Jáchymovští démoni

Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu, někteří ovšem ne vždy čestnou. Krátce po příjezdu mladého Jiřího Adama dojde k vraždě šenkýře Margolda. Zdá se, že jde o banální zločin, jenže svědci hovoří o dvou démonech. Vyjde najevo, že obdobná vražda se stala před dvěma dny, kdy zemřel řeznický mistr. A aby toho nebylo málo, později dojde k další vraždě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294879/big_jachymovsti-demoni-W3S-294879.jpg 4.2285

Kniha Jáchymovští démoni

drakamena
22.11.2021

Možná trochu příliš dlouhé, ale jinak velmi dobrá detektivka. Navíc se mi líbil náhled do života úplně běžných lidí té doby, což bylo vskutku zajímavé.

Páájinka
10.07.2021

Moc povedená knížka. Když je vyšetřovatel mladý a nezkušený, je hned knížka veselejší. I starší Jiří Adam je fajn, ale tenhle ještě víc.

Feliska764
06.02.2021

Mladý, nezkušený Jiří Adam z Dobronína, vznikající Jáchymov a první případ budoucího slavného vyšetřovatele. Mladý Jiří Adam se svými pochybnostmi je skoro sympatičtější než jeho starší verze (i když tu mám taky moc ráda). Můj oblíbený příběh z Letopisů :-)

hana4834
28.01.2021

Dobrý příběh i hlavní postava super, knihu jsem přečetla za jeden den

Ava365
15.12.2020

Na téměř každou rozečtenou Vondruškovu knihu se těším celý den.

p.pavlina
17.08.2020

Pan Vondruška opět nezklamal. Čtení jsem si užila a knihu jsem prakticky zhltla.

Markushka
13.08.2020

Jednou za čas mě baví sáhnout po historické detektivce pana Vondrušky a je téměř neuvěřitelné, že nejsem nikdy zklamaná. V případě této knihy tomu není jinak. Příjemné odpočinkové čtení.

ujira
17.04.2020

Pan Vondruška má ohromnou zásobu nápadů na historické napínavé příběhy, nechci srovnávat, zda patří k těm vydařenějším, či nikoli. Možná mám raději jeho rozsáhlejší historické romány, které více do hloubky rozkrývají určitý úsek dějin a psychologii hlavních postav.