Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Velmi mrazivý ... Představa šílená .. krásně napsané čtivé, ale někdy trošku zdlouhavé, ale chápu, že je potřeba vyjádření pocitů a pochopit vše k tomu spojené. Ráda si přečtu i další knihy od autorky

04.08.2023 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Tak jsem zjistila že je to první díl 3 dílně série a já už četla druhy díl ..no, ale nevadilo to ..moc pěkné napsaný ..jdu se vrhnout hned na ten 3

18.07.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Četlo se mi to hezky vtáhlo to rychle do děje, ale jako by mi tam něco chybělo.. jinak opět pěkná kniha ..rodinné štěstí i chmury, tak jak to v životě bývá.. v něčem jsem se našla

17.07.2023 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Když jsem se pustila do čtení, tak jsem měla furt pocit, že to už jsem četla nebo že by jsem viděla film? ... pořád mi to vrtalo hlavou, tak jsem odložila knihu a zjistila, že je to psáno z pohledu jiné osoby.. nu tak to mě trochu zklamalo, protože to nemělo žádné velké wau..ale dočetla jsem ..přeci jsem jsem nevěděla zda tam něco nebude jinak. Dopisy byly ...

11.07.2023 3 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Chtěla jsem si přečíst ze zvědavosti, když někde v tv jsem zaslechla představování nové knihy od autorky.. mám ji ráda a mile mě překvapila..kniha byla někdy k zamyšlení, někdy vtipná a někdy dost smutná..ale takový je život.. někdy jsem se vrátila taky do dětství.. taky bych poděkovala babičce a dědovi za skvělé prázdniny.. budu se těšit na další a ráda doporučuji.

09.07.2023 3 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Dostala se mi jako první kniha autorky a musím říct, že mě velmi zaujala. Dobře se to četlo, mělo to spád a někdy pěkný zvrat, to že se někdy život pěkně zašmodrchá myslím by jsme mohli všichni vyprávět. Ráda si přečtu i nějaké jiné knihy.

06.07.2023 3 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Zjistila jsem že jsem už jsem viděla film ..knihu jsem si, ale s chutí dočetla a líbila se mi.

30.06.2023 2 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Díky výzvě koupení knihy v bazaru jsem narazila na tuto knihu.. kdysi dávno jsem viděla jednou film a vím, že byl takový jiný... A kniha je taky taková a musím říct, že jsem ráda, že jsem se k ní dostala.. moc hezké zamyšlení .. každý ať si udělá názor svůj

26.06.2023 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Opět jsem sáhla po této romantice..díky výzvě a mám ráda to cestování jiné prostředí a jídla.. ale na Brooklyn mě to nezlákalo... Sophie mě, ale občas pobavila a bylo hezké jak se odvázala.

24.06.2023 2 z 5

Tak na to, že jsem nevěděla, že to je komiks a pak jsem si řekla, no tak to zkus a byla jsem mile překvapená, jak dokázali tvůrci vše shrnout do tak krátkého obsahu. I kresba pěkná. Doporučuji.

22.06.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

No tak to bylo něco... Husté dílo.. opravdu velmi surové.. velmi neotřelé..s těmi prehazenymi kapitolami to mělo říz.. velmi napínavé a neodloziletne.. doporučuji, ale opravdu to není pro každého.

21.06.2023 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Chtěla bych říct jen hustý!! Rychlý krásný smutný, ale ano měli by jsme si jít za sny... život je někdy krátký.. Už Tsunami mě hodně překvapilo a tohle ještě víc.. fakt dobrý..těším se na další

16.06.2023 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Pěkně dílo, jsem ráda, že díky výzvě jsem na něj narazila.. na to jak je to krátké tak to bylo výstižné a mám chuť si zajít na hru

15.06.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Za mě velká spokojenost..čtivé zajímavé spousty informací, které nejsou zas tak dávné a fascinuje mě, kolik tady asi muselo zůstat Řeků. Zajímavé úhly pohledů a víme, že ta doba nebyla vůbec lehká natož pro přistěhovalce.

13.06.2023 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Díky čtenářské výzvě přečteno.. dilema, co bych dala a tento román jasná volba. Nezklamal i když jsem ho viděla několikrát ve filmovém zpracování ... Úžasné, že byla kniha, řekla bych až 100% předlohou.. to se moc často nevidí. Krásný i když smutný příběh.. pěkně napsané čtivé asi dám ještě jinou kniha autora..

12.06.2023 4 z 5

Tak to bylo brutální.. neuvěřitelně co se dělo, ale bohužel stále děje.. neumím si představit co musela prožívat.. v tuto chvíli na Ukrajině válka, takže podmínky zase tíživé. Jsem ráda, že i přes velké peripetie a životní hrůzy to s Oxanou dopadlo dobře. Tedy s autorkou, která měla sílu to celé sepsat.

30.05.2023 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Hezký napsana kniha, na to, že je to autorky první, tak krásné dílo.. do půlky knihy to mělo spád i jsem přes slzy pak neviděla na písmenka, ale potom se mi to zdálo zdlouhave a skoro jsem se do knihy musela nutit, abych ji dočetla. Celkově, ale krásně sepsány, pokud se rozhodne spisovatelka do další knihy určitě neodmítnu. I když jak řekla Emilka "Pánbůh lidem nakládá jen tolik, co unesou." ...tak mě kniha zasáhla a myslím, že se mi vryla pod kůži.. děkuji

28.05.2023 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Pro mě rozšíření informací ohledně litevského národa.. zatím jsem se nesetkala .. hezky zpracované ..ráda si přečtu další knihu od autorky.. silný příběh plný krutosti nelidstvi, ale i odvahy lásky a naděje

27.05.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Za mě super ..na to že krimi nečtu, tak spisovatelku Klevisovou jsem si zamilovala a ráda si od ní knihu přečtu.. je to pro mě jiné.. tato nebyla tak napínavá, ale krásně mě vtáhla do děje.. tím že pocházím navíc z Prachatic, tak moc milé, vzpomínala jsem na okolní vesnice, města a na kořeny mé rodiny.. doporučuji

20.05.2023 3 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Četla jsem znovu snad po 30ti letech a i když znám film skoro nazpaměť, knihu jsem si užila a spokojeně očekávala stejné věty, které byly občas rozlišné, ale bylo to takové doplňující.. klidně mě dej do polepšovny ... velké díky paní Poledňáková, krásná tvorba..kniha i film.. mavám do nebe a ráda jsem si vybrala čtenářskou výzvu právě jako vzpomínku Vás

16.05.2023 4 z 5