Psí poslání ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech...

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216125/big_psi-poslani-216125.jpg 4.71237
Série:

Psí poslání / Psie poslanie (1) 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata

Vydáno: Ikar (ČR)
Originální název:

A Dog's Purpose, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (410)

Kniha Psí poslání

a304
25. července

(+ SPOILER) Srdce v kleštích, když nás dostihne ztráta. Autor podává záchranou ruku, před pádem do propasti deprese. Dlouhodobá negace aktivuje buňky nemoci, projdeme-li osm bran, není návratu. Lehkomyslně přehlížíme důsledky svých rozhodnutí...
Cítíme, že lásce není třeba se učit, víme, že je, ale neplýtváme s ní, ale naopak: chorobně "šetříme". Máme přece rozum a víme, jakou má nesmírnou hodnotu.

Pes takový rozum nemá a proto ji infekčně předává a láska se množí, vrací se, kupodivu neubývá...! Sebevětší bankovní konto bez lásky, štěstí nezaručí. Co má pravou hodnotu?
Knihu i film doporučuji, moooc pěkné.
Spisovatel věří, že smrtí láska nekončí, ikdyž je to neuvěřitelné.

Sabča817
21. května

Zajímavě napsané z pohledu psa. Velice čtivé a bohužel taky smutné. Nejvíc mě dostal příběh Baileyho.


kalache
24. dubna

...od přečtení této knihy se budu na psy dívat s určitým podezřením...

E.T.007
19. dubna

Nádherný príbeh! Aj som sa zasmiala, aj som si poplakala... Čítať ho bol pre mňa príjemný zážitok - verím, že to takto v tej psej hlavičke funguje. Lebo pri svojej štvornohej priateľke mám neraz pocit, že jej v hlavičke kadečo víri a že keby vedela rozprávať, tak by sme si parádne pokecali.
Niekedy z jej neverbálnych prejavov usudzujem, čo sa v jej mysli odohráva, a tak s ňou slovne veselo komunikujem a ona mi odpovedá svojím vlastným spôsobom - vrtením chvosta, brechaním, nedočkavým kňučaním, keď sa teší na výlet a zdá sa jej, že sa príliš dlho balím, lebo veď ona má bačkorky obuté, kabát si tiež nikdy nevyzlieka, tak je vychystaná za sekundu, no nie? Alebo keď jej dohováram, že niečo robiť nesmie, tak odvracia pohľad a neraz i celú hlavu, lebo sa jej najskôr nechce počúvať výčitky...
Sú to proste úžasné stvorenia, ktoré dokážu milovať absolútne nezištne.

Gweny
08. dubna

Nevěřila jsem, že by mne mohla kniha takhle chytit za srdce, ale stalo se. Mé vzpomínky na našeho jediného psa jsou stále živé i 11 let od chvíle, kdy jsme o něho přišli. Není proto divu, že mě kniha nejednou dovedla k tomu, že po mých tvářích stékaly slzy.
Kniha je psaná krásným jazykem, mnohdy se člověk i zasměje, hlavně když má náš vypravěč připomínky ke kočičímu životu.
Autorovi se povedlo srdceryvné dílo, které si zaslouží obdiv. Člověk se neztrácí v ději, i když po prvních stránkách přichází první šok a člověk se pak bojí každé více vyhrocené situace. Vlastně jsem vydržela být v napětí od začátku do konce a to se mi už dlouho nestalo.
Druhý díl mám doma též, ale dám si čas, než ho otevřu. Rány po našem psíkovi se otevřely a teď se budou opět pomalinku hojit.

janka2000
03. dubna

Přestože styl psaní nebyl úplně můj šálek kávy, knihu jsem přečetla celou a dost mě nadchla nakonec i ta forma. Několik životů našeho hlavního hrdiny (psa) nám ukazuje, že i pes má svůj životní smysl, své poslání.

Áža707
27. března

Příběh se čte neuvěřitelně dobře. Setkáváme se s pejskem, který nás bude provázet celou knihou. Pejsek se narodí a zažívá určitá dobrodružství a pak když nadejde jeho čas, tak neumře, ale reinkarnuje se do jiného psa a žije další život ve kterém hledá své poslání. V jeho hlavě a srdci mu hlavně utkvěje jeho páníček Ethan a tak své poslání spatřuje v tom, že by ho měl znovu najít.

Vše je v knize popsáno naprosto dokonale a v některých situacích jsem přesně viděla psy, který mým životem nějak prošly. Strašně se mi líbí styl psaní, že je vše popsáno z pohledu psa a hledá si v tom svou vlastní logiku, která se může lišit od lidské.

Setkáváme se zde s mnoho hodnými lidmi, kteří se snaží pejskům jakoliv pomoci, ale najdeme zde i přesný opak. Člověka, co hodí po psu bouchací kuličky, nebo se o psa neumí a nechce postarat. A v tom bych řekla, že je poslání této knihy, aby pejsci měli co nejvíce hodných a starostlivých lidí ve svém životě. Takže prosím, buďte na ty nevinné tváře hodní!

Pro mě kniha byla hodně emotivní, protože od dětství vyrůstám s psy a vím, jak těžké bylo se nějakého vzdát. Sama momentálně mám pejska z útulku a ať už má za sebou cokoliv, věřím, že u nás bude mít spokojený a šťastný život.

Knihu bych doporučila všem milovníkům pejsků a celkově zvířat, protože tohle skvělé nahlédnutí do duše němé tváře.

⭐ 5/5

Han-nah
10. března

Bezedná láska a oddanost k páníčkovi - to je psí poslání. Filmové zpracování nebylo špatné, ale čtením knihy jsem se vracela ve vzpomínkách k pejskovi, kterého si teta vzala jako útulkáče. Dostali jsme ho na hlídání a z týdne bylo najednou krásných 10 let. Kolikrát jsem musela pro slzy přestat číst. Krabice kapesníků při ruce nutností. Oni pro nás žijí, lumpačí, ale vše předčí milovat nás, být s námi šťastný, ale cítí i naši bolest a vlhkým jazýčkem otírají naše slzy. Jak v knize, tak v realitě je bolestivé, když svého miláčka hladíte na chladném stole. Poslední pohled a velký smutek.
Bailey a jeho duše. A zase se narodil jako štěně, začínat odznovu, ale s tím, že je mu dáno pamatovat si minulý život. Až po prožití několika životů, vším, čím si prošel, přece došel k poznání. Nastal čas, že splnil své poslání.
Děkuji autorovi za tuto nádhernou , velice emotivní knihu.

1 ...