Zločin na Bezdězu

Jubilejní dvacátý příběh královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu se odehrává přímo na Bezdězu a v hlubokých lesích, které ho obklopují. Tajemný zločin pomáhají řešit jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš a své si k řešení případu řekne i Ludmila z Vartemberka. I když případ zpočátku vypadá jasně, rychle se komplikuje a sám Oldřich z Chlumu je překvapený, jakou zlobu může skrývat lidská duše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231367/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-zloc-0KB-231367.jpg 4.2267

Hříšní lidé Království českého (20.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Zločin na Bezdězu

daudurhundur

Pro mě jeden ze slabších příběhů Oldřicha z Chlumu. Částečně za to asi může jeho zabedněnost vůči (... ne nechci spoilovat...). Ale i nejslabší knihy téhle série jsou pořad čtivé a na úrovni obecného průměru. Vlastně to nebylo tak špatné, ale VV umí i líp..

Simi

Zajímavá zápletka a rozuzlení. Poprvé vyšetřování ala Christie. Všichni uzavřeni na jednom místě a nové informace se dovídáme z rozhovorů podezřelých. Některé komunikace mezi lidmi jsou historicky nepravděpodobné, ale přispívají k malebnosti detektivky. Na pátrání po vrahovi mám už svůj systém. Progoogluji si skutečné, historií doložitelné osobnosti, a zredukuji tak počet podzřelých:-). Mám tyhle detektivky s vyšetřovateli, tolik podobnými soudci Ti a jeho pomocníkům, moc ráda.

Lorelei10

První kniha, kterou jsem od pana Vondrušky četla. Zaujal mne název, Bezděz je taková moje srdcovka. Děj byl hodně zamotaný, ale takové mám ráda.

Carmen13

Za mne osobně příběh dobrý. zase jeden bez politických intrik. Když jsem se začala poněkud ztrácet v tom kdo s kým o čem a proč, pro jistotu jsem si to vypsala na papír, není nad psaní poznámek:-) Myslím, že podobných příběhů se odehrálo dost i ve skutečnosti. Konec mi useknutý nepřišel, samotné rozřešení bylo dostatečné v podobě porady pana Oldřicha s jeho pomocníky. Poslední dva odstavce představovaly spíš už jen trest. Jen je mi trochu líto Marie, bude muset honem honem shánět nového snoubence a to v zasněžených severních Čechách nebude asi snadný úkol....

Pavelpi
30.11.2018

Asi poslední příběh Oldřicha.Je už starší a přemýšlí o zakoupení dvorce na stáří.Ale pak ho zaujme další případ vraždy a jede zase dál tak,jako vždycky až do vyřešení případu.Konec mi připadal také trochu divný,ale výsledek byl logicky napsaný.Takže dávám plný počet hvězdiček.

terka95
31.10.2018

Má první kniha od pana Vondrušky a asi jsem čekala trochu více. Byla jsem dezorientovaná složitými jmény a množstvím postav, během prvotního čtení jsem nejdříve nevěděla kdo jde kdo. Obyvatelé z Bezdězu mi byli sympatičí (Oldřich z Chlumu, panoš Ota..). Samotné vyprávění nebylo špatné, ale úplně to ve mě nezarezonovalo. Opět jsem byla zmatená jaké vztahy mezi sebou dotyční měli :D Konec byl zbytečně useknutý a kdyby byl ještě na pár stránkách nastíněn další vývoj po vyřešení případu, knize by to prospělo. 3, 5*

Jaruš7
19.10.2018

Inu audiokniha od páně Vondrušky už patří k mým svátečním chvilkám.
Po té předchozí knize se mi vše o historii jeví jako hezká plastová kytka vedle té živé, s intenzivní vůní. (To mám zdecimovat a přeorat doposud všechno hodnocení?) To bych asi byla sama proti sobě, a poškodila bych si to prvotní nadšení z tehdejší četby.
V této knize se mě docela dotklo, ta lehce dotknutelná nedotknutelnost královských dcer. Pro tak složitý případ jsou ale princezny ozdobou vznešenou.
Náročné a parádně komplikované, tudíž čtivé a doporučitelné fandům inspirace páně Vondrušky.

jaroiva
11.06.2018

Už mě přestalo bavit, jak si Jiří Adam z Dobronína pořád stěžuje, že už je starý, tak jsem zas přepla na Oldřicha z Chlumu a najednou si už stěžují na stáří i Ota a Diviš. To by ale ještě nebylo tak hrozné. Dál bylo ještě hůř.
První třetina knihy byla napěchovaná postavami a vzpomínkami na minulé případy, pak se to konečně začalo trochu rozbíhat a najednou to umřelo docela. Řekla bych, že se příběh už ani konce knihy nedožil. Pro mě zatím zdaleka nejhorší knížka od p. Vondrušky. Nejvíc se mi tu líbila malá Ludmila a malý Oldřich, ti mi trochu připadali jako Mach a Šebestová.