Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32576/bmid_cachticka-pani-nhp-32576.jpeg 4 1917 287

Čachtická paní série

Krvavý román se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá látku ze skutečných událostí. V té době vládla čachtická hraběnka Alžběta Báthoryová, o níž kolovaly zvěsti, že na svém hradě vraždí panny jen proto, aby se mohla koupat v jejich krvi a zachovat si tak mládí a krásu. 12. vydání, z toho v Tatranu 4. a v českém jazyce 2.... celý text

zlovlk
25.01.2011 4 z 5

Velice čtivá kniha. To je asi tak všechno, co se k ní dá říci, ale přečetné vydávané tlustospisy nemají ani to, takže je to vlastně úspěch. Plesejte.

Občas koneckonců není nějaké větší umění třeba, občas potěší i zdařile vysoustružená věc denní potřeby. V mnoha ohledech je Čachtická spíše pohádka. Taková hezky oblá, jestli mi rozumíte. Nikde nic nevyčuhuje, všechno do sebe zapadá, všechno je... nu, řekněme dámské. A pokud pasete po krutých popisech mučení, pak paste dál, v téhle knize nic drsného není.
Nicméně jako nástroj zábavy a oddechu mohu jen doporučit.

Heide
13.11.2010 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla poprvé v 10-ti letech a to ve slovenštině. Je spojena s mým mládím a ráda se k ní vracím. Podle mne je dobře napsaná, čtivá a lepší než Jakubiskův film.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Čtivá kniha, podle mého názoru rozhodně historicky přesnější, než bombastický filmový úlet pana Jakubiska.

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Při této knížky vás mrazí, ale za přečtení stojí.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá fabulace. Natolik, že je brána za historickou skutečnost, kterou však není.

Ewča
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha stojí rozhodně za přečtení. Z počátku jsem se nemohla vyznat v postavách, kterých je tam na můj vkus až příliš, ale po zasvěcení do děje jsem začala prožívat neuvěřitelný a hrozivý příběh Čachtické paní. Při mučení a vraždění mladých dívek mi naskakovala husí kůže.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Tuhle knihu mám doma ve staré verzi a i když musím říct, že mi z ní běhla mráz po zádech, byla opravdu dobrá