Nitranská brána smrti

Při vojenské výpravě do Horních Uher se vojskům Přemysla II. Otakara podaří obsadit Nitru. Správy města se ujímá zástupce českého krále Oldřich z Chlumu. Jednoho rána se na Dolní bráně najde oběšené tělo kanovníka nitranské kapituly. Městem se šíří panika, neboť je tato brána považována za prokletou. Před lety v ní zahynula žena obviněná ze spojení s ďáblem. Stopy vedou ke kostelu svatého Jakuba, jenže než se je podaří ověřit, objeví se v bráně oběšený farář tohoto kostela. Oldřich z Chlumu má tři dny na odhalení a usvědčení zločince....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295195/big_nitranska-brana-smrti-Ayr-295195.jpg 4.2314

Kniha Nitranská brána smrti

Ulala

Tuto sérií pana Vondrušky jsem si oblíbila a tento díl byl z těch lepších. Tak mohu pouze napsat, že Nitranská brána smrti se mi líbila.

olívoil

Opět pan Vondruška nezklamal. Bylo to tedy hodně zamotané a pomalu jsem se ztrácela ve všech těch postavách. Co mě dostalo, bylo to, že jsem vůbec neodhadla hlavní pachatele. Super

PREBURDA
06.11.2021

Tento díl pana Vondrušky, patří k těm více zdařilým. Aspoň za mě. Opravdu čtivé, detektivně zamotané, vyřešení překvapivé. A hlavně děj se odehrává na Slovensku, než většina knih převážně v Praze a nebo na Bezdězu.

Malarkey
13.10.2021

Hned z kraje musím říct, že pan Vondruška v této sérii opět nabídl originální atmosféru pro jeho již klasický historický příběh. Tentokrát z prostředí dobývaného a dobytého slovenského města Nitra, které skrývá poklady a na ty poklady shodou okolností zrovna někdo má chuť. Příjemné čtení, i když opět trošku komplikované, především v množství postav. Bavilo mě ale číst si o městě, prohlížet si mapu středověké Nitry a porovnávat ji se současnou turistickou mapou. Docela rád bych se tam i podíval. Nicméně vše ostatní je tedy víceméně tradiční. Oto tu standardně obskakuje slovenské rošťandy a Diviš tu opět figuruje jako poctivá vojenská vyplašenka. Celkově vzato opět nesmírně příjemné a poutavé čtení.

Arev122
04.06.2021

Pohodové oddechové čtení jako málo napínavá, ale čtivá historická detektivka.

hana4834
27.01.2021

Z počátku se mi do knihy nechtělo vůbec pouštět. A taky mi trvalo než jsem se zacetla ale pak dobrý hlavní postavy se mi libili

Turlogh
17.10.2020

Takže další přečtená Vondruškova kniha... Příběh jest dobrý, ale právě, že jen dobrý, protože hlavně první půlkou knížky jsem se dosti pomalu a pracně prokousával, dokonce jsem (a to se mi nechce ani u knihy tohoto autora věřit) byl schopen a ochoten knížku o půlnoci odložit a nechat si její dočtení až na ráno !!! To u mě a těchto knížek věru nebývá zvykem. Nicméně, musím uznat, že závěr příběhu byl lepší, akční a docela napínavý, takže můžu dáti v hodnocení alespoň ty čtyři hvězdy, Ale musím říci, že už jsem četl od pana Vlastimila opravdu povedenější romány. Howgh.

Art82
20.09.2020

Jeden z povedených dílů této série. Prostě krásná oddechovka.