Ďáblův sluha

Mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce se soukromě obrátí na královského prokurátora a správ­ce severních Čech Oldřicha z Chlumu s prosbou o pomoc. Na jeho panství se totiž začaly dít věci, které jsou nejen proti lidskému rozumu, ale i proti křesťanské víře. Došlo také k nevysvětlitelné vraždě, jejíž obětí se stal jeho otec Vítek. Zdá se, že nitky zla sahají až za hranice Českého království...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218114/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-dabl-XmG-218114.jpg 4.3273

Hříšní lidé Království českého (19.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Ďáblův sluha

cori

Akční příběh přináší kupící se mrtvoly. Oldřich z Chlumu musí hledat vraha v uzavřené společnosti na hradě pána z Hradce. Důvod vraždění mi přišel dost nepravděpodobný (Pavlovův reflex X medailon). Příjemná oddechovka.

Simi

Čtivé, ale tak nějak splácané. Ještě pár dílů a po stopách středověkého chováni nebude ani stopy. Kde kdo viděl, aby královský prokurátor platil za informace jako investigativní novinář, každému, co si kdo nadiktuje. Ale nápad to byl zajímavý, to zase ano.

Blanchi

Kniha se lehce četla, typický Vondruška, ale zápletka a hlavně její rozluštění bylo dost nestandartní, tak trochu uměle vymyšlené.

Carmen13

Zase jeden z netypičtějších příběhů, hlavně, co se pachatele týče. Pokud si pamatuji, s podobným jsem se v příbězích pana Oldřicha ještě nesetkala. V tomto díle mě hlavně potěšila absence dvorských intrik a role Diviše. Už jsem taky měla někdy dost neodbytný pocit, že je pomocník druhé kategorie...i když vlastně chronologicky patří příběh před Dýku s hadem, Diviš ještě nezná Martu. Kolem a kolem, mohu jen doporučit.

Arbenin

Slabsi dil ze serie. Zapletka i rozuzkeni mi prislo nepravdepodobne a prekombinovane.

tlllk
27.10.2018

čtivé , ľahké, nenáročné, ako McDonald, len to netreba preháňať.

VendulaKarlovna
30.07.2018

Jako vždy pan Vondruška nezklamal. Přečteno jedním dechem.

Ulala
12.06.2018

Chtělo by se říci, že bez komentáře. Prostě klasický Vondruška. Příjemné čtení, které člověka žene k tomu, aby knihu přečetl co nejrychleji. U autorových sérií se nepídím po autenticitě historických faktů, ale užívám si prostředí, vztahů a pátrání, tentokrát Oldřicha z Chlumu.