Hodináři

Hodináři https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507895/bmid_hodinari-xyd-507895.png 5 10 5

Příběh bratrů, kteří díky vzájemné soudržnosti přečkali hrůzy Osvětimi a Mauthausenu. Harry Lenga se narodil roku 1919 v polském městě Kozienice a spolu s dvěma bratry se vyučil hodinářskému řemeslu. Právě to – a vzájemná sourozenecká soudržnost – jim v Osvětimi i v Mauthausenu zachránilo život. Harryho příběh přibližuje život v temné době a líčí, jak v sobě jeden nenápadný chlapec objevil sílu čelit kruté životní zkoušce.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Historické romány

Vydáno: , Brána

The Watchmakers , 2022

vaclav5809
24.01.2024 5 z 5

dost mrazivý příběh o třech bratrech, kteří procházejí koncentračními tábory a díky šikovnosti v opravování hodinek se mají o maličko lépe.

Vivetkav
14.12.2023 5 z 5

Četla jsem již hodně knih o koncentračních táborech, ale tahle byla opravdu napsaná tak, že vás nechala v táhnout do děje díky rodině a následné spojitosti bratrů, celkové informace o rozdělení polských měst na ghetta, následné přesuny do k.taborů o kterých jsem neslyšela a mrazivé popisy nelidského zacházení.. pochod smrti, rakouský k.tabor, osvobození americkými vojáky a následně stálé nekončící problémy jak přežít po válce kdy jste a nejste stále svobodný člověk.. kdy s nimi soucítění a říkáte si kdy to skončí ..byla to velmi nelehká doba obdivuji, že měli sílu čelit hladu zimě těžké práci nemocem a nelidskemu zacházení atd atd.. úplně nepredstavitelné.. mrazivé čtení, ale knihu doporučuji

gabriela8704
15.06.2023 5 z 5

Zajímavé čtení, žádná pohádka pro dospělé. A rozhodně stojí k zamyšlení.

LukBook
12.03.2023 5 z 5

Opravdu zajímavé vyprávění o tom, jak třem bratrům pomohl jejich um v hodinářské branži přežít nejhorší vězení v 20. století - koncentrační a vyhlazovací tábory nacistů. Jako vždy u podobných knih hodně emotivní čtení plné bolesti a smrti, ale zároveň i obrovské touhy přežít.

makovec201
23.02.2023 5 z 5

Knihu jsem neznala a mile mě překvapila, čtivý příběh o složitosti vztahů za války.