a jiné vrcholy mého života

Smrt a jiné vrcholy mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294105/bmid_smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4 611 170

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí? Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Tod und andere Höhepunkte meines Lebens , 2013

MartinSt
01.10.2016 5 z 5

A mě se to líbilo :) knížku bych hodnotil jako velice pohodové a svižné čtení. Je to psáno jednodušším stylem, člověk se rozhodně ani chvilku neztrácí a stále ví, co čte. Někdy ale byl text "jednoduchý" až moc (zejména některé dialogy se Smrtí).
Na komedii bych to určitě neviděl, přestože jsem jednou vybuchl smíchy a párkrát se v knize objevují vtipně zvolené narážky. Ke konci mi přišel děj spíše depresivní a nakonec smutný.

Co se týče nějaké hlubší myšlenky, raději jsem nad ní moc nepřemýšlel, protože zkrátka nerad vůbec přemýšlím o všem, co se motá kolem smrti ;) Pokud to má někdo podobné, některé části se mu nebudou číst příjemně.

Rozhodně je to ale mnou nejrychleji přečtená kniha, jelikož prostě je tak pohodová, že vás to baví číst a užívat si :)

Guarnere
26.09.2016 3 z 5

Myšlenka té knihy je skvělá a ta by na čtyři hvězdy stačila, ale... Ale, ale, ale... Hlavní postava mi postupem času začala být poměrně nesympatická. Vlastně až na posledních stránkách vedla se Smrtí dobrý rozhovor, jinak mi jejich rozhovory přišly strašně banální, nebo možná byly jen špatně napsané, nevím. Martin se pořád opakoval jako gramofonová deska a vlastně nikdy nenechal Smrt pořádně mluvit. Taky jsem čekala, že Smrt bude mnohem děsivější a jaksi charismatičtější. Nakonec je to možná tak, že jsem měla příliš velká očekávání, ale v závěru to více jak na ty tři hvězdy není... I tak stojí za to si to přečíst...

Toldist
25.09.2016 3 z 5

Smrt a jiné vrcholy mého života je příběh o nezvyklém přátelství mezi smrtí a lidskou osobou. Zpočátku malý chlapec nechápe průběh událostí a často se dostává se smrtkou do potyček, jenž jsou místy úsměvné, ale celkově je příběh zabalen do hořkého obalu. Postupně pochopí smysl života a taky to, jaký vztah má k samotné smrti. Moc jsem se nezasmál, ale díky tomuto neobvyklému přátelství jsem knihu dočetl až dokonce.

hellena1523
25.09.2016 5 z 5

Prvních pár kapitol mě velmi namlsalo. Svižný styl, opravdu jsem se dost smála (zřejmě máme s autorem podobný styl humoru), hlavní hrdina mi byl sympatický a Smrt? Tak tu jsem si ihned zamilovala (jo...přestože jsem byla od dětství poněkud morbidní, tahle myšlenka nepatrně vyvádí z míry i mne).
Nicméně...zpočátku se kniha opravdu tvářila jako velmi humorná oddychovka, avšak v průběhu se člověk tak nějak dostal k vážnějším úvahám. (Třeba o tom, jak dnes - oproti dávným dobám - vytěsňujeme smrt ze života a automaticky ji považujeme za něco velmi špatného, přestože ::MINI SPOILER:: způsobuje pokrok lidstva!)
Zatím si nejsem jistá, jestli se k titulu ještě někdy vrátím (to spíš podle nálady), ale zcela jistě vím to, že jsem byla spokojená (a místy se opravdu nahlas smála).

VeronikaNK
23.09.2016 5 z 5

Zajímavé čtení. Moc humorná mi kniha nepřišla, -ale něčím mě chytila za srdce.

Pojednávání o smrti pro mě občas bylo smutné a občas si člověk u toho představí trochu i svůj život.

Poutavý příběh, který mi nedal spát, tudíž jsem knihu přečetla za dva večery :-)

Pokud berete "smrt" trošku s nadsázkou, i když jde to vůbec? Tak vás kniha chytí za srdce stejně jako mě.

Askarinka
20.09.2016 5 z 5

Tak knížka mi vyloženě vtipná nepřišla,ale moc se mi líbila. Vůbec nezávidím hlavnímu hrdinovi jeho schopnost vidět smrt, to bych opravdu nechtěla:-)

pejty
10.09.2016 5 z 5

Když jsem začínal číst tuto knihu, myslel jsem si, že se dočkám spousty černého humoru a vtipných hlášek. Opak byl pravdou kniha je sice velmi úsměvná, ale autor přinesl vtip na stránky jen ve velmi lehké a oddechové formě, která se mi nakonec moc líbila. Autor k tomuto lehce vtipnému námětu vytvořil velmi sympatické hlavní postavy, u kterých se vyvíjelo přátelství natolik bizarní a úsměvnou formou, že jsem jejich přátelství prostě nemohl neobdivovat a nefandit mu. Navíc našeho hlavního lidského hrdinu tato známost dostala do mnoha komických situací, kterým hlavní hrdina musel čelit, což se mu mnohokrát moc dobře nedařilo. Nakonec nemůžu říct nic jiného než, že už dlouhou dobu jsem nečetl nic tak příjemně oddechového, jako byla tato kniha.

ladyfromskye
06.09.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, jaké jsem kdy četla! Zasmála jsem se, zaplakala jsem, zapřemýšlela jsem. Otázkou zůstává, jak bude kniha působit na ty, kteří za sebou nemají podobné zkušenosti, jakých využívá knížka. Pro takové by totiž mohl text být jen "nepěkným (a neoriginálním) vtipem".

Babouš
06.09.2016 4 z 5

Během čtení jsem párkrát vyprskl smíchy ("Vyrušila jsem vás při kopulaci?" "Ehm, ano."). Knihu doporučuju všem, kdo si chtějí přečíst něco odlehčeného, ale ne hloupého. Smrt a jiné vrcholy mého života je perfektní kniha na poslední dny léta a k prvním dnům školy – školou povinní se s Martinem v lecčems ztotožní a náležitě ocení schopnosti, které Smrt má (během testů jsou neocenitelné!).

Steew
28.08.2016 4 z 5

Poměrně hezká knížka... Neřekl bych zrovna humorná, prakticky jsem se nesmál, ale četla se velmi rychle a konec byl pro mne docela emocionální :). Stačí když od toho nebudete nic extra čekat. sama vás vtáhne do děje a smrt si brzy oblíbíte. Jenom opravdu škoda, že docela nevyužil některého potenciálu, co tam utvořil a nepohrál si s tím více. Každopádně čtyři hvězdy naprosto zaslouženě. Obladi oblada...

prvotina smrt satira humor Berlín USA (Spojené státy americké)

Sebastian Niedlich
německá, 1975
2016  82%Smrt a jiné vrcholy mého života
2020  86%Přežít Smrt není legrace
2018  64%A Bůh pravil: Budiž Jonáš

Kniha Smrt a jiné vrcholy mého života je v