Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12114/big_ctyri-dohody-duG-12114.jpg 3.92685
Žánr:
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Pragma
Originální název:

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book), 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (465)

Kniha Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Ešína
03. března

Musím vyzdvihnout zpracování a grafiku knihy. To se mi líbilo a díky tomu se hezky četla. Ale ke konci knihy už to pro mě byla nuda.

Silwinka87
08. ledna

Knihu jsem dostala darem od člověka, kterého si nesmírně vážím. Za dnešní odpoledne se mi ji podařilo přečíst. Jsem plná dojmů a informace budu nějakou dobu vstřebávat. Neříkám, že se budu knihou řídit do jejího posledního puntíku, ale zkusím se inspirovat a zlepšit komunikaci se svou rodinou a okolím. Děkuji za nevšední zážitek. Doporučuji


Kikulka97
03.12.2022

Ze začátku se stránky čtou samy, ke konci je knžíka zbytečně natahovaná jako by autor byl svou filosofií vyčerpán. Ale opět jiný pohled na svět a proč vlastně ne ;)

JanaValinka
27.10.2022

Milá knížka, četla se celkem dobře, nejraději mám však stejnojmenné představení s panem Duškem a jeho pojetí a předání hlavních myšlenek :-)

absolutmachal
17.10.2022

Nehřeš slovem, neber si nic osobně, nevytvářej si domněnky, dělej vše jak nejlépe umíš. Čtyři rady, které, důsledně aplikované, mohou změnit život člověka opravdu k lepšímu.

Vycházejí z učení národa středoamerického národa Toltéků, které sepsal pan Ruiz. Národa, který podle Wikipedie možná nikdy neexistoval. Což je příznačné.

Rady jsou skvělé. Jako vážně. Jednou za čas si je připomenout, zkusit se podle nich řídit, rozhodně může člověku pomoci cítit se na světě lépe.

Ale ten text kolem… je to samý abstraktní pojem a ezotericky znějící blaf. Duškovina. Nejsem schopný delší texty v téhle podobě učíst.

Chtěl bych do toho trochu ověřené vědy, trochu psychologie, trochu západního poznání a hlavně mnohem a mnohem více západního uvažování a západního jazyka.

Pog
03.10.2022

Autor už v úvodu slibuje, že čtenáři odhalí velké toltécké tajemství, které bylo po staletí střeženo, aby se nedostalo k nepovolaným lidem. Tak buď si autor celou historku s tajemstvím vymyslel, nebo prostě jen tak vypustil tohle velké tajemství do světa. Takový úvod mi stačil, abych zbytek knihy spíš jen prolistovala a jen občas se u něčeho zastavila, protože mi bylo jasné, že to bude jen snůška keců, které si pan Ruiz vycucal z prstu. Upřímně nechápu tu velkou slávu, co okolo téhle knihy byla.

adabraz
01.10.2022

Kniha se hezky čte, určitě přináší skvělá moudra. Určitě si ji někdy znovu přečtu. Stojí za to.

luczi
20.09.2022odpad!

4 triviální jalová moudra, která by v našich končinách neměla takový ohlas, kdyby je nevyužil pro svá oneman show velký guru jalových mouder Jaroslav Dušek.

1 ...