Mladík v chomoutu

Mladík v chomoutu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3650/mladi-v-hajzlu-iv-mladik-v-chomoutu-3650.jpg 4 470 22

Mládí v hajzlu série

Nick Twisp se ve svém deníku na pár týdnů odmlčel, ale nebylo to proto, že by se byl vzdal myšlenky na hlubokou a sebezpytující analýzu. Měl jen zkrátka plné ruce práce s tím, aby se vypořádal s nástrahami nečekaného blahobytu. Dál žije v Ukiahu v černých modelech "Mussoliniho návratu" a až na pár drobných problémů s Sheeni mu vlastně nic nechybí. Ale opět se kolem něho začíná stahovat smyčka, a tak nezbývá než pohřbít Carlottu a opět se vydat na cesty, tentokrát s podstatně menším finančním zajištěním. V jedné chvíli se zdá být všechno tak beznadějné, že by asi nejrozumějším řešením bylo odevzdat se do rukou zákona. Má totiž u FBI tolik vroubků z minulosti a teď k nim přidá další, že by měl o byt a stravu postaráno až do smrti. Milionové ztráty se násobí, kam šlápne, tam sto let tráva neporoste. Ale to by nebyl Nick, aby se z toho nejen bravurně nevyvlíkl, ale dokonce ještě z toho vždycky vytříská maximum.... celý text

Literatura světová , Humor , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Revolting Youth: The Further Journals of Nick Twisp , 2000

m2056
15.09.2023 4 z 5

Další super kniha u které vám potečou slzy smíchu.

Dom95
05.05.2023 4 z 5

Přehled věcí, které se nemohou stát, pokračuje. Zatím nejslabší díl ze všech, ale i tak jsem se několikrát zasmál.

"Měl jsem co dělat, abych zabránil Francoisovi v jeho úmyslu nachcat jí do ovesných vloček."

Nejvíce mě ale pobavila historka s marihuanou:
Dal jsem si taha a cejtil, jak se mi mozek překrvuje jako péro slona.
"Propána, kolikátkou to jedem?" vykřikl sem.
"Ještě jsi ani nenastartoval, drahý," zaslechl sem Soňu odněkud z dálky.
"To vím taky," zalhal sem.

Metroušek
20.11.2022 3 z 5

První tři až čtyři díly jsou opojným mixem přesného, bezuzdného, pubertálního, politicky nekorektního humoru, jaký se v literatuře vyskytne pohříchu málokdy. Další díly mě nikdy nechytly. Film je chabým odvarem této báječné série a nestojí za shlédnutí.

blazejmartin
04.10.2022 2 z 5

Výrazně slabší než první díly. Tady už se celkem slušně vaří z vody..

TajemnýSmrad
01.11.2020 2 z 5

Ehm... Já to prostě asi nedám. Po letech jsem si koupil nové díly a chtěl jsem si připomenout všechny předchozí, ale ten čtvrtý díl je fakt hrozně mimo.
Takže jej nedočtu a skočím rovnou na pětku, ta mě tuším bavila víc, i díky Paříži, kterou miluji a tomu, že se tam objevují postavy z ČR.

nikikostadinova
22.04.2019 4 z 5

Když už si myslím, že to nemůže být absurdnější........ no nic, četlo se to pěkně, jen ten Nick mě pěkně štve svou naivností (nebo přebytkem hormonů) a některé postavy jsou mi totálně proti srsti. Pokračuji dál, chci tu sérii dočíst, poněvadž ten blázen mě opravdu baví.

