Čachtická paní

Krvavý román se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá látku ze skutečných událostí. V té době vládla čachtická hraběnka Alžběta Báthoryová, o níž kolovaly zvěsti, že na svém hradě vraždí panny jen proto, aby se mohla koupat v jejich krvi a zachovat si tak mládí a krásu. 12 vydání, z toho v Tatranu 4. a v českém jazyce 2....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32576/cachticka-pani-B7T-32576.jpg 4.31429

Čachtická paní (1.)

Romány, Literatura slovenská, Historie
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

Kniha Čachtická paní

JaninaV.

Konečně dočteno (četla jsem pouze ve vlaku)......velmi dobře napsané, napínavé, ale občas zdlouhavé čtení.......

Messilina

Velmi dobře napsaná kniha. V minulosti několikrát zfilmovaná. Četla jsem vždy dlouho do noci a většinou jsem knihu zavírala až tehdy, když už jsem u ní de facto spala, protože bylo čtvrt na pět. Pravda ale je, že to není lehké téma.

speciale88

Kniha se mi moc líbila určitě se k ní ještě několikrát vrátím. Za mě super a doporučuji

pingu1

Četla jsem jí dávno, ale líbila se mi, takový pěkný historický thriller ... :-) Klasika, ke které se ještě někdy vrátím :-)

Janule809

Líbila se mi, někdy zbytečně moc roztahane

lenik284

tuto kniho jsem již četla tak před 30léty,v dobách raného mládí, pamatuji si, že mě v té době velmi uchvátila.Od té doby jsem si ji přečetla ještě jednou a mohu jen doporučit.

Nikusha

Tuto knížku mi kdysi dala má již zesnulá babička. Pamatuji si, že jsem četbu hodně prožívala. Dnes by tomu určitě nebylo jinak.

Jirinamac

S Čachtickou paní jsem prožívala jedny prázdniny, tak před padesáti lety a nemohla jsem se od jejího příběhu odtrhnout. Pak se mi knížka po pár letech zase dostala do ruky,ale už jsem jí tak neprožívala.