Nemesis ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lønnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté „okno“ a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115659/big_nemesis-53B-115659.jpg 4.33703
Série:

Harry Hole 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín
Originální název:

Sorgenfri, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (526)

Kniha Nemesis

janina66
včera

Skvěle zamotaný případ, včetně matoucího konce a nečekaného vraha při přepadení banky. A zase nebyl Harrym odhalen Princ Waaler. Snad příště.

Misoso
14. září

Knihy zo série Harry Hole majú kolísavý spád. Tento diel bol priemerom v Nesbovej škále. Avšak, pre pokračovanie života Harryho Holea odporúčam čítať po jednotlivých dieloch. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)


jan7760
09. září

Autor ma opat zmiatol, este stale som nedorastol, aby som aspon priblizne prisiel na vraha. Idem na dalsiu knihu, musim sa zlepsit... Pozadie stale nedoriesene, dovod poobzerat sa po nasledujucom dieli.

oblakaknih
02. září

3,5/5
Nemesis mě nezastihla v nejlepší době. Dokonce bych možná mohla mluvit o čtecí krizi. Od čtení jsem často odcházela a mezi jednotlivými kapitolami jsem měla klidně i několikadenní prodlevy. To samozřejmě vedlo k tomu, že jsem se ve čtení ztrácela a často mi trvalo si uvědomit, kdo je kdo.

Možná je můj názor na knihu trochu ovlivněn, přesto se mi kniha líbila a v sérii určitě budu pokračovat.

V tomto díle zase o něco více nahlédneme do Harryho soukromého života, do jeho vztahů a osobní historie. Vzhledem k tomu, že je Harry nejen hlavní postavou, ale také mým oblíbeným hrdinou, byla jsem za tuto skutečnost moc ráda.

Tak nějak jsem odhadla, kam případ na začátku směřuje, ale konečné odhalení mě stejně dokázalo překvapit.

Co se postav týče, zmatek v nich byl, ale hlavní důvod je pravděpodobně to, že v tomto případě je nutné se na čtení a různé detaily plně soustředit, což bohužel nebylo v mých silách.

Přesto, Harry jako hlavní hrdina, je stále jedním z mých nejoblíbenějších a těším se, až se s ním zase setkám.

Pokud jste fanoušky thrillerů a detektivky necháváte v pozadí, je třeba upozornit, že zde se jedná spíše o tu druhou možnost. Kniha plyne pomalu, autor si na vše dává dost času a případ se rozmotává postupně.

V porovnání s předchozími díly je tento asi na úrovni prvního. Jsem zvědavá, co přinese ten další.

Ešína
28. srpna

Pokračování HH opět v topu. Dobrá zápletka se skvělými zvraty. Harry je vážně tragéd. Ale nejde ho nemilovat. Těším se na další díl.

Merryashka
03. srpna

(+ SPOILER) Tak za mě zatím nejslabší autorova detektivka. Trochu moc zamotané a velmi těžko uvěřitelné. Často jsem knihu odkládala a tak si nejsem jistá, zda jsem vše pochopila. Bylo fajn, že Harry v tomto díle tolik nepije. Ale zdálo se mi, že se policisté v tom hodně motají a ani závěrečné rozuzlení nebyla taková pecka jako to bývá v jiných případech.

Hakate
17. července

Knihu jsem četla již před pár lety, nyní jsem se konečně dostala k tomu, abych sjela celou sérii popořadě.
Když jsem četla knihu poprvé, byla jsem nadšená a hodnocení bylo za plné body, v té době to byla nejen jedna z prvních knih od autora, (spolu s levhartem a pentagram), ale i setkáním se severskými kriminálkami.
Nyní po letech, kdy jsem se ke knize vrátila, po přečtení dalších autorů ze severu a jejich děl, knihu stále hodnotím stejně. Tedy plnými počty . Děj je skvělé propletený, zápletka opět skvělá, plná různých zvratů. A když když si část děje pamatuji, na četbě to jinak neubralo, naopak. Pokud si i po letech děj pamatuji, značí to skvělé dílo.

koepster
09. července

Nemesis je prozatím z celé detektivní série nejdelší, což se odráží v množství zápletek, zvratů a komplikovanosti děje.

Přesto, že konečné rozuzlení jedné ze zápletek bylo na počátku příběhu dle mého názoru poměrně předvídatelné, tak mě Nesbo dokázal v průběhu knihy dokonale zmást a v podstatě mě donutil uvěřit tomu, že to tedy nakonec bude asi trochu jinak, i když jak se nakonec ukázalo, nebylo. Nesbo si tu s námi vlastně tak trochu hraje - něco nám naservíruje způsobem, kdy si řekneme, že to je už přece jasné, všechno do sebe natolik zapadá, že už to nemůže být jinak a zápletka je rozpuštěna. Jenže přichází naprosto nečekaný zvrat a všechno je jinak. A znovu, a znovu. Jedna ze zápletek se však nerozluštila a přenáší se tak do následujícího dílu, díky čemuž se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího čtení.

1 ...