Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Má myslím 4 kniha od autorky a na to, že je již i namluvená v audio verzi mě překvapilo, že předchozí pro mě měli větší spád .. byla zajímavá ..nadchlo mě že hlavní hrdinka v knize chce psát knihu, která se bude jmenovat Majoneza k snídani ..velmi pěkné i to téma o lásce a příběhu rodiny, ale nějak mi to k ní nesedělo jako kdybych jí to nevěřila, že jí to zajímá. Nicméně měli by jsme si jít také do historie svých rodičů a prarodičů jaké měli lásky..tohle bylo vylmi zajímavé.

03.03.2023 2 z 5

Fascinující kniha a svědectví muže, který bych se nebála nazvat, že toho spoustu dokázal a Smékám, že v 94 letech se rozhodl napsat knihu.. je vidět, že má co nabídnout a pokud si vezmeme jeho slova k srdci a do hlavy, máme šanci život na naší planetě zachránit..vřele doporučuji přečíst a změnit v sobě aspoň kousek myšlení nebo předat dál

28.02.2023 4 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Zajímavé informace.. měla jsem možnost poslouchat v audio verzi, takže forma výborná i na usnutí jak autor klidně doporučuje :-) myslím, že každý si z knihy něco odnese a určitě by jsme se měli zamyslet nad tím kolik hodin spíme

21.02.2023 3 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Napínavý a tajuplný příběh plný květin i když zrovna křehký není jak by se na první pohled zdalo

18.02.2023 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Opravdu vtažení do děje.. ta autentičnost až neuvěřitelná.. zajímavý čtivý román

08.02.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Opět úžasné.miluji tenhle humor .to jsou hlášky.. doporučuji úplně všechny

06.02.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Velmi silné téma..čtivé od začátku do konce .. dlouho nedostanu z hlavy asi jako vrány

29.01.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět povedená paráda...musím se stále usmívat..super hlášky

29.01.2023 4 z 5

Žižka - Byl lapkou na panství rožmberském? Žižka - Byl lapkou na panství rožmberském? Richard Dostál

Hezky napsaný román i s historickými fakty.. bavilo mě to, krásně se to četlo

28.01.2023 4 z 5

Opět povedená paráda.. směju se snad ještě že spaní.. doporučuji moc povedené téma také ..hned jdu na další a vřele doporučuji

27.01.2023 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pokračování parádní..super zase jsem se zasmála.. jdu na další

24.01.2023 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Super oddechovka u které se zasmějete... Jdu hned na další knihu

18.01.2023 3 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Neodolala jsem v čtenářské výzvě a dala jsem si oblíbenou knihu znovu.. teď po 16 ti letech a zase zjišťuji, že na ni koukám zase jinak.. to mě na tom baví po pár letech si něco přečíst znovu a podivid se nad sebou samým..

15.01.2023 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Jsem opět nadšená.. kniha mě pohltila a musela jsem číst a číst.. krásné spojení 2 životních příběhů..osud Marie byl mrazivý, ale Terezka to taky neměla lehké i když srovnávat se to nedá.. těším se na další knihu

15.01.2023 4 z 5

Memento Memento Radek John

Četla jsem snad před 25 lety a zajímavé s odstupem tolika let... Tenkrát pervitin a jiné žádná novinka, ale stejně mě teď udivuje, jak vlastně stará doba vzniku už byla (cca 1980) a za totalismu dokázali narkomani takhle vařit, schanet materiál na výrobu, nepracovat být zavírání pro příživnictví, krádeže, prodej drog a na psychiatrické léčebny.. není to obdiv, to určitě ne, jen spíš údiv..hezké zpracování autora

09.01.2023 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nevěděla jsem, že Medvědín má volné pokračování a nejdřív jsem byla zaskočená.. počkat tuhle knihu jsem už četla a potom mi to došlo.. aha to není ona, to je jiná jen pokračuje..a moc hezky navázáno.. vtáhla i když na začátku my dávala zabrat..vše to propojit.. krásně napsáno .. nádherné příběhy lidí i když drsné prostředí a život..myslím, že teď bych si představila i další volné pokračování .. doporučuji

04.01.2023 4 z 5

Malý princ slaví Vánoce Malý princ slaví Vánoce Martin Baltscheit

Mám rozporuplné pocity .. celkem vzato psáno pro děti od 6ti let ..no nevím i jako dospělá jsem měla co dělat, abych to pobrala. Je tam spousty podnětů ohledně vanoc a přátelství což bylo pěkné, ale dost složité, aby male dítko pochopilo co tím autor myslel.

31.12.2022 3 z 5

Kamilenky Kamilenky Blanka Hošková

Příjemná oddechovka, která se mi líbila. Mělo to příjemný dej i spád. Ráda si přečtu další knihy od autorky

29.12.2022 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

No teda, řekla bych... Mazec .. ale dalo se to čekat .. nicméně silné kafe .. pro slabší povahy nedoporučuji..příběhy jak matky zavraždily své děti byl hodně drsný.. ale jinak kniha se mi líbila..

08.12.2022 4 z 5

Do hrobu si to nevemu Do hrobu si to nevemu Karel Šíp

Super oddechovka.. neznámé příběhy, které jak říká do hrobu si nevezme.. u některých jsem se hodně nasmala, některé byly jen takové obyč a některa priznani byla pro mě docela šok

04.12.2022 2 z 5