Suchý hadr na dně mořském

Neuměla šplhat. Chtěla být prodavačkou jako teta Bedřiška s velkýma prsama. Nenáviděla kostel, do kterého musela chodit, a nechtěla vodit svého bratra do školky, protože byl tlustý a do punčocháčů jí s ním museli pomáhat ostatní. Měla ráda knížky a nechápala, proč ostatní ne. Měla jiné zapínání na školní aktovce a myslela si, že to je ten důvod, proč jí do její oblíbené knížky malují kosočtverce. Krátké kapitoly, vtipně odrážející dění na vesnici, trampoty dospívajícího člověka i těžké soužití s rodiči, kteří se vzali pouze a jenom kvůli vesnickým konvencím, nicméně ukazují, že je možné život brát i z té veselejší stránky. I když si na ten okamžik někdy musíte chvíli počkat. To, co se v jí dětství zdálo jako fakt a v patnácti vypadalo jako špatný sen, v osmnácti přerostlo v něco, kvůli čemu stálo za to sáhnout si na život. Na samotném konci však zjistíme, že na každý problém existují pouze dva úhly pohledu. A ten pozitivní vyhrává....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268345/suchy-hadr-na-dne-morskem-268345.jpg 3.8185

Kniha Suchý hadr na dně mořském

Anickahor

Knížka vypráví v krátkých a úderných kapitolách část životního příběhu Anny, která má pocit, že na ni při rozdělování nadání, krásy a štěstí Pán Bůh tak nějak zapomněl. Nebo možná nezapomněl, ale dost možná Anna stála na konci řady a už prostě nezbylo.

Knihu jsem začala číst na začátku prázdnin a pak ji po pár kapitolách odložila. Nebavila mě. Vrátila jsem se k ní nyní a jsem moc ráda. Je to ideální kniha do MHD, protože díky krátkým kapitolám nepřejedete vaši zastávku. :)
Pomalejší rozjezd, ale postupně kniha nabírá rychlý spád a ke konci sedíte a nemůžete se odtrhnout. Smála jsem se, měla jsem i slzy v očích. Anně jsem moc fandila :)

petrarka72

Příjemné seznámení s autorkou z mého rodného konce světa. Jednohubka na víkend, čtivá, s humorem, s pár zásahy do černého - a s předpokladem, že když je tohle debut, následující příběhy budou zapamatovatelnější.

haannyys

Předně musím říct, že jsem měla sama v sobě rozpor, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Styl psaní výrazně připomíná Irenu Douskovou ( Hrdý Budžes), která se mi líbí, ale zároveň mi hodně přišlo, že je to prostě kopie. Nicméně kniha je čtivá, kapitolky krátké, lehké čtení, zasmála jsem se. A proto hvězdy čtyři - smích je důležitý.

misuii

Začátkem jsem se trošku prokousávala, ale pak to nabralo na obrátkách. Hltala jsem jednu kapitolu za druhou až mi bylo líto, že už je konec. Podařená kniha.

martina.culik

Překvapivě dobře jsem se pobavila. Některé episody byly téměř jako z naší rodinné kroniky případně z kroniky našich známých.
Pokud tedy hledáte nějakou oddychovou četbu, u které se pobavíte, určitě doporučuji.

Belanna

Pohodová, odpočinková knížka plná humoru a taky trochu nostalgie. Krátké kapitoly mi v tomto případě sedly.

bacouch

(+ SPOILER) Kniha je taková oddechárna na deku. Krátké kapitolky o dětství a dospívání jedné holky na z moravské vesnice. Tak nějak to na mě hlouběji nezapůsobilo. Chybělo mi hlubší propracování. Hlavní hrdinka je normální puberťačka a pak najednou udělá radikální krok, z důvodů, které jsem nepochopila. Ani tam nebyly náznaky, že by se k něčemu schylovalo. A pak se zase jede dál, jako by se nechumelilo. No...nevím. Na wc dobrý, ale čekala jsem víc.

Klímuška

Hlavní hrdinka vypráví trampoty z dětství a dospívání. Jak s bráchou a rodiči jela stanovat, jak u nich na vesnici probíhala zabíjačka, jak nerada chodila do kostela, jak neměla talent na sport, jak byla za šprtku, jak cestovali k moři, jak trávila prázdniny u babičky, o první šavli, první puse, o brigádě, autoškole, maturitě, hádkách rodičů, o touze psát, o sebevraždě a hledání sama sebe.

Osamostatní se a jako většina si přeje být zase bezstarostným dítětem. Kráčí svou cestou, která není podle představ rodičů, ale potkává svého strážného anděla s nímž se však může blížit peklu.

Kniha je vtipná, má krátké kapitoly, vejde se vám do kabelky a já se u ní smála jak blázen a vzpomínala na své dětství na vesnici.
Určitě by se dalo rozepsat víc nejen o sebevraždě, ale i tak mám z knihy dobrý dojem. Zvlášť kapitola o kuličkách štěstí byla povedená .

"Nikdo není na světě zbytečný, kdo ulehčuje břemeno druhému."