Nepotřebuješ se změnit

Nepotřebuješ se změnit https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500604/bmid_nepotrebujes-se-zmenit-j1C-500604.jpg 4 14 6

Co mám udělat proto, abych se změnil?, ptali se lidé Tonyho De Melly. Jeho odpověď vás možná překvapí: nic. Nemusíte udělat vůbec nic. Právě naopak, říká Tony, čím víc toho děláte, tím hůř. Jste v pořádku takoví, jací jste. Nezasahujte do sebe. Nic neměňte. Jen se dívejte. Pozorujte. Věci, které se v sobě snažíte změnit, ve skutečnosti potřebují jenom vaše pochopení. Když jej dostanou, promění se samy. A v té chvíli objevíte tu jedinou věc, na které se shodují všichni svatí i mystici: vše je přesně tak, jak má být.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus , Literatura naučná

Vydáno: , Jota

Stop Fixing Yourself: Wake Up, All Is Well , 2021

Booka
Booka
09.02.2024 odpad!

Větší bláboly jsem dlouho nečetla.

Vivetkav
Vivetkav
29.10.2023 3 z 5

Něco mě zaujalo něco ne.. ale i tak jsem si z toho pro sebe něco vzala a ano uvědomila jsem si, že se nepotřebuji změnit a to je důležité

Kackac77
Kackac77
21.10.2023 4 z 5

Dříve jsem četla dost "seberozvojových" knih, teď je nečtu skoro vůbec. Na tuto jsem narazila na audiotéce, a vzhledem k tomu, že nebyla moc dlouhá, řekla jsem si, že to zkusím. Je to takové všechno na jedno brdo, ale vlastně je fajn, si to připomínat. Takové ty základní poznatky o světě, o štěstí, o lidech. Sama vím, že když týden nepáchnu do lesa a lítám z práce do práce, že se člověk necítí dobře a že mu ten pocit štěstí nepřinesou úspěchy, peníze ani jiné statky - možná na chvilku. Tak je dobře si občas připomenout, že se mám zastavit a jen tak dýchat a jen tak být. A přijímat se. A tak ta knížka byla vlastně fajn. Žádné velké AHA momenty, ale knížka je milá, čtivá, jednoduchá.

ziriant
ziriant
22.09.2023 5 z 5

Kniha mě naplnila klidem, který mi znovu zvědomil, jaké mám pocity na své "základní desce". Že i přes bouře na povrchu cítím v nitru stabilitu a štěstí. