Mladík v okovech

Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou "intelektuálku" v Ukiahu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3648/mladi-v-hajzlu-ii-ml-3648.jpg 4.2535

Mládí v hajzlu (2.)

Youth in revolt (1993)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Jota

u_marketa
01. listopadu

Čím dál vtipnější nápady, čím dál drzejší hlavní postava. Už si ani nepřipadám blbě, že to čtu později než v teen věku, fakt mě to baví.

Patapuf

Pokračování jedničky a myslím, že stejně zábavné.... Opět další skvělé nápady Nicka..... Občas se mu něco nepodaří, ale důležité je to nevzdávat....

elenai

Pokračování životních eskapád Nicka Twispa aneb hon za ztrátou panictví pokračuje! Průšvihy v druhém dílu jsou čím dál průšvihovatější, přibylo pár ikonických postav a Sheeni je stále královnou všech prudičů. :-)

VerčaFF

Pokračování stejně vtipné jako první díl, ale neřekla bych, že je lepší nebo horší. Výborná kniha do autobusu nebo čekárny, lidi absolutně nechápou, proč se tak smějete...

k-opalista

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017

Pořád svěží.

slawa.cap
17.12.2017

Asi i možná o trochu lepší, než první díl

NymphMaeve
27.11.2017

První díl mě tolik nebavil, do tohoto jsem se o trochu víc začetla. Fakt nechápu, jak může jeden malý puberťák tohle všechno semlít dohromady :D A jelikož konec byl tak neskutečně "neukončen", byla jsem napnutá a hned se pustila do třetího. Asi jsem chycená v pasti a budu muset dočíst všechny díly, co mám doma, jinak mě asi bude taky strašit ten ošklivej Albert :D

Bulba
21.11.2017

Četl jsem asi po dvou letech od 1. dílu, který jsem si moc nepamatoval, ale tento se mi zdál o něco lepší, jak co se týče humoru (hlášek - když si vzpomenu na beton, musím se smát), tak co se týče děje, i když jednání hlavního hrdiny je poněkud drsnější.

fis.rena
20.07.2017

Je to opět sranda,oddech,ale už jsem nebyla tak "odvázaná" jako u prvního dílu.

wally
19.07.2017

Ujetější než první díl, ale stále zábavné...

lukexy
13.05.2017

Jedničku jsem si už moc nepamatoval, přesto mi přišlo, že dvojka má zajímavější vedlejší postavy a obdivoval jsem, jak musel mít Payne dopředu celou knihu promyšlenou a jak čtivě se mu ji povedlo od začátku do konce napsat. Jenže vtipná mi přišla hlavně ze začátku. Pak už se to Nickovo lhaní a manipulace stupňují do takových rozměrů, že už nejdou omluvit pubertou či zamilovaností a jsou pro mě už na hraně morálky. Sice je od půlky jasné, že bude nakonec po zásluze potrestán, ale... Přesto zkusím ještě třetí díl.

valda
11.03.2017

V druhém díle se Nick Twisp musí přestěhovat za tátou a chodit do státní školy. Samozřejmě je tady pořád OLE a útoky na poslední metu. Nechybí pes Albert, spíš naopak. Přibude starý pan Fergusson, tátova přítelkyně, posluhovačka se svým tlustým a šíleným synem, hudebník Paul, který je bratrem Sheeni, a pořádá houbové večírky, nebo třeba přátelé z Indie.
Četl jsem ve vydání tří dílů najednou a řekl bych, že tenhle druhý díl skoro neodlišuje od prvního, takže platí, co už jsem napsal o prvním díle. Jenom tady jsou ty příhody zase o kousek ujetější a perverznější.

pm...
08.03.2017

Další pokračování deníku amerického puberťáka, který každý den řeší OLÉ (olbřímí erekci), na můj vkus příliš mnoho katastrof a na nevybouřeného teenegera až neuvěřitelné množství prapodivných příhod, které k jeho nevoli nekončí vysněnou souloží ani s dívkou jeho snů a dokonce ani s žádnou jinou...

PetraMishka
03.03.2017

Druhý díl se četl lehce, stejně jako první. Ale to, co na něj čekalo, bylo až moc. Nickovi jsem fandila, i když vytvářel jednu botu za druhou, i když ho všechny ty holky vodily za nos, pak ale začal autor vytvářet tolik katastrofických situací včetně znásilnění hlavní postavy, a to už mě přestalo bavit. Ta kniha vlastně nemá konec, protože mi přišlo, že se žádný nedal vymyslet.

Renatecka
01.08.2016

Skvělá oddychovka, stejně jako 1. díl. Neuvěřitelně čtivé dílo plné skvělého (pravda, trochu nadneseného) příběhu. Opravdu jsem musela furt číst dál a dál, abych se dozvěděla, jak ty pohromy všechny dopadnou. Už se těším na 3. díl.

