Osmanský tábor

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

I když se situace v Uhrách v polovině 16. století poněkud uklidnila a Osmani na nějakou dobu přestali s útoky na území svých sousedů, objeví se jeden veliký a zdánlivě neřešitelný problém. Jde o diskrétní záležitost, která vylučuje použití vojska, a ani vyslanec českého krále v Budíně nemůže zasáhnout. Proto se královna Anna obrátí na královského písaře Jiřího Adama z Dobronína. Protože jde o nesmírně nebezpečnou misi, tentokrát nic nenařizuje, přesto jí pán z Dobronína vyhoví. Vzápětí se vydává na území nevěřících. Ale ještě dříve, než tam dorazí, dojde k první vraždě. Tenhle zločin však nemůže zdánlivě ani náznakem souviset s posláním v Uhrách. Přesto ho nesmírně zkomplikuje. Naštěstí potká královský písař dávného přítele......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140465/osmansky-tabor-tp7-140465.png 4.2218

Letopisy královské komory 7.

Detektivky, krimi, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Osmanský tábor

Páájinka
11.12.2020

Kníky se čtou dobře, jsou to spíš takové oddychovky.

Endy17
16.05.2020

Vlastimila Vondrušku mám rád jako člověka i jako autora. Jeho knihy jsou sázkou na jistotu a z jeho literárních postav se pozvolna stávají mí staří známí.

Pavelpi
17.12.2019

Docela dobré,ale spisovatel umí i lepší.Asi mi trochu vadí,že děj se odehrává v cizině.Jinak ale vyprávění má spád i svou logiku,takže mě to i hodně bavilo..Za tu cizinu čtyři body.

p.pavlina
21.09.2019

Příběh v knize byl moc zajímavý a kniha mě bavila od začátku do konce.

evickakyticka
29.07.2019

Protože je u nás knihovna zavřená, půjčila jsem si od tchýně tohoto Vondrušku. Je to v pořadí druhá kniha od autora, kterou jsem blízké době přečetla. Musím uznat, že dějepisné postavy mi dělaly trochu problémy, ale nakonec hodnotím "oddychovkou".

Lena79
31.01.2019

Příjemná oddychovka. Pan Vondruška opět nezklamal, ikdyž je pravda, že po Oldřichovi jsem si na Jiřího Adama z Dobronína dlouho zvykala. Příběh je tentokrát zasazen do ciziny, což vůbec nevadí. Určitě přečtu i další knihy.

Damato
10.01.2019

Nejsem milovník detektivek, ale naprosto jsem propadla Vlastimilu Vondruškovi, Jiřímu Adamovi z Dobronína a jejich příběhům. Tahle cesta do Budína měla spád, rozhodně nebyla nudná a pokud si chcete udělat malou sondu do 16 století , do života v této době a ještě se k tomu pobavit, doporučuji.
Pan Vondruška umí neskutečně dobře vyprávět o starých časech. Už dávno jsem upustila od rodiči naučeného čtení u stolu, s knihami pana Vondrušky, zavrtaná v peřinách jsem mimo tento svět, s Janem Adamem a s družinou velvyslance českého krále se toulám po Evropě a zažívám příběhy nejen napínavé, ale občas i k pousmání, v každém případě vesměs pravdivé a historicky správné. Klobouk dolů před dílem pana Vondrušky.

jindrich7442
11.12.2018

Po "navratu" z Londýna opět do ciziny. Naštěstí už ne tak daleko. Od počátku zřejmé, že v tomto prostředí si je nejen autor, ale i Jiří Adam jistý v kramflecích.

Dýka s hadem
Dýka s hadem