Mladík v exilu

Když se Nickova rodina rozpadne, město hoří a všechny výpadovky blokuje policie, musí se tento rebelující teenager vyrovnat s ekonomickým strádáním, bezdomovstvím, "gulagem školství", soutěživým otcem a počínající plešatostí. V průběhu toho všeho se neustále snaží přelstít "afektovaného debila" Trenta Prestona, svého soka v lásce. Paradoxně na této cestě nachází především obecnou radost ze života a soucit - obojí velmi nakažlivé!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3649/mladi-v-hajzlu-iii-mladik-v-exilu-3649.jpg 4.2493

Mládí v hajzlu (3.)

Youth in Revolt (1993)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Jota

u_marketa
19. listopadu

Nick má pořád naprosto praštěné nápady, ale zároveň musel začít myslet předčasně dospěle, protože ve svých rodičích nemá ani tu nejmenší oporu. Tenhle díl už je napůl docela hořkej a napůl hodně vtipnej. Četl se mi ale skvěle.

Patapuf

Tak tu máme pokračování Nickových dobrodružství.... Nick do své excentrické skupiny k Francoisovi přibral Charlottu a udělal moc dobře.... V lásce a válce je povolené vše a Nick toho využívá k zisku čtenáře a jeho bránice....

elenai

Nevím proč, ale tenhle díl byl pro mě asi nejlepší. Možná proto, že mám ráda bizarnosti. A samozřejmě nezapomenutelné Nickovy hlášky. A taky proto, že Sheeni mi tady zase až tolik nevadí. A tímto dílem, vážení budoucí čtenáři, můžete s klidem skončit. Další pokračování jsou čím dál absurdnější a zbytečně zamotaná. Nicku, zdar!

Bulba

Další díl série - nepřišel mi ani lepší, ani horší než předchozí. Kniha splnila to, co jsem od ní čekal.

k-opalista

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017

C. D. je čím dál přestřelenější, ale pořád zábavný.

slawa.cap
17.12.2017

Moje první Mládí, můj první Payne. Je zvláštní číst (tehdy ještě) pentalogii odprostřed, ale bylo to na základce a já byl rád, že jsem se k tomu dostal. Tehdy se mi otevřel nový svět a já doufal, že budu sexuální mašina jako Nick. Když jsem se dostal po čase k prvním dílům zjistil jsem, že měl Nick víc smůly než kdy já

NymphMaeve
06.12.2017

Třetí díl mě bavil, hodně jsem se nasmála a hodně příteli citovala :D opravdu jsem se pobavila a knihu přečetla zatím o dost rychleji, než předchozí díly. Sice je vše již hodně přitažené za vlasy a celkově dost absurdní, ale mě se to opravdu líbilo, proto o hvězdičku víc, než jsem dala předchozím dvěma dílům. Jsem dost napnutá, co bude dál.

valda
22.05.2017

I když se to děje na prvních pár stránkách, tak pozor, budu spoilerovat.
Po tom, co Nick zapálil půl města apod. Tak, jak už bylo naznačeno v předchozím díle, nezbývá než odletět do Indie....
Nebo je tu ještě jedna možnost. Nick se převleče za ženskou a nikdo v celém okolí jeho přátel to nepozná (ano, nedává to smysl, ale tohle přece není hyperrealistický román, že?).
No, musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem překonal ten WTF pocit, že tady čtu knihu o tom, jak se čtrnáctiletý kluk vydává za ženu. Ale nakonec jsem vlastně pochopil, že tím vzniká spousta nových vtipných situací.
I když se to z předchozího popisu nemusí zdát, tak třetí díl mi připadal takový konzervativnější, než dva minulé, a Nick/Carlotta tentokrát nepůsobil jako tak moc šílený parchant.

haki34
16.11.2016

Nechapu jak mu Carlottu mohli sezrat.. Nicmene - na pobaveni dobre, jinak uroven knih s pribyvajicimi dily upada ;)

Juri81
29.06.2016

To, za čím se Nick honí celé dva předchozí díly, se v Exilu stane skutečností. Díky tomu se bohužel vytratí určité kouzlo a napětí a Nick ztratí na své osobitosti.

martinasudová
15.06.2016

Skvělá oddechovka....rozhodně jsem se bavila i když některé scény jsou hodně nadsazené.

