Ten, kdo tě miloval

Vanda Kalinová žila spokojený život na lázeňském maloměstě. Ale pak zasáhl krutý osud a ona se po ztrátě manžela, elitního vyšetřovatele, musí postavit celému světu a udržet rodinu pohromadě. Snad i předvánoční shon by mohl paradoxně pomoci… Jenže pak v manželových věcech narazí na dokumenty, které ukazují, že Josef k ní nebyl ani zdaleka upřímný… Vanda se tak po boku svých dětí a tchyně vydává po stopách temných tajemství, které vedou nejen k nejmocnějšímu muži kraje, ale i do její vlastní minulosti. Odpovědi, které získá, však mohou ohrozit vše, co miluje… První kriminální román populární Marie Poledňákové je plný nejen napětí a sympatických postav, ale i humoru a ironie, na které jsme v autorčiných dílech zvyklí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/307414/ten-kdo-te-miloval-BCd-307414.jpg 3.1131
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub

jana79
08. listopadu

Kniha na jedno odpoledne. Necekala jsem tento žánr u této spisovatelky. Znám ji spíš z filmů, ale jsem rada, že jsem tuto knihu dřív četla nez byl film. Nelíbí se mi obsazení herců např. doktora. No uvidíme jaké budou recenze. Knížka byla v pohodě a dobře se mi četla.

bookcase

Taková jednohubka, moc mě nebavilo to politické zákulisí, naopak scény se syny Vandy byly docela zábavné, je vidět, že rodinné prostředí je pro autorku asi nejvíc.

Martiiiik

Paní Poledňáková má nesporně velký talent, ale tato kniha mi moc nesedla. Pojetí příběhu plného tajemství bylo sice zajímavé, ale chybělo mi tam rozuzlení celého příběhu. Nemám moc ráda, když první myšlenkou, kterou po přečtení knihy mám, je, že mi tam velká část děje schází, že nevím, proč se některé věci děly a kdo za nimi stál..

Lenka8418

Četla se hezky, příběh průměrný, ani nepřekvapil, ani neurazil. Místo v mé knihovně mít bude.

29. červnaodpad!

na paní Poledňákovou mi to přijde takové, no prostě odfláknuté.....

Jana283

Měla jsem chuť na nějaké odlehčení. Přečteno za jedno odpoledne. Nic mi to nevzalo ani nedalo. Záplatka průměrná, tak nějak to na mne působilo“odfláknutým“ dojmem. A postavy strašně ploché. Nedovedu si představit, že by takhle „bezemočně“ fungovala rodina po smrti jejího člena (navíc vykresleného jako fajn chlapa).

petranecka
04. dubnaodpad!

Knihu se mi i na několikátý pokus nepodařilo dočíst. Vůbec jsem se nemohla začíst do děje. Přišlo mi, že kniha není psána souvisle, ale po jednotlivých odstavcích, které se pak k sobě "přilepily". Zatím odkládám do knihovny, třeba na ní ještě někdy dojde...

triatlet
25.12.2017

Marie Poledňáková má dar vykreslit především humorné situace. I v románu Ten, kdo tě miloval se mi líbily hlavně pasáže, ve kterých vystupují bráchové Daniel a Kuba. Vtipně působí i dvojice policistů na sledovačce, ovšem že by se dnes vyšetřovatelé hlásili "Tady Orel, tady Orel."???
I když je příběh čtivý, tak samotnou kriminální zápletku autorka posunuje trošku těžkopádně. V Epilogu je nejasná i časová rovina. Jestliže příběh vrcholí v sobotu 23.12., pak první pondělí po svátcích asi není 25.12., ani 1.1., takže věta "Za pár dní začne Nový rok." je zmatečná. (s. 220/221)
Nejvíc by mě ale zajímalo, za jakých okolností Vanda ztratila mobil. "Nedokázala vymazat z paměti tu chvíli, kdy jí zazvonil mobil, vylítla z postele a lhala manželovi, že právě tankuje benzin." (s. 146)

Evaneva
12.12.2017

Pěkná kniha s nečekaným závěrem.

Sonia2006
01.10.2017

Kniha se velmi dobře čte, ostatně jako všechny knihy autorky mi přišla dostatečně srozumitelná. Neodložila jsem ji, dokud jsem ji nedočetla do konce. Obě lázeňská města jsou mi dobře známa, mohla jsem si tedy snadno příběh představit jako film.

akinomV
12.09.2017

Ačkoliv jsem zahlédla ne moc kladné recenze, tak nakonec se mi knížka líbila a nelituji, že jsem si ji přečetla. Je to příjemná "oddechová" detektivka, která má spád a dobře se čte. Je zajímavé, že jsem si příběh uměla představit jako film, tak třeba na něj i v budoucnu dojde - určitě se ráda podívám.

sabca
02.09.2017

Tento kriminální román byl pro mě bohužel zklamáním.

boeink
25.08.2017

Mě se tahle kniha bohužel moc nelíbila. Četla se dobře, ale chybělo mi tam rozuzlení, vlastně i zápletka..po dočtení jsem měla pocit, jako by mi něco uteklo.

Evišťátko
27.07.2017

Na to, že se autorka věnuje úplně jinému druhu románu, nebyla tahle detektivka až tak zlá. Snad jen mi vadily ty neustále se opakující nové a nové otazníky v průběhu děje, které sice nutily otáčet další a další stránky, ale po čase už jich bylo až moc a člověk se v ději začal trochu ztrácet.

