Mladík v chomoutu

Nick Twisp se ve svém deníku na pár týdnů odmlčel, ale nebylo to proto, že by se byl vzdal myšlenky na hlubokou a sebezpytující analýzu. Měl jen zkrátka plné ruce práce s tím, aby se vypořádal s nástrahami nečekaného blahobytu. Dál žije v Ukiahu v černých modelech "Mussoliniho návratu" a až na pár drobných problémů s Sheeni mu vlastně nic nechybí. Ale opět se kolem něho začíná stahovat smyčka, a tak nezbývá než pohřbít Carlottu a opět se vydat na cesty, tentokrát s podstatně menším finančním zajištěním. V jedné chvíli se zdá být všechno tak beznadějné, že by asi nejrozumějším řešením bylo odevzdat se do rukou zákona. Má totiž u FBI tolik vroubků z minulosti a teď k nim přidá další, že by měl o byt a stravu postaráno až do smrti. Milionové ztráty se násobí, kam šlápne, tam sto let tráva neporoste. Ale to by nebyl Nick, aby se z toho nejen bravurně nevyvlíkl, ale dokonce ještě z toho vždycky vytříská maximum....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3650/mladi-v-hajzlu-iv-mladik-v-chomoutu-3650.jpg 3.9411

Mládí v hajzlu 4.

Literatura světová, Humor, Pro děti a mládež
Vydáno, Jota

Revolting Youth: The Further Journals of Nick Twisp, 2000

Kniha Mladík v chomoutu

TajemnýSmrad
01.11.2020

Ehm... Já to prostě asi nedám. Po letech jsem si koupil nové díly a chtěl jsem si připomenout všechny předchozí, ale ten čtvrtý díl je fakt hrozně mimo.
Takže jej nedočtu a skočím rovnou na pětku, ta mě tuším bavila víc, i díky Paříži, kterou miluji a tomu, že se tam objevují postavy z ČR.

nikikostadinova
22.04.2019

Když už si myslím, že to nemůže být absurdnější........ no nic, četlo se to pěkně, jen ten Nick mě pěkně štve svou naivností (nebo přebytkem genů) a některé postavy jsou mi totálně proti srsti. Pokračuji dál, chci tu sérii dočíst, poněvadž ten blázen mě opravdu baví.

u_marketa
29.11.2018

Je to řádka šíleností, ale podle mého jsou to do absurdna dotažený důsledky toho, když se o vás nezajímají vlastní rodiče a vy jste odmala hozený do vody. Nemáte hranice, nejste vychovaný. Docela by mě zajímal autorův životopis :-D Ale je to supervtipný, tenhle díl už nejsou jen pubertální sprostý řeči, Nick/Rick se řítí v necelých patnácti do manželství a otcovství, navíc v zahraničí. Jak dokázal autor napasovat tolik zážitků do tři čtvrtě roku, to nechápu. Takovou jízdu by asi nikdo nechtěl zažít :-D

Patapuf
11.08.2018

Myslel sem, že mě Nick už ničím nepřekvapí, ale opět vytáhl další Alter ego Ricka.... jeho nápady neznají mezí a vy se u toho opět pobavíte....

k-opalista
03.01.2018

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017

Ještě pořád se docela dobře bavím...

NymphMaeve
06.12.2017

Přečteno nejrychleji ze všech dílů a to za pouhý den. Příběh mě neustále od konce 2. dílu nutil se posouvat dál a zjišťovat co se stane. Nick/Rick je neuvěřitelně důvtipný, odvážnější, dospělejší a vychytralejší den ode dne. Je to neskutečné, ale po prvních dvou dílech jsem si opravdu nemyslela, že to budu tak hltat. Místy jsem se smíchy opravdu prohýbala, bohužel nemám další díly, budu si je muset sehnat, abych zjistila, jak jim to se Sheeni klape, když ji konečně dostal tam, kam chtěl :D

mafrid
28.09.2017

Třetím dílem to mělo skončit. Ty další byly ztráta času.