Vivetkav Vivetkav komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kdysi jsem viděla film, který mě úplně nenadchl, tak jsem knize odolávala, ale jak to většinou bývá, kniha je skoro vždy lepší a byla.. krásně mě vtáhla do děje a nechala jsem se unést a prožívat s nimi zimní dobrodružství.. pilotovo i Benovo krásné vyprávění o manželkách bylo jako v pohádce, ale proč ne.. život je o lásce, kterou můžeme dávat i dostávat..konec byl nádherný

27.04.2024 4 z 5

Zapomeňte na neděli Zapomeňte na neděli Valérie Perrin

Celkem jsem se divila co jsem si vybrala za knihu, že to bude asi dost sladké čtení, ale potom jsem se začetla a byla v tažená do příběhů Helene a Justine.. moc krásně napsané.. smutné, melancholické, ale také plné lásky, naděje a života

25.04.2024 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Moc pěkné prostředí Beskyd.. vtáhlo mě do děje.. opět hezky napsáno, napínavé do konce

23.04.2024 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další zajímavý kousek ze severu.. chudák Bergman ani si pořádně nezarybařil.. krásná manipulace psychologie zápletka i rozuzlení..jdu na další

18.04.2024 3 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Dočtena poslední kniha a měla jsem co dělat na konci.. dojatá i překvapená zároveň.. všechny 3 byly úžasné..už dlouho mě příběhy tak nepohltily.. moc děkuji za všechny a budu se těšit na další krásné i když třeba smutné pochmurné nebo takto navíc poválečné období, ale i to je důležité nezapomínat a dá se to takto bravurně zpracovat do příběhu, který doslova pohladí

17.04.2024 5 z 5

Katalog bylinných produktů TCM Herbs® Katalog bylinných produktů TCM Herbs® Petr Hoffmann

Krásně zpracovaný katalog.. spousty důležitých informací.. směsi nazvané lahodivýmy názvy..vřele doporučuji mít tohoto rádce ve své knihovně

17.04.2024 5 z 5

Některé příběhy úžasné některé nic moc, ale tak to je v životě..taková příjemná odychovka u které se i pobavíte, ale pozor pravý suchý anglický humor.. také hezké prostředí když si plují Anglií na plavebních kanálech

17.04.2024 3 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Vůbec jsem nevěděla co jsou pomněnkové matky.. kniha doporučená od mé milé knihovnice.. nikdy jsem se nesetkala s nikým komu odešlo nebo se ztratilo dítě ..musí to být příšerná beznaděj a nedivím se, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci jak matky tak otcové.. kniha byla někdy trochu zmatečná, ale zorientovala jsem se a vše do sebe zapadlo

11.04.2024 3 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Nikdy jsem o pomněnkových matkách neslyšela..nejspíše díky tomu, že jsem se nesetkala s nikým komu zmizelo nebo odešlo dítě...doporučeno knihovnicí.. smutné téma, ale zajímavé co vše jsou matky, ale i otcové udělat kvůli dítěti.. trochu byl zmatek v postavách, ale jinak se mi román líbil

11.04.2024 3 z 5

Moc krásně sepsané a zpracované.. doporučuji i když to asi nebude kniha pro každého .. je to realita života záchrany a smrti a pan Dvořák se s tím moc nepáře, navíc má i specifický humor, který také každému nemusí sednout, ale je to zajímavé vidět věci i z té druhé strany..i když mi trochu zatrnulo, že ne každý doktor je stejně ochotný.. ale tak člověk musí doufat, že pro každého se dělá maximum..doporučuji

08.04.2024 4 z 5

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Tak to zas bylo něco.. trochu mě mrazí, protože tohle nenápadné psycho a manipulace je pěkně zrádné..přesně cukr a bič a pak omlouvání on tohle, ale pak zas udělá tohle a je vše v pořádku.. a ten alkohol do toho.. no měla štěstí ne každý má kolem sebe pomocnou ruku a přátele s velkým P

08.04.2024 3 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Dostala jsem tip na oddychovku od kamarádky a byla.. byla to příjemná cesta s kočkou.. jelikož kočičku mám doma, tak jsem se dost pobavila, ale samozřejmě ke konci vyústil důvod, proč se Nana musí vzdát.. zajímavé jak se rozloučit.. krásně emočně příběh ve mě doznívá...

03.04.2024 3 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Tak to byla knížka.. krásně napsané a i když to byla fixce, tak byla zachycena doba války, hladomoru a majetkové reformy.. příšerné zacházení s lidmi, ale nádherné vystižení lidské soudržnosti.. co dokázali pro sebe udělat..to myšlení oddanost úcta .. neuvěřitelné.. věci o kterých se v učebnicích nepsalo.. v některých věcech byla doba podobná jako v Československu .. krásné byly vietnamské přísloví ty jsou nám v mnohém také podobné .. a i když je nám těžko, je dobré nezapomenout zpívat ..

02.04.2024 4 z 5

Do p*dele s plasty Do p*dele s plasty Emilly Barrett

Musíme brát s rezervou, že to nebylo vytvořeno čechy jen překlad, ale co na každém šprochu pravdy trochu ať si v tom každý něco najde i kdyby to byla jedna jediná věc má to smysl.. je třeba toho červíčka do mozku vložit a trochu ho živit tím co se s plasty děje dál a proč je co nejvíc omezit nekupovat nepodporovat .. mě se kniha líbila jednoduché stručné i pro děti dobré, aby si občas přečetli

02.04.2024 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Zajímavé pojetí na ostrově, ale líbilo se mi zpracování i jak tam přidat Bergmana..krásně neprůhledné do konce

31.03.2024 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Jsem ráda, že autorka napsala pokračování i to mělo dost do sebe, jak těžké je vymanit se z manipulace, nátlaku a agrese, i když se rozvedete, ale máte s ex dítě a není to lehké ani potom, ale pokud máte to štěstí a máte podporu v rodině nebo v přátelích dá se to zvládnout jen je těžké se nebát podniknout nějaké kroky.. krásně napsané a krásně dořešené..ano konec už byl dost sladký, ale kéž by to v životě takto hezky končilo ve více případech.. doporučuji

25.03.2024 4 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Tak jsem dala i druhý díl, ale tím asi končím.. první se mi líbil víc a už to nemá takový důraz jako v těch 16 ti..ale pěkné připomenutí, stále obdivuji co už v té době bylo napsáno..kam se hrabaly Bravíčka

21.03.2024 3 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Krásné pokračování Kyselých třešní, které ale neúplně navazuje.. i když je to stále z poválečné doby, tak je to moc krásně napsané..poutavě.. těším se na další díl Svatojánských ořechů

18.03.2024 5 z 5

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Četlo se to krásně..pan Cameron píše nádherně čtivě, ale už to nebylo ono ... S Bellou už to nebylo jako první kniha ..druhá už taky pokulhávala, takže další díl nedám, ale i tak dávám 4 * příběh podobný jako náš český Gump a krásně napsaný

17.03.2024 3 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Tak se mi dostala do ruky snad po 30 ti letech.. a už jsem se tolik nenasmála jako kdysi, ale na tu dobu to bylo něco.. a teď to obdivuji... příjemná změna žánru, možná dám ještě 2 díl a předám pubertálnímu synovi

16.03.2024 3 z 5