Perlivav
16.07.2017

Četla se dobře, ale nelíbilo se mi rychlé přeskakování od jednotlivých postav. Přišlo mi, že nic nebylo pořádně rozepsané a popsané a chvílemi jsem se i ztrácela a skoro nechápala. Mohla to být lepší knížka, kdyby to nebylo takové celé stručně napsané.

makacek
15.07.2017

kniha, která je velice čtivá, čte se skoro jedním dechem, ale naprosto mi tam chybí nějaké rozuzlení... vše je jen naznačené. Četla jsem ji po kouskách ve chvílích volného času a těšila se až se dovím kdo kdy s kým a za kolik.... prostě to tam chybělo...

kopretitinka
19.06.2017

Knihu jsem měla přečtenou za 1den... četla se dobře. Ale stále jsem čekala, až se "něco" stane, až na "něco" přijdou, až přijde "nějaká" zajímavá zápletka ... asi jsem čekala příliš. Pro čtenáře, který s žánrem detektivek teprve koketuje, je kniha dobrým rozjezdem. Víc od ní nelze čekat. Pěkný, ale ne moc zdařilý pokus. Přesto oceňuji čtivost a srozumitelnost nenáročného textu.

Aknel26
16.06.2017

Tato česká detektivka mi vůbec nesedla. Moc jsem se těšila na styl vyprávění paní Poledňákové, jak ho znám z knížek Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, které se podle mě svou kvalitou vyrovnají stejnojmenným filmům a v něčem děj i obohacují, doplňují. Bohužel tahle kniha mi nesedla ani jazykově, působí velmi zkratkovitě, ani co se týká postav a nezaujal mě ani samotný příběh.

CAM
11.06.2017

Kniha se mi dobře četla, ale je tam spousta nevyjasněných věcí. Autorka píše úžasně komedie, ale tento příběh je průměr.

Panda11
26.05.2017

Za mně bych řekla: sice čtivě napsané, ale bohužel, asi mě moc neuspokojuje příběh, kdy nemohu odhalit žádnou konkrétní zápletku. Pokud již čtu nějaký detektivní příběh, chci mu buď přijít na kloub. Čekala jsem nějaké větší rozuzlení. Zde byla zápletka naznačena velice obecně. Alespoň pro mě. Shrnula bych to: "Někdo někdy povídal, že někdo umřel a bylo to kvůli nějakým pletkám s mafií. Víc nevím."

Marčullkas
22.05.2017

Knížku hodnotím jako čtivou, ale příběh na mě působí jako nedotažený do konce.

zdehan
06.05.2017

Mě se kniha líbila dobře se četla.

Mark26
05.05.2017

Za mě teda nic moc, podle mého názoru děj často bez logiky. Odhalena korupční aféra, ale jaká vlastně? Také jsem se těžko v těch zápletkách orientovala, například těhotná Irena se v ději objevovala a zase mizela. A zápletka jejího těhotenství? Několikrát byla v ději zmíněna úvaha, s kým vlastně to dítě čeká...ale nakonec se to čtenář nedozví. No a ten slíbený humor jsem nenašla ani jednou.

Hella
29.04.2017

Myslím, že coby kriminální prvotina této ověřené spisovatelky, scénáristky, režisérky atd. atd. je to dílko poměrně dosti povedené. Mě bavilo.

veeverka
26.04.2017

čekala jsem víc.

irefir
26.04.2017

Začátek velmi slibný, ale dál.....nic. Došla jsem za polovinu a vzdala jsem to, Mám ráda spletité příběhy, i hodně "zamotané", ale musím se v tom stále orientovat, což se mi tady nedařilo. Příliš přeskakování z postavy na postavu, jednání bez logiky,... prostě ne. Opravdu velké zklamání.

muzka
18.04.2017

Myslím, že paní Poledňáková by měla zůstat u psaní kouzelných komedií. Také jsem se rychle začetla, ale pak jsem se v tom zmatku vůbec nevyznala. Do té zápletky se zapletla i sama autorka. Škoda, mám ráda českou tvorbu, ale tato knížka velmi zklamala.

HaHa11
20.03.2017

Po sérii severského a jiného napětí ze všech koutů světa jsem chtěla pookřát u českých jmen a kvalitní české detektivky. No nepodařilo se mi to. Příběh, zasazený do předvánoční atmosféry dvou našich největších lázeňských měst, mě zaujal pouze na několika úvodních stránkách. Brzy však začal pokulhávat, klopýtat, a už tak zhruba v polovině mu hrozil přímo volný pád do detektivního pekla. Postavy jednají a myslí dosti zmateně, fascinovali mě především oba dětští počítačoví experti, kteří v domě smutku vypátrají, co se dá. Předměty doličné mění majitele jak na běžícím pásu a krkolomné honičky jsou jako vystřižené ze špatné italské komedie. Úlohy mnohých hrdinů mi i po dočtení zůstaly zahaleny temnotou, a abych pravdu řekla, moc mě to netrápí. Padouch (předvídatelný) byl spravedlivě potrestán a Ježíšek může přijít.

cukrovka
12.03.2017

Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale příběh mě moc neuspokojil. Vše je psáno v náznacích a korupční skandál po kterém pátral zavražděný manžel hlavní hrdinky se nám stejně nerozkryje.

pavlinda
06.03.2017

Po přečtení S kým mě bavil svět(doporučuji)-celkem zklamání.Dávám dvě hvězdy.