Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Divné děti a smutná kočka Divné děti a smutná kočka Petra Soukupová

Já ani nevěděla, že klub divných dětí už má pokračování.. pro mě super miluji psaní paní Soukupové, v tomto případě celkem nostalgie, byly to prázdniny mého dětství, toulat se po vesnici u babičky a zažívat dobrodružství..nás ale nikdo nehlídal jen jsme chodili na oběd až když byl hlad, žádné mobily ani hodinky jsme jako děti neměli a kdo měl tak stejně nenosil..moc děkuji za toto připomenutí a knihu vřele doporučuji.. divnej jsme přeci každý jen každý v něčem jiném a to je na nás lidech hezké, že jsme každý originál

03.02.2024 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Velmi čtivé od začátku do konce.. celkem drsný život jedné rodiny... Asi není kniha pro každého, mě se líbila

31.01.2024 3 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Zajímavé.. jak jinak než se zastavit a zamyslet.. celkové tenká kniha, ale má hloubku. Je jen na nás jak budeme používat luk - život... Doporučuji

29.01.2024 3 z 5

Město nad městem Město nad městem Lucie Brejšová

Ze začátku jsem byla nadšená úplně fascinovaná, potom mi připadala kniha zdlouhavá a skoro jsem se nutila číst dál, naštěstí jsem se přehoupla přes půlku a potom už to začalo být zase zajímavé.. bylo tu i pár zajímavých myšlenek a celkově se mi kniha líbila

28.01.2024 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Již jsem četla 2 knihy a řekla jsem si, že dám letos všechny od autorky Klevisove, tak jsem teď u první ze série a nebylo to špatné, ale oproti Drak spí nebo Prokletého kraje, které mě nadchly více..když to ale shrnu, tak na to, že detektivky nejsou můj žánr, tak dobrý.. čtivé, má to spád i je to napínavé a baví mě

24.01.2024 3 z 5

Do slov má láska odívá se Do slov má láska odívá se Ono no Komači

Nádherná sbírka básní .. neuvěřitelný, že psáno před 11 staletími.. je vidět, že mají stále hloubku v jakékoli době.. Velké vyjádření v pětiverší a příjemné zamyšlení

20.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Úžasná kniha..jsem nadšená..četlo se to samo ..krásný plynulý příběh, jednoho týdne.. Gazely válely..spolužacky se fakt povedly.. jen tak dál pane Hartle..těším se na další knihu

18.01.2024 4 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Ani jsem dvojku nevyhledávala, ale v knihovně na mě koukala a tak jsem neodolala.. jednička byla skvělá ..jedním dechem a brečela jsem na začátku a pak na konci.. dvojku jsem taky dala na jeden dech a dostal mě konec... všech zvířátek..jak se můžou lidé takhle nechutně chovat... povedla se ..moc krasná .. doporučuji...je třeba naučit lidi žít

18.01.2024 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Tak si říkám lepší když nic od knížky neočekávám někdy nečtu ani o čem je ..a pak jsem mile překvapena .. nebyla špatná, v táhla do děje, zajímavé informace ohledně paní Podolské a době která v té době byla nelehká a řekla bych příšerná, ale tak nějak to byl rychlý průlet .. čekala jsem asi tedy mnohem víc..nicméně ráda doporučuji je třeba stále připomínat co se dělo

07.01.2024 3 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Zajímavá odychovka .. nečekala jsem nic a nejsem ani zklamaná ..líbilo se mi to

04.01.2024 3 z 5

Století na vlnách Století na vlnách Markéta Hejkalová

Zajímavě napsáno díky časovým posunům.. těžký život lidí a zajímavé propletence.. kniha mě zaujala od začátku

28.12.2023 3 z 5

Směna Směna Anna Beata Háblová

Ze začátku jsem se nemohla začíst připadala mi kniha zmatená, ale potom už to začalo vše nějak dávat smysl a začala být zajímavá a trochu i napínavá jak to vše dopadne.. celkem chudák hrdinka a i příběh působil smutně, ale takový život někdy je, že se vše zamotá

23.12.2023 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Sáhla jsem po ní díky výzvě a taky že jsem kdysi dávno viděla film, ale ten jsem si vybavovala jen matně a asi na mě působil lépe než kniha dnes a mám si ho chut pustit což se mi nějak nestává.. ale bude to tou dobou.. nicméně někdy autor i pobavil, i na dnešní dobu šokoval, ale jinak jsem někdy měla co dělat, abych se přemohla číst dál

14.12.2023 2 z 5

Hodináři Hodináři Harry Lenga

Četla jsem již hodně knih o koncentračních táborech, ale tahle byla opravdu napsaná tak, že vás nechala v táhnout do děje díky rodině a následné spojitosti bratrů, celkové informace o rozdělení polských měst na ghetta, následné přesuny do k.taborů o kterých jsem neslyšela a mrazivé popisy nelidského zacházení.. pochod smrti, rakouský k.tabor, osvobození americkými vojáky a následně stálé nekončící problémy jak přežít po válce kdy jste a nejste stále svobodný člověk.. kdy s nimi soucítění a říkáte si kdy to skončí ..byla to velmi nelehká doba obdivuji, že měli sílu čelit hladu zimě těžké práci nemocem a nelidskemu zacházení atd atd.. úplně nepredstavitelné.. mrazivé čtení, ale knihu doporučuji

14.12.2023 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

No to byl krvavý masakr, velmi čtivá kniha, která mě vtáhla do děje od samého začátku.. žasnu nad krutostí lidí a nepřestávalo mě překvapovat jak podlý a lstivý mohli být .. mučení bylo, tak nelidské, že si to neumím představit ani v těch nejhorších představách

25.11.2023

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Jsem tak nějak rozporuplná z knihy..na jednu stranu mě bavila, asi tím, jak to bylo takové nepředvídatelné a jednoduché a měla jsem, ale velké očekávání jak se vše vyvine, nakonec mě to trochu zklamalo, možná to mohlo ještě pokračovat.

24.11.2023 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tak to bylo zase hustý.. Defakto jsem se vrátila do svého dětství, kdy to bylo takové... Žila jsem ve městě, ale prázdniny jsem trávila na vesnici u babičky, která byla taky úžasná a milá.. mám taky jednu sestru a rodiče jak přes kopírák..taky jsme chtěly obě vyletět co nejdřív z hnízda..konec trochu rozporuplný, ale proč ne..a je důležité jít si za svými sny.. krásně časově je to rozkouskované, jaká byla doba, jak se žilo a jak se s tím rodiče a děti museli vypořádat..je to smutná kniha, ale takový to bylo

18.11.2023 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Moc hezky zpracovaná kniha, spousta zajímavých informací i tipů na výlet. Krásný humor od Ladislava, u kterého jsem se dost pobavila. Moc hezké zážitky, které jsem s chutí prožívala jeho toulkami po naší krásné zemi. Doporučuji

06.11.2023 4 z 5

Nepotřebuješ se změnit Nepotřebuješ se změnit Anthony De Mello

Něco mě zaujalo něco ne.. ale i tak jsem si z toho pro sebe něco vzala a ano uvědomila jsem si, že se nepotřebuji změnit a to je důležité

29.10.2023 3 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Tak teď mě mrzí, že jsem nejdřív četla druhý díl, ale nevadí zapadalo to.. první díl mě fakt bavil, hodně jsem se nasmála a vrátila se do svého dětství a dospívání i do doby kdy se přestalo říkat soudružko a začalo se říkat paní učitelko a jiskřičky a pionýři, to byla doba..hezké připomenutí

23.10.2023 4 z 5