Živá investice

Živá investice https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/837/ziva-investice-837.jpg 5 181 21

Dobrodružný příběh s detektivní zápletkou z prostředí dostihového sportu, bank a pojišťoven. Hrdinou je pracovník banky, která půjčila renomovanému chovateli pět miliónů liber na koupi chovného hřebce. Když se ukáže, že je tato investice ohrožena téměř neuvěřitelnými okolnostmi, považuje za věc své profesionální cti v této situaci zasáhnout. Proti všemu očekávání se mu podaří odhalit rafinovaný podvod a usvědčit pachatele - tímto způsobem nejen pomůže své bance, ale zachrání i chovatele před úpadkem. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Banker , 1982

helenkan
18.12.2023 4 z 5

Zjistila jsem, že dostihový koně a obchodování s nimi, je pro mě španělská vesnice. Ale dobrá detektivka.

Luigi1
04.08.2023 5 z 5

Tato francisovka se opět povedla

petrarka72
21.07.2023 3 z 5

Jedna z prvních - a jedna z hodně temných. Také je ale hodně roztříštěná a ne úplně dobře vystavěná.

SSTknihy
23.05.2023 3 z 5

No jo, holt mezi příznivce "dostihových" detektivek patřit nebudu. Zkusila jsem to 3x a nefunguje to. Příběh je napínavý, postavy zajímavé, ale dohromady to nestačí. Přenechávám tudíž čtení těm, kdo dokážou Dicka Francise lépe ocenit.

alekis
12.06.2022 5 z 5

Můj první Dick Francis, pokud se nepletu. Výborná, zábavná a zároveň poučná kniha - bankovnictví, ale především chov koní a dostihy jsou pro mě pole neorané. Bylo by žádoucí pár drobností si ověřit, nějak se mi nezdály, ale předpokládám, že autor má všechny mouchy vychytané a že moje pochybnosti by lehce odpálkoval.
Počítám, že si zas, jako uspávací médium - což znamená zírání do čtečky dokud to jde, až víčka začnou padat - zvolím některou další knihu D. K.

draka
12.03.2022 5 z 5

Zajímavý příběh s lidsky vykreslenými postavami, kde je láska, ctižádost, víra v člověka, pochopení a nezištná pomoc druhému. Velmi mě bavil profesní život bankovního úředníka, jeho láska k manželce kolegy a přítele. Dojemný byl i blízký vztah s dcerou chovatele koní. Vztah ke koním a znalosti Dicka Francise z dostihového sportu a o koních vůbec, je u něj jaksi samozřejmý a patrný z jeho knih.

Jack93
12.10.2021 5 z 5

Vynikající příběh kombinující dostihový svět s finančním a nezvykle se "táhnoucí" tři roky. Francis přišel s důmyslně propracovanou zápletkou. Živá investice mi ještě více umocnila zážitek z Kodaně. Sedět v Nyhavnu se skleničkou Carlsbergu za 60 dánských korun (204 Kč), pozorovat vodu, procházející lidi a k tomu číst takhle příjemnou knihu, tomu se skutečně máloco vyrovná. Živá investice rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co Mr. Francis napsal.

Ava365
20.09.2021 5 z 5

Jedna z jeho nejlepších. A jak jinak - opět z prostředí dostihů :-)

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Mám všechny knihy od Dicka Francise a téměř všechny jsou prostě skvělé. Tato není výjimkou :-)

hana4834
25.02.2019 4 z 5

Jako vždy skvělá detektivka přesně autorův styl zbožňuji ho

85098211
20.06.2018 5 z 5

Jak jsem si už u autora zvykla, opět skvělá detektivka s hodně zajímavou zápletkou. Hříbat mi bylo líto, protože nechápu, jak někdo může být tak zlý a zvrácený a kvůli penězům dělat něco tak hrozného. Z toho mi bylo dost smutno… Ale jinak mi byl Tim sympatický a příběh napínavý, proto hodnotím zase plným počtem hvězdiček :-).

Disease
12.02.2018 4 z 5

Další z těch výživnějších Francisovek. Exkurze do světa bank a půjček absolutně nenudila.

Jana K
30.10.2017 5 z 5

Opět naprosto vynikající Francisovka. Ze začátku jsem měla trochu strach z pro mě nudného a nezáživného prostředí banky a hlavního hrdiny bankéře. Nakonec mi to ale vůbec nevadilo, neboť sympatický Tim Ekaterin stráví většinu svého času právě řešením tohoto zapeklitého případu přímo u zdroje - v hřebčíně s majitelem chovného hřebce Sandcastlea, který je onou "Živou investicí," na niž si právě na doporučení Tima půjčil obrovskou částku.
Detailně se tak seznámíme nejen se zákulisím chodu banky, ale především se zajímavým prostředím hřebčína, který odchovává budoucí hrdiny dostihových drah. Dostaneme se ale i jinam - byznys léčení koňských pacientů tajemným koňským léčitelem-šarlatánem versus seriózním veterinářem.
Opravdu velmi povedená kniha; samozřejmě nechybí milostná zápletka hlavního hrdiny, na kterou jsem tentokrát byla zvědavá takřka stejně jako na celou detektivní zápletku a s napětím čekala na rozuzlení. Jednoznačně za pět hvězd, i za ten krásný hořkosladký konec.

Rup
18.09.2017 5 z 5

Upřímně řečeno jsme byl víc zvědavý, jak se autor vymotá ze zápletky hrdinova milostného života, než z vlastní detektivní linie. Závěr byl už sice dost průhledný, to však románu nijak neubližuje. Ve svém žánru je zkrátka Francis špička. Doporučuji všem milovníkům dobré detektivky a romantickým duším.

Jara 56
27.08.2017 5 z 5

Výborně napsané, dle mého jedna z nejlepších knih Dicka Francise, i když vlastně všechny jsou skvělé jen některé jsou ještě lepší. :-)

Pet007
06.08.2017

Výborná kniha. Mám ráda knihy od Dicka Francise. Nikdy mne žádná nezklamala, i když se točí jen kolem dostihových koní. Je to úžasný svět díky krásným a vznešeným zvířatům, jež lidé milují, ale i zneužívají kvůli zisku.

Alex.rrr
29.06.2017 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení. Byla jsem trochu skeptik, ale mile mě překvapil děj i zápletka. Příběh se netáhne, má spád a nenásilné rozuzlení. Skvělé. Malé plus má autor v pěkném popsání chodu institucí pro příběh, např. chod banky a chod u chovných koní. Na oddech doporučuji.

3nitka
17.01.2016 4 z 5

Perfektná zápletka.

alfinha2321
25.10.2015 5 z 5

Když jsem kolem puberty měla období, že jsem mamince projížděla její (téměř) kompletní sbírku Francisů, na tuto si vůbec nepamatuji. Mám za to, že mě tehdy asi tématem nezaujala. Když jsem si teď mezi školní četbu naordinovala jako oddechovku nějaké Francisovy knihy, sáhla jsem mimo jiné po této. A hle, stačil odstup pár (možná až desítek) let a najednou se mi kniha z finančního prostředí nesmírně líbila. Je zcela brilantně napsaná, zápletka graduje, hlavní hrdina je sympaťák a celou dobu mu přejete, aby záhadě přišel na kloub... U mě dozrála na pět hvězdiček. Bravo!

poetree
16.02.2014 5 z 5

Krásná detektivka, moc se mi líbila, matně si ji pamatuju, i když jsem ji četla před 10ti lety..

detektivní a krimi romány

Dick Francis (p)