Desetkrát a dost

Desetkrát a dost https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521079/bmid_desetkrat-a-dost-64ddfe144355e.jpg 4 243 65

Scarlett Wilková, jak ji neznáte. Současný román plný řeckého slunce. Seznamka po padesátce je jako spící sopka – všichni jsou zdánlivě zkušení, klidní a vyrovnaní, ale pod povrchem to vře. Svoje štěstí tam zkouší i novinářka Markéta, pečovatelka Briana a majitelka seznamky Tamara. Všechny se poznají se sympatickým mužem, který ale vždycky po desáté schůzce zmizí. Při pátrání po jeho identitě se ženy seznámí a zjistí, že sdílejí celou řadu zájmů, třeba lásku k cestování. V malebném řeckém městečku Parga na ně pak čeká zajímavé překvapení...... celý text

Mateo67
23.04.2024 3 z 5

Na první pohled úsměvné, na druhý pohled vlastně smutné.
“Po příjezdu domů dokonce Přemysl Ivanu jednou pohladil po vlasech, když seděla v křesle a on šel okolo. Bylo to úplně stejné gesto, jakým vzápětí pohladil jejich psa, který seděl na vedlejším křesle. Přesto to Ivanu mile překvapilo. Což Přemysl nevěděl, protože to nedala najevo. Na rozdíl od psa, který vyskočil a olízal Přemyslovi ruku i tvář. (str. 138)
Kniha má skrytý silný potenciál. V poslední třetině se však její síla vytrácí a příběh končí ne snad tuctově, ale podobně jako řada knih tohoto žánru. Což je škoda. I přes vysokou čtivost proto jen 3,5 hvězdy.

zazvorka
23.04.2024 3 z 5

Pro řadu čtenářů oddechovka, pro mě ani náhodou, spíše depresivní čtení. Ale jasně - každý čtenář to vnímá subjektivně, dle své nálady a zkušeností. Domov Zita by byl skvělý, kdyby takový existoval - a neměl dlouhý pořadník. Ale v reálu si o tom člověk může nechat jen zdát. Jiné knížky autorky, které měly přesah do historie, se mi líbily více. Leccos jsem se z nich dozvěděla a autorčin styl mi k nim seděl lépe, než k právě hodnocené knize.

Annannas
20.04.2024 4 z 5

Vlastně jsem se trochu bála, ale rozhodně jsem se nenudila. Autorka prostě umí a je jedno jaké je téma.

knihovna1
15.04.2024 4 z 5

Mně se kniha líbila moc. Protože jsem cílová skupina. O seznamkach jsem dost slyšela zvěsti a přesně je v tomto kniha výstižná. Pobavilo mě líčení a přemýšlení hrdinek příběhu. Místy jsem se smála a ještě k tomu Řecko miluju.

ještěrka38
14.04.2024 3 z 5

Docela nuda...

Peggy2711
12.04.2024 4 z 5

Ale jo, jak již bylo psáno, taková oddechovka, která ale není prázdná, je tam spousta moudra ze života. I když nejsem úplně cílová skupina, dokázala jsem si to představit a vžít se do příběhů. A Adolfkův hod na cíl jsem zažila na vlastní kůži, jen to nebyl Adolfek, ale "velmi milá" paní.

Atara16
10.04.2024 3 z 5

Kniha ze života, oddechovka na odpoledne.

ela1972
02.04.2024 5 z 5

Moc hezká oddechová kniha pro věkovou kategorii (jak se zde píše) 45+. Krásně popsané radosti a strasti domova seniorů a zajímavý způsob, jakým se všechny
životy propojí.

myskula
30.03.2024 5 z 5

Výborná oddechová kniha, která zaujme ženy 45+. Jsou v ní pravdivě popsány pocity a příběhy nás již starších. Zážitky s muži ze seznamek přesně sedí a škoda, že jim nebylo věnováno víc prostoru. Osvěžující knížka!

ma_Run_ka
29.03.2024 3 z 5

3 ženy a 1 muž. Příběh o vztazích ve zralém věku (50+) a jedné internetové seznamce, která nakonec napomůže k seznámení třem ženám. Novinářce Markétě, pečovatelce Brianě a majitelce seznamky - Tamaře. Všchny tři se postupně seznámí s Jiřím, který miluje cestování, zejména Řecko. S ženami naváže kontakt, s každou uskuteční deset schůzek a zmizí.
K opětovnému setkání žen, s tímto mužem, dojde právě v Řecku.
Bohužel není to můj oblíbený žánr, proto jen 3*.

jitka7326
22.03.2024 3 z 5

Oddychovka co ve vás nic moc nezanechá.Předchozi knihy autorky se mi líbily víc.

Marekh
22.03.2024 4 z 5

Od autorky jsem již četl knihu AŽ UVIDÍŠ MOŘE a byl jsem zvědavý na knihu DESETKRÁT A DOST. Časem si přečtu knihu TY CHLADNÉ OČI a další knihy, které autorka vydá.

Hlavním tématem je seznamování lidí po padesátce a ve vyšším věku. Seznamka je v dnešní době moderní, ale hodně lidí si myslí, že je spíše určena pro mladší lidi, ale není tomu tak. Myslím si, že lidé touží po lásce v jakémkoliv věku a můžou se zamilovat v jakémkoliv věku. Seznamky přinášejí také rizika a je třeba být v dnešní době velmi obezřetný.

Autorka tímto románem chtěla upozornit na tématiku seznamek pro starší lidi. Zároveň se zabývá tématem pečovatelských ústavů pro seniory a s jejími názory souhlasím. Vybočila ze své tvorby, ale myslím si, že to není na škodu. Autor přece nemusí pořád psát knihy na stejná nebo podobná témata a čas od času může vybočit, pokud kniha stojí za to. Jak sama autorka uvedla, je ráda, že napsala tuto knihu. Na tuto knihu jsou však různé názory.

Kniha je odpočinková, ze života. Kapitoly jsou krátké. Nalezneme v ní také humor. Knihu jsem přečetl na jedno posezení. Knihu hodnotím jako lepší průměr.

Hlavními postavami v tomto románu jsou BRIANA, která je pečovatelka v domově pro seniory, MARKÉTA, která je novinářka a TAMARA, která je majitelkou seznamky. Všechny ženy se poznají se sympatickým mužem JIŘÍM, který vždy po desáté schůzce zmizí. Ženy se vzájemně seznámí a zajímá je, kdo je ve skutečnosti Jiří a co se přihodilo, že se s nimi nesešel, jak slíbil.

Román se odehrává částečně v řeckém městečku Parga.

Na počátku každé kapitoly se nachází citát týkající se seznamování, vztahů apod.

V románu nalezneme také chatovou komunikaci, takže se mi kniha hodila také do Čtenářské výzvy na DK.

okeey
20.03.2024 4 z 5

Oddychová nenáročná kniha, kterou není problém přečíst na jeden zátah.
Seznamování lidí po padesátce, šedesátce není vůbec jednoduché, i když by si člověk řekl, že lidé v tomto věku už budou mít rozum, že budou vědět co chtějí a nemají potřebu si na něco hrát. Pak se ale objeví ženatý okouzlující muž, který si domlouvá schůzky se ženami ze seznamky, ale má pravidlo - deset schůzek a dost. Ale to netušil, že se tři z ,,jeho žen" seznámí, začnou si rozumět a všechno si řeknou.
Jak by ses zachovala ty?
Kniha se četla hezky svižně, cením námět, ale musím říct, že Ty chladné oči se mi líbily daleko víc, proto 4 hvězdičky.

Clara_C
16.03.2024 4 z 5

Knižní jednohubka, taková, jaká by měla být. Čtivá, žádné komplikace, ale přesto zajímavá. Nemusíte nad ničím moc rozjímat, ale když dočtete, usmějete se, protože ano, tak to v životě prostě chodí. A i to, že jsem už něco zažila, vím, že milostné peripetie jsou stále stejné. Ať je vám dvacet nebo padesát. Stále jsme schopní chovat se jak malí :-)
Takže děkuji za takhle milou knížku.

martineknatasa
15.03.2024 4 z 5

Kniha se dobře čte. Chvíli je smutná (domov důchodců) a chvíli usměvavá. Pobavila jsem se, ale na 5* to nebylo.

darion
12.03.2024 4 z 5

Poprvé jsem se pobavila u samotné knížky, která je fakt v určitých momentech úsměvná a zábavná... a v druhé vlně mě pobavily některé komentáře čtenářů, že je zacílena na dříve narozené

lištička123
11.03.2024 3 z 5

Po předešlých knihách od autorky lehké zklamání. I tak knížka stojí za přečtení.

Nikkiproch
09.03.2024

Oproti dvěma předchozím knihám slabší oddychovka. Napsáno ale opět velmi kvalitně.
Jelikož nejsem svým věkem cílovka, nebudu dávat hvězdičky.

Vivetkav
07.03.2024 3 z 5

No po těch dvou knihách jsem měla asi velké očekávání, ale když jsem se prokousala začátkem, tak potom už to bylo super i jsem se dost nasmála

Barbora412
04.03.2024 3 z 5

Lehčí knížka, ale dobře napsaná. Autorka psát umí.

ženy Řecko kamarádky seznamky české romány

Scarlett Wilková
česká, 1969
2022  93%Až uvidíš moře
2023  89%Ty chladné oči
2023  74%Desetkrát a dost
2010  80%Legenda Hana Zagorová: Málokdo ví
2007  64%Celebrity 2008

Kniha Desetkrát a dost je v