Ulička hanby

Královský písař Jiří Adam z Dobronína se v době mládí znal s ženou, která se později vypracovala na majitelku jednoho z nejluxusnějších nevěstinců na Starém Městě pražském. Kdysi mu pomohla a nyní potřebuje pomoc sama. Přímo v jejím domě kdosi zavraždil zámožného šlechtice, vlivného člena královského dvora. Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou začnou pátrat. On mezi urozenými, jeho pomocníci v pražském podsvětí. Pomalu se začnou na světlo vynořovat nehezké skutky, které spojují pražskou spodinu a skupinu královských úředníků. O to ožehavější vyšetřování je a záhy půjde všem zúčastněným o život, protože proti nim stojí bezohledný zločinec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165756/letopisy-kralovske-komory-ulicka-ha-kXa-165756.jpg 4.3199

Letopisy královské komory (8.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Marcik7
včera

Klasický pan Vondruška, opět nezklamal, napínavé a milé čtení .

Anna69

To je prostě pan Vondruška, napínavé a pěkné

SSTknihy

Ulička hanby bylo mé první setkání se sérií Letopisy Královské komory. Byla jsem zvědavá, jestli mě chytne stejně jako mí oblíbení Hříšní lidé Království českého. A s radostí přiznávám, že Jiří Adam z Dobronína mě bavil. Příběh byl dostatečně zajímavý a správně napínavý, nechyběly intriky, láska ani souboje. Pan Vondruška ví, jak napsat příběh tak, aby se čtenář začetl hned od první stránky a odtrhl se až u té poslední. Oldřichovi, Otovi a Divišovi sice zůstanu i nadále věrná, ale už se těším na další případy Jiřího Adama.

PavlínaAlžběta

Výborně napsaný historický detektivní román, který si najde své čtenáře. Styl autora, který zbožňuji se čte v knize jako po másle, ale hlavní je děj, který není táhlý, nudný, příliš zkombinovaný a propletený. Vysoká vrstva společnosti a zločin. Čtivý příběh se slušnou zápletkou s vyšetřováním. Nechybí hlavní hrdina, který je dobře vykreslen díky skvělým popisům pana Vondrušky. Novější knihy od tohoto autora se čtou dobře, přesto mívám občas pocit Déjà vu. I tak nedám na autora dopustit

Vojslava

Hodnotím spíš na 3,75 za příjemný příběh, ale zas tak originální nebyl a poslední tituly se lišily jen výběrem pomocníků při řešení kauz. Uvidíme, jaké bude pokračování...

Jaruš7
19.10.2017

Další poutavý příběh od mistra, a ten nás nešetří, hustý propletenec dá zabrat.
Jak je záludné hledat původní smysl ke slovu šlechta, šlechetnosti je v ní nemnoho, za to v boji o místo na slunci, jsou úmysly přímo zločinně zušlechtěné.
Načtené, fajnové.

Karborund
13.10.2017

Jedna z mála knih p.Vondrušky, která mě tolik nenadchla

švícko
29.08.2017

Zkusil jsem to. Nebylo to špatné, jenom trochu dětinské, ale to vlastně k té době patří.

alabra
26.07.2017

Příjemná kniha na letní dovolenou, odpočinková

Isew
05.06.2017

Jiřího Adama z Dobronína mám raději než Oldřicha z Chlumu. Přijde mi reálnější než superman Oldřich. Protože jsem poměrně brzy tušila, kdo za vším stojí, došlo mi, že jsem knihu už asi četla. Možná. V tom vidím problém autora. Seká knihy jako Baťa cvičky a příběhy jsou zaměnitelné. Ale zábavné a čtivé, to musím uznat.

Alex.rrr
24.04.2017

Další z příjemných počtení. Nenáročný příběh, který se dobře a rychle čte. Žádné táhlé povídání, ale stručné a věcné. Doporučuji pro chvíle nudy :)

Liduka
17.03.2017

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale pak se příběh začal odvíjet zajímavým směrem a druhá polovina knihy měla rychlý spád. Konec mě překvapil.

Majdule
11.03.2017

Tahle kniha série o Jiřím Adamovi se mi zdá mírně nadprůměrná. Příběh je akční, zápletka zajímavá, nahlédneme do dřívějšího života hlavního hrdiny, což nám ho emočně přiblíží. Opět nenáročné, ale velmi příjemné čtení.

Esk
14.01.2017

Přečteno formou audioknihy. Od prvního zapnutí jsem se od toho nedokázala hnout a poslouchala, poslouchala .. dokud to neskončilo. Za mě fakt dobrý!

Damato
13.11.2016

Tak moje další kniha od pana Vondrušky a byla moc fajn. Taky jsem si říkala, že ji nebudu číst po nocích ( ale kdy jindy? - obzvláště, když na ni v knihovně čeká další zájemce), abych se pak nebála zhasnout lampičku :-). Rozhodně ale tohle bylo fakt úžasné čtení, ale po pár nocích strávených s jeho knihami se sama sebe právě přesvědčuji, že další várku až po náročném prosincovém období. Jinak se ze mě stane nezaměstnaný bezdomovec, který místo povinností v práci a doma sedí u knížky a nepřestane, dokud to nedočte. Znáte to taky - když se přesvědčujete... ještě kousek a už jdu žehlit, nebo se učit.... a za chvilku je z ničehož nic půlnoc a skutek utekl, pyramida žehlení stojí netečně dál a navršené papíry ke studiu sice pěkně na pracovním stole seřazené v sektoru od A do Z, zato také netknuté :-). Ale tahle knížka si to dočtení fakt zasloužila.

Shardlake
20.08.2016

Příběh o tom, jak se chovají lidé na radnici a když se na to přijde, zamete se to pod koberec, aby byl klid a nemuselo se nic řešit.

Dějově mívá autor kvalitnější knihy.

wooloong
23.06.2016

Další příběh Jiřího Adama z Dobronína. Líbí se mi nenásilné nastínění dobových zvyků a reálií, detektivní zápletka taky nebyla špatná, a dokonce to bylo tentokrát trochu víc osobní, co se hlavní postavy týče. Jenom nevím, kde se v anotaci vzala zmínka o pátrání Petra a Rozárky, když oba dva i se svým synem Václavem hned na začátku knihy odjíždějí na venkov a pátrání se vůbec neúčastní.

aktijnov
05.04.2016

Pan Vondruška opět nezklamal. Bylo to krásné čtení. Trochu napínavé, ale hlavně odpočinkové...

elizabeth_ba
29.02.2016

Do posledních dvou knih série o Jiřím Adamovi z Dobronína a jeho přátelích a pomocnících se promítlo to, že autor současně psal další knihy (a je známo, že multifunkční mozek má pouze ženská), takže pro mě už to nedosahuje kvality předchozích příběhů (vrcholem byly podle mě Vražda v lázních a Otrávený pohár), navíc se opakují motivy (známé a časté i u dalších autorů). Přesto nové setkání se Sabinou (a nejen s ní) bylo zajímavé a doufám, že konec knihy ještě není úplný konec ;-)

ivoiro
06.02.2016

Knížka přečtena téměř jedním dechem. Poutavý a zajímavý příběh.

Macek58
21.01.2016

Je třeba ještě něco psát ke knihám V.Vondrušky? Není. Ale i tak: vynikající kniha přečtená jedním dechem.

muzka
19.01.2016

Vlastimil Vondruška nikdy nezklame. I když Oldřich z Chlumu to není tak se knížka líbila.

Lenka4
02.01.2016

Pan Vondruška opět nezklamal. V historických detektivkách nemá u nás konkurenci. Také v tomto příběhu najde čtenář vše, co očekává - zajímavou zápletku, napětí, jemný vtip. A navíc zjištění, že charaktery a jednání lidí jsou pořád stejné, bez ohledu na to, ve kterém století zrovna žijí.

Daecius
21.08.2015

Já vážně nechápu, jak to ten Vondruška dělá. Ono je to pořád vlastně to samé a je snad i jedno, jestli je to Jiří Adam z Dobronína nebo Oldřich z Chlumu. A přitom je to pořád zábavné, poutavé a čtivé. A nejen to, ono je to snad čím dál lepší, jakkoli je to nepochopitelné. Mám pocit, že Ulička hanby je zatím nejlepší díl Letopisů, i když je to v podstatě pořád ten stejný mustr. Vlastimil Vondruška umí navíc naprosto mistrně pracovat s emocemi, tohle on perfektně prodá ve všech knížkách, i když je to vždy velmi lehké a nenápadné, a navíc tak nějak umí brnknout na to dobré uvnitř nás. Možná to je jeden ze zásadních důvodů toho, proč jsou jeho knihy poprávu tolik oblíbené.

Ranuncul
08.07.2015

Pěkná kniha.Jen mě strašně vadilo Sabinino oslovování Adámku!To je spíš jak na malé dítě.

astroweb
16.05.2015

Jednou za čas přečtu Vondruškovu historickou detektivku. Ale stejně, jak už jsem napsal, jeho historické romány se mi líbí víc.

Pet007
26.04.2015

Milé a nečekané setkání s Vlastimilem Vondruškou. V knihovně málokdy narazím na knihu od něj, kterou bych ještě nečetla. Zpočátku byl příběh trochu zamotaný, ztratila jsem se
přehled, kdo koho požádal a o co, ale pak už nabral obrátky. Nejvíc jsem si oblíbila Sabinu, ženu, která věděla, jak to chodí, věřím, že by se neztratila ani v dnešní době. Princip rozdělení moci, korupce, podvody, jít někomu na ruku, je to, jako by se to odehrávalo v současnosti.

dva.v.1
01.04.2015

Vondruška trošku jinak a přesto stejně.
Pěkné zajímavé čtení,ale bohužel v zajetých osnovách :-( ..musím si prostě od pana Vondrušky a jeho románu chvilku odpočinout

Pavlnka
26.03.2015

Moc pěkná, prostě pokračování skvělých příběhů.

kelve
01.03.2015

Moje první detektivka od českého auta a musím napsat, že se velice líbila. Pravděpodobně se stane mým oblíbeným autorem.