A Bůh pravil: Budiž Jonáš

A Bůh pravil: Budiž Jonáš https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384216/bmid_a-buh-pravil-budiz-jonas-BR1-384216.jpg 3 97 34

Možná, že z nás budou svatí… Někdy má člověk zkrátka špatný den. Někdy má strašně špatný den. A někdy ho zamáčkne spadlá špička kostelní věže. Přesně to se stane Jonášovi, a tím by mohl vlastně celý příběh skončit. Ale Bůh (starší z nás si pamatují, že je Všemohoucí) má s ním jiné plány – neboť Jonáš je nový Mesiáš. A tak vstane z mrtvých. Lékaři, média a stále rostoucí počet nadšených věřících šílí. A Jonáš? Ten chce vlastně mít jen svůj klid. A v žádném případě netouží dělat zázraky! Ale všechno dopadne úplně jinak… Černočerná komedie s trochou sentimentu a trochou svatozáře od autora bestselleru Smrt a jiné vrcholy mého života.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Und Gott sprach: Es werde Jonas , 2015

JancaMia
09.07.2023 odpad!

asi nejsem cílový čtenář, nijak mě to nezaujalo ... byť knížka byla u renomovaného knihkupce v akci za 19,- ...

Kikulka97
21.02.2023 3 z 5

Knížka za devět korun - od té má člověk malé očekávání. A víte, že to mělo šťávu? Nechtěla bych být Mesiášem v této době. A ačkoliv konec byl už podle mě překombinovaný a očekáváný, vlastně to nebylo vůbec špatné ;)
(dodávám, že první díl jsem nečetla, takže nemůžu porovnat)

Imis
24.09.2022 2 z 5

1. díl se mi líbil, 2. díl už ne tolik, ale tenhle je slabý. Nemohla jsem se začíst, nakonec jsem prolítla knihu rychločtením a nenašla jsem důvod, proč bych jí měla číst s nějakým větším zájmem. Přijde mi, jakoby byla určené pro mladší čtenáře, třeba kolem 20 let i když nevím, zda by je zaujalo téma. Měla jsem z toho pocit, že kniha vznikla na přání nakladatele a tak se našlo nějaké téma. Nepřišlo mi to ani vtipné ani k zamyšlení, škoda.

petrarka72
04.09.2022 3 z 5

Příjemná oddechovka. Neurazí, nenadchne, ale je docela chytře vymyšlená a některé pasáže jsou hodně vtipné. A Bůh je bůh!

vercatko20
29.08.2022 1 z 5

Nevím, z téhle knihy jsem trochu rozpačitá.
Vůbec nechápu, co tím chtěl autor říct..
Příběh nemá žádný děj. Jen se tak veze, ale že by se tam něco dělo, to se říct nedá.
Žádná zápletka, rozuzlení, šokující konec nebo aspoň vtipný děj - nic. Tahle kniha nemá nic.
Hlavní hrdina Jonáš je nesympatický, sebestředný a vůbec mi nesedl. Celá kniha je vlastně jen o tom, jak se srovnává se svou náhlou popularitou. Jinak se tam neděje nic. Ostatní postavy, co se v knize vyskytují, jsou nesmastné neslané a obecně je celý příběh hrozně plochý.

Od autora už si nic nepřečtu, novodobá německá literatura je očividně u dna.

Jednu hvězdu jen za prvních cca 50 stran na začátku, ty se ještě daly číst.

Baja333
04.08.2022 5 z 5

Velmi čtivé, zábavné a některé řádky k zamyšlení.

vera5841
15.01.2022 3 z 5

Humorné zamyšlení nad životem a množstvím náboženství. Proč ne? Ale po sérii se Smrtí byla tato kniha spíše zklamání. Je minimálně o level níže a specifický humor pana Niedlicha, který mě oslovil ve Smrti, jsem tu viděla jen v lehkých náznacích.

pepa4081
30.08.2021 5 z 5

Doufám a věřím, že bůh je takový, jak ho líčí pan Niedlich. Souhlasím i s jeho názory na náboženství. Výborně jsem se bavil. Knihu doporučuji snad úplně všem. Nejen jako zábavu, ale i k zamyšlení. A snažím se nebýt hovado.
Nanejvýš uspokojivé.

hetty64
03.08.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale rozhodně ne tak humorná jak jsem čekala. Zařadila bych ji do kategorie "Oddechové čtení". Konec mě bavil, myšlenka zaujala. Celkově mě kniha nenadchla ale potěšila.

