Jáchymovští démoni

Jáchymovští démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294879/bmid_jachymovsti-demoni-W3S-294879.jpg 4 362 69

Letopisy královské komory série

Mladý rytíř Jiří Adam z Dobronína se stane písařem Královské komory a jeho úkolem je dohlížet na pořádek v Údolí svatého Jáchyma, kde se podařilo nalézt stříbro. Do nové osady se stahují horníci z druhé strany hor a s nimi přicházejí lidé, kteří tu hledají obživu, někteří ovšem ne vždy čestnou. Krátce po příjezdu mladého Jiřího Adama dojde k vraždě šenkýře Margolda. Zdá se, že jde o banální zločin, jenže svědci hovoří o dvou démonech. Vyjde najevo, že obdobná vražda se stala před dvěma dny, kdy zemřel řeznický mistr. A aby toho nebylo málo, později dojde k další vraždě.... celý text

JarunkaP
30.01.2018 5 z 5

Byla fajn, rychle se četla, postavy se nepletli, není to takové složité jako u pana Oldřicha, přesto výborná kniha a ráda doporučuji.

Isew
04.12.2017 5 z 5

Jsem maximálně spokojená. Mám Jiřího Adama z Dobrotína radši než supermana Oldřicha z Chlumu. Tady Jiří Adam řešil svůj první případ jako mladíček. Poklidně a logicky ubíhající děj. Žádné zvraty a podivné vyústění. Žádné deus ex machina. Pachatelé byli velmi brzy známi. Jak je ale usvědčit? Příjemná víkendová jednohubka.

Jessybelle
14.11.2017 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Po rozhovoru v českém rozhlase, kde mě zaujalo jeho vyprávění, jsem se rozhodla něco od něj si přečíst. Více mě lákala Husitská epopej, ale tu u nás v knihovně nemají.
Z knihy jsem nadšená, logická historická detektivka. Určitě sáhnu po dalších knihách.

NymphMaeve
07.11.2017 5 z 5

Tento díl mě naprosto uchvátil už jen tím, že se jedná o mladého Jiřího Adama, ne o starého a zkušeného, ale mladého a po ženách toužícího jinocha :) Pan Vondruška opět nezklamal, naopak mě nepřestává překvapovat, zápletka dokonalá s úžasným rozřešením. Absolutní krása :)

Karborund
01.11.2017 3 z 5

Začátek bohaté"kriminalistické"kariéry Jiřího Adama.Jednoduchá zápletka, svižné tempo děje,velmi čitelné rozuzlení.Každopádně jsem obohatil svůj slovník o pro mě nové slovo"zvyjebanec"

kapr
01.08.2017 5 z 5

Kniha nás opět po delší době zavádí do časů mládí našeho oblíbeného vyšetřovatele. Díky tomu se příběh odlišuje od ostatních, kde přeci jen riziko určité šablony může hrozit. I proto je knížka příjemným vytržením a každý autorův fanoušek si ji patřičně vychutná a ocení.
Knihy které jsem přidával do podobných jsou taktéž historické detektivky. Jejich autoři se tomuto tématu věnovali mnohdy i více než 10 knihami. Která z jejich děl jsou této knize nejblíže, nedokážu v tomto okamžiku posoudit. Domnívám se ale, že každá z nich čtenáře potěší.

Majdule
10.07.2017 3 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se začetla. Jiří Adam v mládí samozřejmě trošku ztrácí ze své výjimečnosti dané věkem, postavením a zkušenostmi. Na druhou stranu je vždy zajímavé být u toho, jak to začalo a mít možnost porovnat, jak se hlavní hrdina životem změnil. Vlastně mě to zajíčkovství s určitou nevázaností a pochopitelnou mladickou "nadutostí" (myšleno ve velké nadsázce) bavilo. Tím spíš, že už šlo tušit rysy toho moudrého muže, kterého známe.
Samotná detektivka nebyla nijak rafinovaná a vlastně bylo docela brzy zřejmé, jak to všechno bylo, ale pochybnosti mladého písaře příběhu určité napětí dodají.
Celkově patří do série a pobavila, ale jinak spíše průměr. 70 %

Vojslava
07.07.2017 5 z 5

Svižné, se spádem, zajímavou zápletkou... no a vždycky mne bavily příběhy začátků oblíbených detektivů. Hezká četba na letní odpoledne!

Shardlake
22.04.2017 4 z 5

Příjemný a čtivý příběh. Vadilo mi pouze to, že kniha, která je desátá v této sérii popisuje příběh mladého Jiřího Adama z Dobronína a jeho začátky písaře u Královské komory.

Alex.rrr
19.04.2017 5 z 5

Další z Vondruškových povedených knih. Autor nikdy nezklame. Skvělý nenáročný děj a příjemné čtení. Stránky utíkají před očima a rozuzlení je skvělé.

čef
11.04.2017 5 z 5

Velmi pěkné pátrání písaře české koruny po vrazích v našem kraji. Autor zajímavě vykreslil chaotický vznik Jáchymova i s fáráním ve stříbrném dole. Jsem spokojen a potěšen.

Havrnka
06.04.2017

Moje první kniha od p. Vondrušky. Jednoduché odpočinkové čtení.

ZaS
16.03.2017 4 z 5

Jednoduchý detektivní příběh. Nic mimořádného, ale příjemné oddychové čtení.

EricNor
27.02.2017 4 z 5

Nedavno jsem v Jachymove byl, ale uvedomil jsem si to az za pulkou knizky, kdyz uz moje predstava o meste byla uplne jina. Cte se to vyborne. Je to vylozene oddychovka a muj prvni Vondruska. Rad si prectu dalsiho a ze jich je pozehnane. Vondruska je neuveritelny chrlic. Zpet ke knizce. Zapletka je fajn, trochu jina nez obvykle byva a vysetrovani je slunecne prijemne. Konec je ale vylozene odbyty.

qydko
07.02.2017 4 z 5

Vondruška,no... další historická detektivka, čte se příjemně. O historii toho moc nevím, neumím posoudit, jak je přesná. Ale u mě dobrý.

Lenka4
29.01.2017 4 z 5

Pěkný příběh až na jeden detail, který nebyl zcela "vychytaný". Ale vše odpuštěno za umožnění návštěvy dolu a zasvěcení do tajů těžby stříbra.

wooloong
24.01.2017 5 z 5

Přečetla jsem ji prakticky za jeden den. Příjemná knížka až na asi milión zvyjebanců. To slovo mě pronásleduje i ve snech. Jinak doufám, že budou následovat i další příběhy mladého Adama z Dobronína.

aktijnov
23.01.2017 4 z 5

Příjemná odpočinková četba. Na začátku jsem byla hodně překvapená, že je to případ z mládí pana z Dobronína...

ivoiro
05.01.2017 5 z 5

Za mne plný počet bodů. Kniha je čtivý a zajímavá.

astroweb
18.10.2016 5 z 5

A to se mi hodně líbilo, krátké, pěkně napsané, ne moc postav, líbil se mi posmutnělý konec.