Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Do p*dele s plasty Do p*dele s plasty Emilly Barrett

Musíme brát s rezervou, že to nebylo vytvořeno čechy jen překlad, ale co na každém šprochu pravdy trochu ať si v tom každý něco najde i kdyby to byla jedna jediná věc má to smysl.. je třeba toho červíčka do mozku vložit a trochu ho živit tím co se s plasty děje dál a proč je co nejvíc omezit nekupovat nepodporovat .. mě se kniha líbila jednoduché stručné i pro děti dobré, aby si občas přečetli

02.04.2024 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Zajímavé pojetí na ostrově, ale líbilo se mi zpracování i jak tam přidat Bergmana..krásně neprůhledné do konce

31.03.2024 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Jsem ráda, že autorka napsala pokračování i to mělo dost do sebe, jak těžké je vymanit se z manipulace, nátlaku a agrese, i když se rozvedete, ale máte s ex dítě a není to lehké ani potom, ale pokud máte to štěstí a máte podporu v rodině nebo v přátelích dá se to zvládnout jen je těžké se nebát podniknout nějaké kroky.. krásně napsané a krásně dořešené..ano konec už byl dost sladký, ale kéž by to v životě takto hezky končilo ve více případech.. doporučuji

25.03.2024 4 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Tak jsem dala i druhý díl, ale tím asi končím.. první se mi líbil víc a už to nemá takový důraz jako v těch 16 ti..ale pěkné připomenutí, stále obdivuji co už v té době bylo napsáno..kam se hrabaly Bravíčka

21.03.2024 3 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Krásné pokračování Kyselých třešní, které ale neúplně navazuje.. i když je to stále z poválečné doby, tak je to moc krásně napsané..poutavě.. těším se na další díl Svatojánských ořechů

18.03.2024 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Četlo se to krásně..pan Cameron píše nádherně čtivě, ale už to nebylo ono ... S Bellou už to nebylo jako první kniha ..druhá už taky pokulhávala, takže další díl nedám, ale i tak dávám 4 * příběh podobný jako náš český Gump a krásně napsaný

17.03.2024 3 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Tak se mi dostala do ruky snad po 30 ti letech.. a už jsem se tolik nenasmála jako kdysi, ale na tu dobu to bylo něco.. a teď to obdivuji... příjemná změna žánru, možná dám ještě 2 díl a předám pubertálnímu synovi

16.03.2024 3 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Tak to bylo něco..jedním slovem HUSTÝ.... Vůbec nemám slov, stále zpracovávám... Neuvěřitelný, jak někdo dokáže, takhle manipulovat s člověkem.. s dětmi..

11.03.2024 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Velmi zajímavá a čtivá kniha.. propojení života vlka - smečky a lidí - rodiny, vás vtáhne a budete přemýšlet, jak to oni mají a jak by jste se zachoval v dané situaci vy..ohledně smrti a rozhodování... celkově zajímavé téma

07.03.2024 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

No po těch dvou knihách jsem měla asi velké očekávání, ale když jsem se prokousala začátkem, tak potom už to bylo super i jsem se dost nasmála

07.03.2024 3 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Po prvním dílu jsem potřebovala další a byl to zase krásný smutný i veselý příběh, ale krásně plynulý..moc se mi líbil.. přemýšlím co bude následovat ve 3 když na konci se ta psí dušička se všemi setkala, tak se nechám překvapit..

02.03.2024 3 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Dostala se ke mě náhodou a jelikož jsem jednu knihu od autorky četla, tak jsem se ráda začetla .. zajímavá trojhra..nic speciálního, ale je to ze života a líbilo se mi to.. určitě si přečtu další

29.02.2024 3 z 5

Blonďatá stíhačka Blonďatá stíhačka Simona Monyová (p)

Odychovka, u které ale občas mrazí, jak se dokáží někteří opičáci k ženám chovat.. smutné.. bohužel v mnoha případech realita..

27.02.2024 3 z 5

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Čtyři dohody mám ráda a jednou za čas si je ráda znovu přečtu, tak jsem se dostala konečně i k páté dohodě a jako defakto shrnutí 4 dohod a přidání páté Miřte slovem přesně, buďte skeptičtí, ale naslouchejte .. nu něco jsem si z toho vzala, ale tuto knihu už nepotřebuji znovu otevřít

24.02.2024 2 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Hmm rozporuplné pocity.. těšila jsem se a celkem velké zklamání.. vždy mě kniha vtáhla, ale pak jako vážně? A takhle nahoru dolů to kolísalo pořád, takže jsem došla ke konci, ale dalo mi to hodně úsilí se přemoci.. nicméně konec to vylepšil, že dám o 1 * víc

24.02.2024 2 z 5

Četla jsem již několikrát, ale nějak jsem nedala do databáze, tak jsem si jí dala znovu a rovnou jdu napsat komentář.. za mě příjemná nenucená forma dohod.. je jen na nás zda nám sedí a chceme si z této knihy něco vzít. Pamatuji jsi když jsem ji četla poprvé byla jsem z ní úplně nadšená a to my bylo přes 20 i spousta mých přátel na tom bylo podobně.. nyní je mi přes 40 a vím, že mi zase něco dala, když jsem jí znovu otevřela.. pořád na sobě můžeme pracovat.. myslím, že je to těmi škatulkami z dětství, kterým se snažím uniknout

19.02.2024 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Tak to byla nádherná kniha.. myslím tím, ten příběh jak je napsaný.. chytla mě a už nepustila potřebovala jsem vědět jak to bude dál.. krásně zpracovaný román.. nechtěla jsem tento rok číst už nic o válce, ale vždy si mě ty knihy najdou, jak říká moje knihovnice Janinka, ale díky výzvě jsem musela nějakou knihu dát a na tuto jsem se delší dobu chystala, ale stále odkládala..nevadí přišel ten správný čas.. i takové kruté a smutné téma se dá hezky zpracovat.. moc děkuji autorce a jelikož již vím, že napsala další dvě díla, tak se těším a určitě je nebudu odkládat..vřele doporučuji přečíst i ohledně informací, o kterých se málo ví nebo vůbec

16.02.2024 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Díky čtenářské výzvě jsem sáhla po této knize i když jsem se díky filmu bála, že to celé obrečím, ale nic takového se nestalo.. asi jak to bylo z vyprávění psa, tak mi to nepřišlo tak smutné.. naopak velmi příjemné čtivé veselé, i když ne každý pejsek se má dobře od štěněte.. zjistila jsem, že jsou ještě 4 díly, tak myslím, že budu mít co číst

12.02.2024 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Moc příjemná kniha pro knihomoly... Nechat se vtáhnout do příběhu kde žijí knižní hrdinové, knihy a podivíni ...proč ne.. jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky.. doporučuji

12.02.2024 4 z 5

Poslední šachmat Poslední šachmat Gabriella Saab

No měla jsem co dělat, abych knihu přečetla.. ne kvůli válečné době, ale celkově styl psaní a zpracování mi nesedl.. líbila se mi kniha na konci, kdy pro Marii přišla Irena a celkově potom i epilog

07.02.2024 2 z 5