Čachtická paní

Čachtická paní https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32576/bmid_cachticka-pani-nhp-32576.jpeg 4 1921 288

Čachtická paní série

Krvavý román se odehrává na rozhraní 16. a 17. století a čerpá látku ze skutečných událostí. V té době vládla čachtická hraběnka Alžběta Báthoryová, o níž kolovaly zvěsti, že na svém hradě vraždí panny jen proto, aby se mohla koupat v jejich krvi a zachovat si tak mládí a krásu. 12. vydání, z toho v Tatranu 4. a v českém jazyce 2.... celý text

Kubíííína
21.08.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi strhující, ale Jakubiskova filmová verze (Bathory) opravdu nic moc.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Poutavý román o krvavé hraběnce Alžbětě Báthoryové… Film Bathory naštěstí nemá s touto báječnou knihou skoro nic společného.

Michaela91
12.07.2013 4 z 5

Knižka se mi moc líbila, četla se dobře a byla velice zajímavá. Jen by mě zajímala pravda. Osobně nevěřím, že by se čacgtická paní koupalav krvi. Ale kdo ví?

miruska1
28.06.2013 5 z 5

čitala som to už pekne davno,za 10 stranu som sa dostala až na treti pokus,ale stala za to.

bobina58
24.06.2013

Čachtickou paní jsem četla už hodně dávno,tehdy jsem z ní byla nadšena, přemýšlím,že bych si jí znovu přečetla,ale ted je tolik nových a dobrých knih,že nevím,kdy se k ní dostanu. Určitě dobrá oddychovka,kniha na dovolenou.

Lady Dracula
19.06.2013 3 z 5

Kdo by to byl řekl,že i tohle najdu ve školní knihovně a navíc budu prvním čtenářem?:-D taková čest pro mě,číst jako první nové vydání Čachtické paní,knihy,která rozpoutala obrovský zájem o tuto hraběnku. Mě se ta kniha velmi líbila,ale je fakt,že jsem očekávala něco jiného. A ne knihu o ženě na sklonku života a téměř odhalení jejích vražd. Celkově se tato kniha ani moc nestará o její dřívější život,tedy dětství,to jen velmi okrajově. Spíš řeší ty vraždy a jak se na ně přišlo. Jinak to dílko bylo velmi pěkně zpracované.
I když, stejně jako u Stokera,zkresluje pohled na ni,jako na ženu,která možná byla jen loutkou v hromadě intrik a aby přežila,začla sama intrikovat. Je tady v podstatě líčená jako krvelačná bestie. Ale jestli taková opravdu byla,anebo se Nižnánsky plete,to už asi nikdy nezjistíme...

ERIK 2
15.06.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha,co se týče filmového zpracování od Jakubiska "Báthoryčka" na to se nedalo koukat,spíš další filmová verze od francouzských a německých producentů to je film jak se patří a jmenuje se "Čachtická paní"

Janyssek
15.06.2013 5 z 5

Skvělá, zatajený dech a nešlo se odtrhnout. Perfektně seřazené kapitoly- člověk se neutrácel. Obduji autora,dokázal postavy uvést tak, že i přes jejich pocetnost si je ččtenář perfektní zapamatoval.Určitě si ji časem přečtu znovu.

Skjaninka
09.06.2013 3 z 5

Čachtická pani ma nesklamala, ale ani nenadchla. Zaradila by som to medzi lepší priemer, aj keď jej nejde uprieť, že psychológia postáv je dobre vykreslená. Je to nenáročné čítanie a skvelá kniha, pre toho, kto zrovna pri čítaní nechce veľmi premýšľať

budíček
08.06.2013 3 z 5

No já nevím, jak čtu tu chválu, tak já až tak nadšená nebyla. Musím říct, že jsem si Čachtickou paní chtěla přečíst hodně dlouho a čekala jsem asi fakt hodně... Nedočkala jsem se, po dočtení jsem si neřekla "páni" a ani jsem nezůstala přikovaná do křesla s myšlenkami rotujícími kolem děje knihy. Nuž vysoká očekávání jsou na houby ! Je to čtivé, o tom žádná, je to silný příběh o krvavé hraběnce, ale daleko víc než hrůzné činy popisované v knížce na mě zapůsobila návšteva zříceniny samotného Čachtického hradu (ještě před tím než byl natočený film a o Čachticích více věděli jen ti, co četli knížku nebo místní). Osobně považuju knížku za průměrnou nebo mírně nadprůměrnou, některé pasáže byly zdlouhavé a nutila jsem se je číst, ale příběh je to zajímavý to se upřít nedá. Četla jsem i pokračování pod názvem Žena dvou mužů a přišlo mi to čtivější (i když každý jsme nějaký a někomu se zas pokračování nelíbilo). Ale tam nějak nebyly ty zbytečné pasáže.

marsejkap
06.05.2013

jo, pěkná knížka, stojí za přečtení.

Seraphin
30.04.2013 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla, když mi bylo 12 a totálně mě dostala. Musím si ji přečíst ještě jednou.

Apophis
30.04.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, opravdu stojí za přečtení...vtáhne vás do děje a nemůžete přestat, dokud neskončí..

Nikolka.Kozakov
28.03.2013

I když jsem ji četla už hrozně dávno, tak stále patří mezi mé oblébené.

malazluta
20.03.2013 5 z 5

Toto je knížka, kterou člověk jen tak z hlavy nedostane. Mám ji hrozně ráda!

ElenaM
18.02.2013 4 z 5

Mám tu knihu ráda, pořád se tam něco děje a nelze se jen tak odtrhnout. Postupně se odkrývající tajemství člověka nutí číst dál... doporučuju všem, co mají rádi knihy v touto tématikou.

brabofka
30.01.2013 5 z 5

Příběh, který mě naprosto strhnul do děje. Ze začátku mě sice trochu odrazoval nahuštěný malinkým písmem psaný text a také to že příběhy ze středověku nevyhledávám. Nakonec mě děj strhnul od prvního písmenka. Skvěle vyobrazené postavy, jejich povahy a také mistrně rozčleněný děj mezi několik hlavních postav, kdy až do konce není zcela jasné kdo proti komu stojí. MOhu jen doporučit.

Bet
29.01.2013 4 z 5

Knihu jsem četla a pořád jsem si kladla otázku stolo se to tak?Moc hezky se četla a doplňovala jí moje husí kůže,kterou jsem u toho měla.Velmi vzrušující zážitek.

Eremites
04.01.2013 4 z 5

Tahle kniha patří k základním kamenům mé lásky k literatuře. Ať už to bylo tím, že jsem ji četla ještě na základní škole - tajně, pod peřinou s baterkou, nebo napínavým dějem či lehkou morbidností, která mě v těch letech přiváděla v úžas. Nikdy na tenhle příběh nezapomenu.

Daniela19
09.12.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla...