Desetkrát a dost

Desetkrát a dost https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521079/bmid_desetkrat-a-dost-64ddfe144355e.jpg 4 250 67

Scarlett Wilková, jak ji neznáte. Současný román plný řeckého slunce. Seznamka po padesátce je jako spící sopka – všichni jsou zdánlivě zkušení, klidní a vyrovnaní, ale pod povrchem to vře. Svoje štěstí tam zkouší i novinářka Markéta, pečovatelka Briana a majitelka seznamky Tamara. Všechny se poznají se sympatickým mužem, který ale vždycky po desáté schůzce zmizí. Při pátrání po jeho identitě se ženy seznámí a zjistí, že sdílejí celou řadu zájmů, třeba lásku k cestování. V malebném řeckém městečku Parga na ně pak čeká zajímavé překvapení...... celý text

Vivetkav
07.03.2024 3 z 5

No po těch dvou knihách jsem měla asi velké očekávání, ale když jsem se prokousala začátkem, tak potom už to bylo super i jsem se dost nasmála

Barbora412
04.03.2024 3 z 5

Lehčí knížka, ale dobře napsaná. Autorka psát umí.

Domieeele
24.02.2024 4 z 5

Ze začátku strašně zmatené, pak se to naštěstí i rozjelo. Bylo to dost čtivé, jen ten epilog byl přeslazený a konec zvláštní. Nevím co si z toho tedy vzít. 3,5/5

monishek
21.02.2024 3 z 5

No, zajimavy roman, trochu takova tragikomedie. Napsano ctive, kapitoly odsypaly, jak byly rozdelene podle postav. Nicmene mi to nakonec prislo takove nemastne neslane. Nejvetsi ocekavani jsem mela prave na dovolene, kdy to jakoby praskne, ale v podstate se tam nic mimoradneho nestalo. Nesedla jsem si z toho na zadek. Nastesti je to takova jednohubka v poctu stran. Ano, je to uplne jiny zanr, nez autorka predtim psala, ale muj salek kavy to bohuzel nebyl. Verim, ze lide vekove 50+ by si pribeh s chuti uzili a v nekterych situacich by se i poznali. Za me jen prumer.

harena
18.02.2024 4 z 5

Dobře psaná, čtivá a zajímavá kniha, která osloví především ženy dříve narozené. Tři ženy, které se zatím neznají, se rozhodnou, že ještě není pozdě na to, aby našly někoho, s kým si budou rozumět a podají si inzerát na seznámení. Ale všechny narazí na stejného, sympatického muže, který je ženatý, ale odpovídáním na inzeráty si zvyšuje sebevědomí. Jak se ženy spolu seznání, jak vypátrají onoho muže a co dál podniknou se tu dočtete a je to čtení trochu úsměvné, trochu nostalgické a také plné sluníčka a vzpomínek na Řecko a jeho historii. Nenáročný a oddechový příběh, a jak tu píše moje oblíbená čtenářka TaLu : " V každém případě je to úžasně napsané".

veronika0382
18.02.2024 3 z 5

Kniha se čte dobře, svižně, děj utíká a popis řeckého putování a pravé lásky k němu, zní skutečně a věrohodně, takže jsem si ho užívala. Scarlett se snaží být vtipná a občas se jí to i daří. Pokud milujete Řecko, nemáte velká očekávání a nevadí vám číst o single šedesátnících žijících v Čechách, pak si knihu určitě pořiďte. Je oddechová, jednoduchá, občas i zábavná a určitě si čtenáře najde. Ale autorku prosím, ať se vrátí k původnímu žánru, ten je mi bližší a v něm je skutečně jedinečná. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :-)

Toňula
17.02.2024 4 z 5

Po dvou předchozích knihách trochu překvapení, ale vzhledem k tomu, že mi hlavní hrdinové byli věkově blízcí a některé situace a vyjádření přesně vystihovali uvažování mých vrstevníků, jsem si knihu přečetla s chutí.

99jana99
15.02.2024 2 z 5

Odpočinkové čtení to určitě je, ale bohužel pro mě ničím zajímavé. Nevím, jestli mě na knize vůbec něco bavilo.

Maky78
14.02.2024 3 z 5

Přesně se mi trefila do noty. Po těžké knize rychlá, nenáročná oddechovka.
Místy veselá, místy sarkastická.

Ivana11
12.02.2024 4 z 5

Pěkné, odpočinkové, vtipné čtení. Je úplně z jiného soudku, než autorčiny předchozí knihy, přesto velmi čtivé se zajímavými postřehy.

myryjam
09.02.2024 3 z 5

Bohužel tahle kniha mě neoslovila. Obě předchozí od autorky byly wau, tohle byla nuuda. Hlavní postavy mi byly nesympatické, příběh gradoval do červenoknihovního konce. A bohužel jsem našla i zcela stejný popis, který mě zaujal v knize Až uvidíš moře. Takže přestože jsem správná věková skupina, nejsem cílovka.

Safrika
08.02.2024 4 z 5

Kniha se mi libila, byla rychla, misty vtipna, velmi realna sance, ze by se to mohlo vazne stat. Dekuji

TaLu
08.02.2024 5 z 5

Pro nás, dříve narozené, je tento příběh hořkosladkou připomínkou. Život plyne a zdánlivě se zrychluje. Tři hlavní hrdinky se potýkají s každodenní šedí života a doufají, že je ještě něco velkého čeká. Všechny brouzdají na internetové seznamce a všechny uvěří, že je potkalo konečně štěstí. Ale bude to opravdu tak?
Paní spisovatelka se nebála přiblížit i takové prostředí, jakým je pobyt v domově důchodců. Tamní obyvatelka Zita byla mou nejoblíbenější postavou.
Celkově kniha působí tísnivě, asi jako když se rozkvetlá louka mládí promění v betonovou šedivou plochu života. Pokud se budeme pozorně dívat, v betonu jsou pukliny, kterými se derou poupata pozdních květin.
V každém případě je to úžasně napsané. Doporučuji.

juliesze
07.02.2024 4 z 5

Napsat odpočinkové čtení, aby pobavilo a pohladilo je vždycky strašně těžké. Já bych v tomto směru asi srovnala s Patrikem Hartlem, kterého upřímně z duše nemám ráda pro takové prvoplánové charakteristiky ženských a mužských stereotypů, laciných fórů a nepředstavitelných situací. Oproti němu je autorka v této knize decentní, vtipné scény skládá z jiných scén než milionkrát omýlaných stereotypů mužů a žen.

Samozřejmě, nedá se tu vymyslet nic, co by bralo za srdce, al byly slovní hříčky, které mě rozesmály nahlas (popis matky co utekla do sovětského svazu mě opravdu hlasitě rozesmál). Tedy jde to, nechtít být zábavný za každou cenu, až z toho vznikne leda scénář pro průměrný český film. Hodnocení ubírám maximálně za to, že asi nejsem cílovka, ale jak bylo zhora uvedeno, mě to bavilo a nenudilo, neštvalo a chvílemi jsem fakt i oddechla.

ddkk
30.01.2024 3 z 5

Bylo to příjemné počtení, které spíše ocení čtenáři 50+ a také ti, kteří mají své zkušenosti se seznamkami. Určitě by si spousta z nich také dokázala vzpomenout na lecjaké bizarní situace, často tragikomické...

Příběh tří žen v nejlepším věku a jednoho milovníka řecké Pargy (kam bych se ráda také někdy vypravila) se mi docela líbil.

1alena1
29.01.2024 4 z 5

Byla jsem nadšena dvěma předchozími knihami autorky a tak jsem čekala trochu něco jiného. Určitě to není špatné čtení, na dovolenou nebo pro odpočinkové chvíle přímo ideální, ale Až uvidíš moře a Ty chladné oči jsou prostě trochu výše tím zážitkem z "historického" příběhu. V podstatě je to moje chyba, tato kniha je jiný žánr, což jsem si nepřečetla dopředu - proto nelze srovnávat.

nicole1990
20.01.2024

Hezké počteni taková jednohubka. Hrát to na více stran se proste nevyplácí .

marca_m
16.01.2024 4 z 5

V podstatě se jedná o nenáročnou limonádu s předvídatelným vývojem a přeslazeným koncem, ale vlastně je to příjemná čtivá oddechovka, která obsahuje i spoustu vtipných a trefných narážek na soudobé trendy.

raty
12.01.2024 5 z 5

Předně bych ráda napsala, že srovnávat tuto knihu se dvěma předchozími lze dost těžko. Jde o jiný žánr.

A právě v rámci žánru čtení pro ženy hodnotím vysoko. Příběh, který je určen spíše pro čtenářky ve věku tří hlavních hrdinek (okolo 50 a více), mě moc bavil.
A připomněl mi úžasné dovolené v Řecku.
Myslím, že nezadaným přinese čtení naději. Šťastně zadaným dobrý pocit, že mají toho, koho mají. A ti, kteří nejsou ve vztahu šťastní, si můžou vybrat.

GaleW
08.01.2024 5 z 5

Knížka se četla úplně sama, je to taková chytlavá jednohubka, jednalo se o mé druhé setkání s touto spisovatelkou a už se těším na Ty chladné oči, které jsem dostala od Ježíška.

ženy Řecko kamarádky seznamky české romány

Scarlett Wilková
česká, 1969