Juri81
29.06.2016

Deník psaný pro určitou věkovou kategorii. Nečetls ho v pubertě? Ne? Vážně? Tak to máš smůlu, protože po skončení téhle epizodní části života už tě Mládí v hajzlu tak nenadchne, jako kdybys ho četl v době, kdy tvou největší starostí byly beďáry, co s OLE a jak se co nejrychlejc dostat pod kalhoty svojí vysněný kočky.

gonzikcz
03.04.2016

První polovina skvělá. Jako celé to bylo super, ale ta druhá polovina byla více a více depresivní a méně a méně vtipná. Naprosto otřesný vztah s otcem, násilnický spolubydlící, průsery s policií, všichni si lhali a ubližovali si. Místama to bylo fakt těžko stravitelné.

vendy.b.
16.12.2015

První díl se mi líbil mnohem víc. Přišlo mi, že je tady až moc průšvihů najednou a všechno je zbytečně komplikované. Ke konci knihy už jsem těch Nickových problémů měla opravdu dost. Už mi to ani nepřišlo vtipné, ale spíš absurdní. Zatím mě to ale neodradilo od toho, abych si další nepřečetla. Doufám, že v dalších dílech autor trochu přibrzdí.
A také doufám, že nejsem jediná, kdo nesnáší Dwayna. Pokaždé, když provedl něco Nickovi, nebo měl tak neuvěřitelně hloupé otázky, měla jsem chuť mu jednu ubalit. Ten kluk má fakt dost...

Carpinus-CZ
26.10.2015

Jednoznačně výrazně nejslabší díl z celé série. Oproti všem ostatním dílům, které jsou super, je tady děj značně přitažený za vlasy a poblázněnost celého příběhu se mi vůbec nelíbila. Tady bylo nejvíce patrné, že knížka je americká (v negativním slova smyslu). Naštěstí jsem se nenechal odradit a četl jsem další díly :-)

Knižní špajz
21.04.2015

Další parádní úlety Nicka Twispa :D Na odreagování a pobavení neexistuje nic lepšího

Gupi
21.02.2015

Žasnu nad tím, jak můžou být lidé kolem Nicka tak blbý. Zvláště mě fascinuje Dwayne. Líbí se mi, jak to na sebe navázalo, jako by to ani nebylo rozděleno na díly. Stále to nemá chybu.

juckey
10.02.2014

Tyto mládí sužující a konvencemi otřásající příběhy pubertálního intelektuála a nepolepšitelného svůdníka Francoise Dillingera, tedy pardon - Nicka Twispa, byly sice o poznání slabší než příběhy z Oaklandu, avšak stále se dočkáte bizarních pokusů o ztrátu panictví, stále se dočkáte okázalé rodičovské "péče" a snad vás potěším oznámením, že se Nick dokonce dočká jednoho "styku", ovšem s překvapivě neočekávaným tvorem, dá-li se to tak říci. A mimochodem, kdyby mi to někdo mohl vysvětlit s těmi psy, byla bych dost vděčná (snad se to dozvím ve třetím díle, jelikož mám v plánu se na něj lačně vrhnout).

polarni.kun
07.01.2014

když jste ve špatné náladě a všechno se vám s**e, tak vás tohle aspoň dostane do jiné nálady + když ještě víte, že se Nick cítí stejně špatně jako vy :) navíc takové věci, které se v reálném životě jen tak někomu nestane, dodají větší napětí, než kdyby byl popisován reálný život :)

hojchna
04.07.2013

O trochu slabší než první díl, ale i tak to bylo zábavné čtení..

PomněnkaPrvní
07.05.2013

Druhý díl už mě nepřesvědčil, abych ho dočetla a sháněla se po dalším. Místy hodně rozesměje, to ano, ale ty perverznosti a některé situace, které prostě autorovi nemohu uvěřit, mě od dalšího čtení odradily.

veronique.ka
11.03.2013

Původně jsem si myslela, že kniha bude o něčem úplně a jiném a byla jsem začátkem hodně zklamaná, ale nakonec jsem ráda, že jsem setrvala. Všech pět dílů jsem přečetla během pár dní. Šestý si nechávám na později. Musím přiznat, že jsem se opravdu smála nahlas. Je to tak hloupý příběh, až je neuvěřitelně kouzelný. Dneska jsem viděla v novinkách novou knihu od C. D. Payne, určitě si ji koupím.

Kapis
07.02.2013

Je dobře, že se kniha vzdaluje svoji předloze "Deníkům Adriana Molea" a jede si vlastní cestou. Ono taky když o stejné věci píše britská žena a americký chlap, tak to stejné nebude nikdy. Nick Twisp je holt ztřeštěný američan, který staví větší a větší kulisy mystifikací, bezohledných manipulací a odvážných nesmyslných výmyslů, které na něj holt občas spadnou a trochu ho podrtí. Kniha je velice zábavná a čtivá, i když autor tahá Nicka občas do těžko uvěřitelných průserů.

Lenka Žofka
14.11.2012

čtení, které nemá za úkol nic jiného než pobavit....a dělá to velice dobře!

Neo1tex
25.06.2012

povinná četba pro všechny náctileté. Já se tím tenkrát mistrně bavil...