Blik
07.05.2016

Zatím asi nejlepší díl. Obdivuju Nicka/Francoise/Carlottu za jejich schopnost se ze všeho vykecat. Konec se mi líbil, ale v dalším díle čekám nějakou zradu.

vendy.b.
25.04.2016

O mnoho lepší než předchozí díl. Možná bude i nejlepší z celé série.

gonzikcz
03.04.2016

Asi nejlepší díl série. Jestli né nejlepší tak aspoň nejoptimističtější a nejveselejší. Nasekané průsery se odsunou na vedlejší kolej k řešení na později a děj se věnuje povedeným taškařicím Carlotty + super vyvrcholení (doslova).

Tínuša
24.01.2016

Rozhodně nejlepší díl celé série, škoda jen, že pak už šla série docela dolů. Carlota je prostě číslo :)

Carpinus-CZ
26.10.2015

Po slabším 2. dílu naštěstí přišla Charlota, která mě začala opět bavit a zase jsem se chechtal a chechtal :-) Moc dobré...
Poté, co nesmyslně hořelo celé město, Charlota celou sérii zachránila a vrátila ji tam, kde byla na začátku ...

genie
15.10.2015

Pomalejší rozjezd pokračování šílené story Nicka Twispa, s nástupem Carlotty však šílenosti nabraly opět na obrátkách :-) ...

PetraKou
18.08.2015

Nejlepší. Charlota.. :-)

Gupi
23.02.2015

Taky dobrý. Chyběl mi François a pobavil mě popis ultramoderního laptopu. Miluju retro.
Zdá se mi, že už to ztrácí grády, ale furt to má něco do sebe.

juckey
12.02.2014

Hele, Nick si dokázal vytvořit další alter ego! A s jakým úspěchem! POZOR SPOILER: Nickovi se konečně začíná dařit, fakt, že si vrzne až v obleku holky, nechávám psychoanalytikům. Rodiče vyměnil za plechovky s uzeným a fazolemi, čímž nás ochudil o celkem bohatý zdroj vtipu, ale zase obohatil o spoustu nadýmavé vlákniny. Pokud to ale můžu zhodnotit, to, že Nick a Francois neměli příležitost komentovat svůj rodičovský teror, že Carlotta byla vcelku slušná holčička a že Sheeni se přestala chovat jako nebeská kráva, srazilo zábavu třetího dílu ještě o kus pod dvojku. A pokud vás to zajímá, to s těmi psy se nevysvětlilo. Sakra.

Samuel190
12.01.2014

Tohle byl ten nejlepší díl Mládí v hajzlu, neznáte ještě nějakou takovou knížku???

dillemik
27.12.2013

Jak já bych si přála mít tak grotesktní, rafinovaně vendetní a nonšalatně vedený život jako právě tady náš Nick.

hojchna
22.07.2013

Třetí díl mě bavil mnohem víc než ted předchozí. Jako bych Nicka úplně viděla v postavě Charlotty.. opravdu jsem se moc bavila :)

Zlosynus
23.04.2013

Rozhodně slabší než předchozí díly. Vtipné to je, ale už jsem se nesmál nahlas..spíš jenom tak pousmíval :-)

Kapis
07.02.2013

Dobré pokračování velmi vtipné série, která se řítí jak namydlený blesk. Opět musím konstatovat, že Adrian Mole se mi líbí přece jenom kapku více a že C.D.Payne staví mladíka do situací, nad kterýma jsem už občas zvedal obočí. Ale s přimhouřeným okem je to zběsilé čtení, které stojí za pozornost.

Lenka Žofka
14.11.2012

Oni jsou si ty díly celkem podobné, že? :)

DustinMind
24.02.2012

Do třetice s panem Paynem a znovu s Nickem Twispem, Francoisem a Sheeni.

Nevím, ale mám to vždy tak krásně časově naladěný. Přečtu si Dostojevského, Palahniuka, Kerouaca a najednou mam zase tu hroznou chuť na Mládí v hajzlu. Je to taková sladkost, kterou si hrozně moc rádi dopřejete znovu a znovu. Dočtete a jste spokojeni, ale po několika literárních odbočkách se znovu vrátíte za Paynem a jste šťastní.

Jo a tenhle díl má navíc a překvapivě šťastnej konec, což jsem tedy, vzhledem k minulým dílům, moc nečekal.

smetyl
16.09.2011

Nevázaná a mnohdy potměšilá zábava pro náctileté čtenáře. Přestože se autorovi nezdařilo sepsat něco u čeho bych hýkal smíchy, musím ocenit originalitu a ohromnou nápaditost knihu.

Občas nudilo častěji bavilo. Závěr mi přišel trochu moc uspěchaný a přecpaný nenadálými událostmi. Průměr.

Ruw

Ten konec byl až moc sladkej a šťastnej. Jinak OK.