Mladík v exilu

Když se Nickova rodina rozpadne, město hoří a všechny výpadovky blokuje policie, musí se tento rebelující teenager vyrovnat s ekonomickým strádáním, bezdomovstvím, "gulagem školství", soutěživým otcem a počínající plešatostí. V průběhu toho všeho se neustále snaží přelstít "afektovaného debila" Trenta Prestona, svého soka v lásce. Paradoxně na této cestě nachází především obecnou radost ze života a soucit - obojí velmi nakažlivé!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3649/mladi-v-hajzlu-iii-mladik-v-exilu-3649.jpg 4.2589

Mládí v hajzlu 3.

Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Jota

Youth in Exile, 1993

Kniha Mladík v exilu

vivula
05.12.2021

Myslela jsem, že to bude zatím nejslabší díl, ale za mě veliký překvapení a spokojenost. Mám v plánu číst další díly tak doufám, že nebudou mít klesající tendenci.

princeznaaura
12.09.2021

Nick přeci jen do té Indie neodletěl, jeho sestra ho trochu zachránila, a taky se jí za to dostatečně odvděčil. Za slovem exil si můžeme představit, že je Nick schovaný někde v ústraní, aby ho policajti nevypátrali, avšak to by nebyl Nick, kdyby něco nevymyslel. Aby byl své lásce co nejblíž, tak se v podobě Carloty vrací opět na místo "činu", samozřejmě za podpory jeho přítele. Říká si, že pod svícnem je největší tma, a s trochou štěstí to zase dopadlo tak, že cajti po něm pátrají úplně jinde. Nick v této podobě více seká dobrotu anebo se mu smůla víc vyhýbá. Je to opět výborné čtení se sladkou tečkou na konec.

TajemnýSmrad
30.08.2020

Slečna i paní Ulanská mě bavily. Dokonce bych paradoxně řekl, že trojka mě trošku více bavila při druhém přečtení, než když jsem knihu četl prvně...
Myslím, že v tomhle případě by mělo platit pravidlo třikrát a dost... Já si možná přečtu třetí díl ještě jednou a C.D. Payne měl tímhle dílem skončit.

StarPopcorn
29.04.2020

Četl jsem jen do třetího dílu a řekl bych že jsem udělal dobře - Tady to klidně mohlo skončit
EDIT: Přečteno potřetí

Myška43
06.03.2020

I třetí díl mě moc bavil a tím jsem to ukončila, mám i pokračování, ale to už mě nebavilo.

Marivetka2101
11.10.2019

Nick Twisp je prostě Nick Twisp...
...nebo vlastně Francois Dilinger!

misa_k
08.04.2019

Už ne tak dobré jako první dva díly, ale stále super. Jsem zvědavá na další díl.

nikikostadinova
26.12.2018

Další část z života tohoto blázna. Jsem zvědavá jak to bude postupovat.