Dobronínské morytáty

Dobronínské morytáty https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321630/mid_dobroninske-morytaty-tLT-321630.jpg 4 333 88

Letopisy královské komory série

Na počátku adventu přijíždí Jiří Adam z Dobronína s pomocníky bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou na svůj statek na Vysočině, kde hodlá během Vánoc odpočívat. Ale ihned po příjezdu ho vyhledá stařena, která byla kdysi jeho kojnou. Prosí o pomoc, protože se ztratil její vnuk. Jiří Adam z Dobronína záhy najde jeho mrtvé tělo v opuštěném mlýně. Před očima se mu začnou odvíjet vzpomínky, jako by se vracel do doby, kdy v Dobroníně vyrůstal. I když je advent a křesťané by měli očekávat narození Páně, dojde k dalším mordům a smrt hrozí i jemu. Naštěstí má své dva oddané pomocníky.... celý text

hana4834
16.04.2024 5 z 5

Zase super čtení

sloncekhk
16.01.2024 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal

martineknatasa
03.10.2023 5 z 5

Hezky se kniha četla. Líbilo se mi to. Už mám rozečtený další díl.

hana1039
26.07.2023 5 z 5

Audiokniha:Tyto středověké příběhy mě začaly neskutečně bavit a budu se těšit na další díly :-))

olívoil
31.01.2023 5 z 5

Případ se tentokrát týká dost osobně hlavní postavy celé série, tedy vyšetřovatele Jiřího Adama z Dobronína a bohužel v čase adventním, kdy si jede domů odpočinout. Avšak lumpům je jedno, kdy své zločiny provozují.
Opět pěkné počteníčko, doporučuji.

zdenaR
15.12.2022 3 z 5

Nenáročná historická detektivka, nevybočuje z dlouhé řady obdobných autorových knih.
Možná lepší poslouchat jako audioknihu.

Anavi8912
26.09.2022 5 z 5

Skvělá historická detektivka. U pana Vondrušky sázka na jistotu. Moje první setkání s novým vyšetřovatelem Jiřím Adamem z Dobronína a jeho pomocníky Petrem a Rozárkou. Super oddychovka při stonání.

ErikaKej
13.06.2022 5 z 5

Dej je tento krát zasadeny do rodiska pána z Dobronína a veru rozuzlenie je prekvapivé najmä pre hlavných hrdinov. Mne osobne sa veľmi páčila atmosféra ktorú sa pánovi Vondruškovi podarilo vyčariť, v audiopodobe s krásnym prednesom pána Hyhlíka ešte pridala na atraktivite. Jediná vec za ktorú dávam mínus je opäť prehnané zvádzanie úbohých mládencov sexuchtivými ženami.. V stredoveku to asi fungovalo skôr úplne opačne.

Atara16
07.03.2022 5 z 5

Druhá knížka od autora co jsem četla. Stojí za přečtení jako odechovka :-)

Jarka_rybář
16.09.2021 5 z 5

Úžasný příběh, ve kterém není nic tak, jak se zdá. Pan Vondruška vytvořil parádní propletenec.

Francoa
23.03.2021 4 z 5

Spisovatel Vondruška snad nikdy nezklame.I když jsou příběhy podle podobného scénáře jsou vtipné, zábavné a plné napětí, prostě četba u které se nelze nudit.Každý spisovatel tohle neumí.

Feliska764
27.01.2021 3 z 5

Člověk by skoro čekal předvánoční zasněženou idylku, ale to by nesměl být hlavni hrdina Jiří Adam z Dobronína a jeho pomocníci. Knížka je dobře napsaná, děj rychle ubíhá, rozuzlení je poměrně nečekané.

Abako
29.12.2020 3 z 5

Na Vondruškovi je vidět, jak ty knížky píše rychle a seká to jak Baťa cvičky. Hodnotím to třema hvězdičkama, protože v rámci žánru oddechové literatury je to celkem dobrý, ale je na tom fakt až moc vidět jakási uspěchanost. Někdy mně připadá, že postavy jednají a mluví jaksi nepřirozeně nebo nepatřičně a to mě dráždí. Na víc hvězdiček to určitě není.

Raada
12.11.2020 5 z 5

Příjemně se čte, co se vlastně stalo dlouho není zřejmé, takže pro mě jedna z knih, kterou potřebuji číst skoro v kuse ????

Jaruš7
13.10.2020 5 z 5

Znovu do historie s excelentní Vondruškiádou.
Příběh z panství Královského písaře má pro něj v předvánočním čase velké mrzutosti, které z překvapení nevyjdou.

Citace:"Modlitbou děti nezplodíš."

"...Sodomie... Zhovadilí lidé ..."
"Když se při milování nelze políbit a pohlédnouti si do očí, pak to není láska."

Mamonu je vždy nedostatek. A tak mordů, přibývá, lži a podvody se mísí do příběhu ze sekce MORYTÁTY.
Opět skvělý zážitek z audiočetby.

p.pavlina
25.08.2020 5 z 5

Opět velmi zajímavý děj. Pan Vondruška tentokrát nechal vyniknout pomocníkům a udělal dobře. Čtení jsem si moc užila a krásně jsem si u toho odpočinula. Doporučuji jako super oddechovku.

Marcik7
30.05.2020 5 z 5

Tentokrát se stal zločin mezi blízkými Adama z Dobronína... opět skvělá detektivka pana Vondrušky.

radus
10.09.2019 4 z 5

Knížka se dobře četla, nic z děje prozrazovat nebudu, ale za hlavního pachatele jsem XXX fakt nečekala.

HŠ
06.09.2019 3 z 5

Moje první setkání s panem Vondruškou a to jen proto, že pocházím z okolí Dobronína. Víckrát už po něm nesáhnu, děj přeplácaný, trošku neuvěřitelný. A že se vše vyšetřilo za 3 dny???

klarence
04.09.2019 3 z 5