Margherita_N
29.11.2018 5 z 5

Je to řádka šíleností, ale podle mého jsou to do absurdna dotažený důsledky toho, když se o vás nezajímají vlastní rodiče a vy jste odmala hozený do vody. Nemáte hranice, nejste vychovaný. Docela by mě zajímal autorův životopis :-D Ale je to supervtipný, tenhle díl už nejsou jen pubertální sprostý řeči, Nick/Rick se řítí v necelých patnácti do manželství a otcovství, navíc v zahraničí. Jak dokázal autor napasovat tolik zážitků do tři čtvrtě roku, to nechápu. Takovou jízdu by asi nikdo nechtěl zažít :-D

Patapuf
11.08.2018 4 z 5

Myslel sem, že mě Nick už ničím nepřekvapí, ale opět vytáhl další Alter ego Ricka.... jeho nápady neznají mezí a vy se u toho opět pobavíte....

k-opalista
03.01.2018 3 z 5

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017 3 z 5

Ještě pořád se docela dobře bavím...

NymphMaeve
06.12.2017 4 z 5

Přečteno nejrychleji ze všech dílů a to za pouhý den. Příběh mě neustále od konce 2. dílu nutil se posouvat dál a zjišťovat co se stane. Nick/Rick je neuvěřitelně důvtipný, odvážnější, dospělejší a vychytralejší den ode dne. Je to neskutečné, ale po prvních dvou dílech jsem si opravdu nemyslela, že to budu tak hltat. Místy jsem se smíchy opravdu prohýbala, bohužel nemám další díly, budu si je muset sehnat, abych zjistila, jak jim to se Sheeni klape, když ji konečně dostal tam, kam chtěl :D

mafrid
28.09.2017 3 z 5

Třetím dílem to mělo skončit. Ty další byly ztráta času.

Rigel-nika
26.08.2017 5 z 5

skvělá

Nimue
26.08.2017 5 z 5

doporučuji

Jane100
22.07.2017 4 z 5

Pokud se chcete pobavit u laciné a pubertální legrace, pak si Mládí v hajzlu přečtěte :-)

Juri81
29.06.2016 2 z 5

Ke čtvrtému dílu jsem se dostal až hodně dlouho po pubertě. Nevím, jestli je to tím, že jsem v té době byl už trochu jinde, anebo jestli je kniha o tolik horší, než předešlé tři svazky. Tak jako tak, Deník Nicka Twispa je pro mě úžasná trilogie. Po čtvrtém dílu jsem už do ruky raději žádné další pokračování nevzal. Každopádně vím, co dám synovi do ruky, až začne řešit svojí OLE, aby to vše stihl přečíst v ten správný čas :)

Blik
13.05.2016 4 z 5

Dějově hodně zajímavý díl, možná až moc radikální. Nesmál jsem se sice tolik, jako u předchozích dílů, spíš jsem přemýšlel, jestli bych s Sheeni vydržel to, co Nick. Ale i tak mě to bavilo a hltal každé slovo.

gonzikcz
03.04.2016 4 z 5

Jak třetí část krásně skončila, 4tá otřesně začala. Tentokrát hlavně vinou Nicka, který se choval fakt jako hovado (za propíchávání kondomů by se mělo chodit rovnou do pekla). Pak operace z kategorie největších absurdit, to jsem nějakou dobu musel rozdýchávat. Nicméně druhá polovina knihy opět skvělá a útěk od Evženie a "pobožného degena" do žil znova napumpuje tu správnou dávku endorfínů. Jízda pokračuje!

Carpinus-CZ
26.10.2015 4 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři. Oproti 3. dílu ztrácí série jen velmi nepatrně. Pořád je to dobré, čtivé, vtipné ... Rozhodně daleko lepší, než 2. díl.

juckey
01.03.2014 4 z 5

I přestože Payne trošku (čímž myslím fakt dost) přitahuje příběh za vlasy, neřekla bych, že byla 4 horší než 3. Co do vtipnosti si samozřejmě s 1 nezadá, ale zas taková tragedie to není, vážně. Protože by Nickův život byl moc jednoduchý, budete muset strávit několik nových postav a tváří, to je jasné, ale zase jste odměněni novou šancí pro Nicka (pokud mu teda za tu dobu ještě fandíte - já jo). Jo a v Mexiku je prej hezky, asi se tam taky zajedu podívat.