roman9276
02.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje druhé setkání s autorem a opět jsem se skvěle bavil. Knížka není bůhvíjak hodnocená, ale to mě neodradilo, autorův styl psaní a humor mi zkrátka sedí. Jonáš žije obyčejnej život v Berlíně, když na něj spadne špička kostelní věže a rozmáčkne ho. Rodina truchlí, ale on ožije a stává se z něj novej Mesiáš, Ježíš, prostě novej prorok vyvolený bohem. Někteří ho začnou uctívat, jiní mu usilujou o život, což Jonáše hrozně sere, protože chce mít svůj klídek a on ho pořád někdo otravuje, ať uzdravuje lidi, dává kázání nebo dělá zázraky. Je to trochu černá komedie, ale velice originální, postavy jsou obyčejný průměrný lidi, což mi hodně sedlo. Je tady krásně ukázaný, že lidská blbost opravdu nezná mezí.

Vik909
03.05.2020 3 z 5

Přelouskat tuto knihu mi trvalo déle, než jsem očekávala. Příběh je příjemně odlehčený, ideální na sobotní odpoledne. Nápad udělat z ateistického Jonáše proroka byl geniální a následek tohoto zázraku popravdě i poměrně realistický! Vtipné promluvy samotného Boha mne nikdy nezklamaly a naopak vždy pobavily. Kniha je čtivá a věřím, že ji prolouskáte rychleji než já. Autor se s ničím nepáře a dlouhé pasáže zde také nehledejte. Současně tady nehledejte nějakou velkou kácí, kterou byste mohli hledat v jiných knihách, což byl asi důvod, proč mi trvalo tak dlouho knihu přečíst, jelikož jsem skočila z Úžasné Zeměplochy od Terryho Pratchetta na tuto knihu naprosto jiné kategorie. Jinak je kniha velmi příjemná a určitě doporučuji

_Joker_
01.03.2020 3 z 5

Ze "Smrtky" jsem byla absolutně nadšená, proto jsem neváhala a hned si koupila i tuto knihu. Nechci porovnávat, která kniha je lepší, ale musím uznat, že předčit "Smrtku" bude pro autora oříšek. Námět je sice jedinečný ale nebýt autorova humoru, tak tu knihu asi nedočtu.

zazinka2
16.02.2020 3 z 5

Příběh neurazí, ale ani nenadchne. Nicméně souhlasím s autorovými pocity ohledně náboženství a souhlasím, že heslo "Nebuď hovado", naše společnost více než potřebuje. Kdyby se podle něj lidé řídili, to by bylo na Zemi krásně :)

MarsyPint
05.02.2020 2 z 5

Kniha se mi líbila, i když po přečtení první ( Smrt a jiné vrcholy života ) jsem možná čekala trochu víc. Rozhodně je to ale příjemná oddychovka u které občas zacukají koutky. Škoda trochu toho závěru, jako kdyby najednou autor nevěděl, co dál napsat a tak to raději rychle ukončil.

katerina5544
21.10.2019 3 z 5

Kniha me moc nebavila. Oproti prvnimu dilu trosku slabota. V podstate se v ni nic moc nedeje. Zasmala jsem se, ale cekala jsem vice. Nicmene je z ni citit co si autor mysli o ruznych nabozenstvich :)

PanKrbec
16.07.2019 4 z 5

Tahle druhá autorova knížka se mi libila o trochu vic než jeho prvni (Smrt a jiné vrcholy mého života) i když ani ta nebyla vůbec špatná.

gad
04.06.2019 4 z 5

"Nebuďte hovada! "
Za mne spokojenost.

Booky84
05.05.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla a za mne zajímavé téma, až na ten konec - ten mne trochu zklamal. Samozřejmě se neubráním srovnání s autorovou prvotinou Smrt a jiné vrcholy mého života, ta je určitě lepší, a proto dávám čtyři hvězdy.

Pavcitko
03.04.2019 2 z 5

Příliš mě nenadchla, myšlenka zajímavá, ale bavilo mě to tak do půlky knihy. Předchozí kniha autora se mi líbila o hodně víc.

Patrik02
28.03.2019 5 z 5

Za mne osobně parádní počin. Cool Bůh s opravdu coolovými hláškami a znovu oživený spisovatel, který je asi tak líný, jako já. Smrt a jiné vrcholy mého života nabízela "jiný" pohled na smrt, Jonáš je spíše o zmrtvýchvstání a o životě po smrti. A to doslova.

satira humor zmrtvýchvstání absurdní humor

Sebastian Niedlich
německá, 1975