Zločin na Bezdězu

Jubilejní dvacátý příběh královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu se odehrává přímo na Bezdězu a v hlubokých lesích, které ho obklopují. Tajemný zločin pomáhají řešit jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš a své si k řešení případu řekne i Ludmila z Vartemberka. I když případ zpočátku vypadá jasně, rychle se komplikuje a sám Oldřich z Chlumu je překvapený, jakou zlobu může skrývat lidská duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231367/big_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zloc-0KB-231367.jpg 4.2399

Kniha Zločin na Bezdězu

Magrata15

Velké překvapení - moje první kniha od V. Vondrušky a hned si mě tento autor získal.
Vtipná historická detektivka.
Určitě budu hledat další díla od V.V.

olívoil

Pan Vondruška opět nezklamal...........řešení bylo zajímavé.........a líbilo se mi, že i na Bezdězu se dějí nekalosti........tentokrát pomohly i královy dcery

FallenOne

Můj třetí Vondruška. Tentokrát se odehrává na Bezdězu, který patří mezi mé srdcovky, a právě proto jsem po něm sáhl. Postav zase mraky, podobně jako na Lichnici, všichni mají spolu strašně složité spletité vztahy, což konkrétně v tomhle díle korunovala i událost, která se v ději udála před cca 20 lety. Hlavaz toho byla jak na kolotoči! Navzdory přemíře podezřelých mě hodně bavilo, jak se děj odehrával v místech, které moc dobře znám - ať už hrad nebo okolí. Jestli něco Vondruška umí, tak je to navodit patřičnou atmosféru!
Ota se tentokrát vychrápal snad jen s jednou ženskou, takže to tolik nebilo do očí. Fakt si říkám, že za to, co předvádí, už by dávno chytil syfla čili příjice nebo jinou breberku.
Tady se opět dost uspěchal konec a samotné konečné (vy)řešení se tak nějak shrnulo na pár posledních odstavcích, protože ještě na předposlední straně to vypadalo, že to má náběh na další kapitolu nejméně.
Škoda, takhle je to jen za slušné 4*.

SSTknihy
22.11.2021

Řečeno po cimrmanovsku, je tam tentokrát postav jak na kostele! A to se přidá ještě jeden starý případ, takže chvíli trvá, než se člověk zorientuje, kdo je kdo. Nebo se smíří s tím, že je mu to vlastně jedno. Protože s trojicí Oldřich – Ota – Diviš se prostě jen baví. Vyšetřování běží jako na drátku, Diviš honí po lesích podezřelé padouchy, Ota si rozhodně nekazí svou pověst svůdníka a svůj okamžik slávy si užívá i Ludmila, Marta, Vencl, Wolfgang, Šonka,.. Věrní čtenáři ví. A těm ostatním raději nebudeme ani naznačovat :-)

PREBURDA
25.10.2021

Příběh dvacátý a jubilejní, tentokráte velmi, velmi povedený. Všichni rodinní známi z minulých dílů jsou pozvání na zimní adventní sešlost na hrad Bezděz ........... a budou se dít věci. Do pátrání se zapojí i děti Oldřicha z Chlumu. Čtivý a napínavý příběh.

Malarkey
31.05.2021

Jubilejní dvacátá epizoda ze světa Hříšných lidí Království českého se nese v duchu vzpomínkovém. Bylo mi, jak kdybych koukal například na stou epizodu Hvězdné brány, kde nám autoři připomínají, co jsme všechno s parťáky zažili. Ten díl znova vidět nechcete, když můžete hned ho přeskočíte. Aby to nebylo ale jenom o vzpomínání, tak pan Vondruška tu navíc přidal i nějaký ten mord a jal se situovat děj domů na Bezděz. Čtení je to sice příjemné, vzhledem k prostředí, atmosféře a známým postavám z dřívějších dílů, ale ve výsledku je to kniha, která je ze všech těch epizod jasně nejslabší.

hrosik3
20.04.2021

Příliš mnoho postav a krkolomná zápletka. Jako kdyby autor sám nevěděl, jaké zvolí rozuzlení.

Albina
22.02.2021

Všechny výtky už vznesli ostatní, je zbytečné je opakovat.