Do hrobu si to nevemu

Do hrobu si to nevemu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481873/bmid_do-hrobu-si-to-nevemu-lIH-481873.jpg 3 66 22

Glosy a vzpomínky Karla Šípa, které vás zasáhnou přímo do bránice. Vážený a milý čtenáři. Oceňuji tvůj vkus, protože tě zaujala tato knížka. Asi bys rád věděl, co uvnitř najdeš. Takhle. V běhu času se mi sejdou nápady, úvahy i zasuté vzpomínky, o které se chci podělit. Takže se třeba dočteš, jak jsem poznal Karla Gotta a co jsem o něm zatím nikomu neřekl. Představím ti i svůj názor na přistání na Marsu. A nejrůznější záhady. Ty mě zajímaly odjakživa. Víc už musíš zjistit sám – snad se u toho zasměješ v míře vrchovaté.... celý text

konicekbily
14.02.2024 3 z 5

Autorův styl vyprávění je ponechán i pro tuto psanou formu vzpomínek, esejí, úvah a přemýšlení. Témata jsou různá - asi jak to panu Šípovi přicházelo pod ruku při akci "COVID". Není zvyklí nečinně sedět či ležet - tak to napsal.

Kopretinka784
31.12.2023 3 z 5

Říkala jsem si, proč se s koncem roku nezasmát. Převážně čtu detektivky, tak udělám změnu. Vsadila jsem na baviče Karla Šípa, protože ráda sleduji jeho Všechnopárty. Zajímaly mě jeho příběhy, vzpomínky. Ukázalo se, že jsou jako některé díly pořadu – někdy plné humoru a jindy spíše k zamyšlení. Bránici jsem si sice smíchem nenamohla, ale za přečtení to stálo. Možná audiokniha čtená přímo autorem by zvýšila počet hvězdiček.

Dada077
03.12.2023 4 z 5

Nejaký ten "drive" už očakávať nemožno, ale počítanie to bolo milé.

JPBelmondo
03.07.2023 3 z 5

Jak podotýká sám autor: "Jedná se o nápady, úvahy i zasuté vzpomínky". A jak pana Šípa známe, není nouze o vtipnost, bystrost, inteligenci. Což není na škodu ani u tzv. oddechového čtení. (Kéž by alespoň krapet té inteligence byl kolem nás, kde se poslední roky v našem světě zcela vytrácí, bohužel).

IvaKo
23.05.2023 2 z 5

Celkem čtivé, více či méně vtipné postřehy a krátká zamyšlení z různých oblastí života. Nic překvapivého, ale docela pohodové čtení.

Mergirus
06.04.2023

Zábavná knížka, které mě v lecčem svými tématy překvapila, něco málo mi osvětlila a zpříjemnila prostoje ve frontách.

mnohoknih
27.02.2023 3 z 5

Na živo to umí Karel Šíp lépe. Jedná se o glosy, vzpomínky, pocity. Některé zajímavé, některé k nepřečtení.

uzivatel1190
07.02.2023 2 z 5

Oddechovka, raději ho poslouchám živě.

SUC185
23.12.2022 3 z 5

Krátké oddechové čtení. Vyloženě nenadchne, ale ani neurazí.

Vivetkav
04.12.2022 2 z 5

Super oddechovka.. neznámé příběhy, které jak říká do hrobu si nevezme.. u některých jsem se hodně nasmala, některé byly jen takové obyč a některa priznani byla pro mě docela šok

amejzlík
24.07.2022 3 z 5

Karla Šípa mám velmi ráda. Sedí mi jeho inteligentní humor. Knížku jsem si užila. Některé úvahy, historky a názory se mi líbily více, jiné mne tolik neoslovily. Místy jsem se velmi bavila. Parádní odpočinková četba.

Korsika
01.03.2022 3 z 5

Milé a někdy trošku náročnější povídky s jemným humorem, které vás ale občas i přinutí zamyslet se a zavzpomínat. Jednotlivé kapitoly jsou ale na tento typ knihy někdy až příliš dlouhé, jelikož osloví spíš starší muže, čekala bych dvě tři stránky na téma a jedeme dál.

pagac17
23.02.2022

Zajímavá publikace od Karla Šípa, jeho zpověď, přečetl jsem jí najednou, velmi mě zaujala svým vtipným pojetím, je v každém případě poučná.

Bedřich63
10.02.2022 3 z 5

Rád se na Karla Šípa dívám v televizi, kde je jeho pořad většinou humorný a zajímavý. Pro četbu knihy jsem se nechal ovlivnit Terezou Kostkovou a jejím rozhovorem s autorem v rádiu. Nevnímal jsem to jako propagaci knihy a reklamu na knihu, ale tak trochu jako doporučení..... zajímavá kniha, zajímavá témata, hezky zpracovaná, podaná s humorem autorovi vlastním.
No nedopadlo to tak. Když někdo umí připravit bezprostřední humornou konverzaci v rozhovoru v televizi, tak to ještě nemusí znamenat, že totéž dokáže popsat v psané formě v knize. Za mě je tedy tato kniha poměrně velké zklamání. No a tak trochu budování kultu osobnosti. Viz kapitolky o nepostradatelnosti Karla Šípa pro Karla G. a Jiřinu B. Tím se u mě docela shodil.
Když to porovnám s knihou úvah na různá témata Marka Ebena za volantem , tak tady je to podle mě podstatně nižší liga, spíš okresní přebor.....
Kniha není dlouhá, takže je to otázka pár desítek minut. Času na přečtení nelituji, ale vracet se nebudu.

Garlic
30.01.2022 1 z 5

Občas se objeví zajímavý obrat či vtipné slovní spojení, ale jinak je to tlachání o ničem a s chybami.

JiříM
28.01.2022 3 z 5

Celkem se to dalo číst. Místa tam jsou zajímavá i méně zajímavá. Jen doufám, že v příštím vydání zmizí ta nepřesnost ze strany 107.

L.Helena
14.01.2022 4 z 5

Knížku jsem si hezky dávkovala, vždy tak jeden dva kousky a to jen když jsem opravdu měla náladu na jemný šípovský humor. I když některé části mně svou tematikou nebyly až tak blízké (např. fotbal), vcelku jsem se docela pobavila.

Vladimir8177
11.01.2022 4 z 5

Kniha se dobře čte, spíše oddychové čtení.

Hoblinka
02.01.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila při rozhovoru Karla Šípa s Terezou Kostkovou. Ona byla nadšená. Byla jsem natěšená, knížku jsem si koupila a jsem také nadšená. Milá knížka.

sf1
26.12.2021 2 z 5

Sem tam fóreček k pousmání, ale většinou plytké plácání o všem a o ničem.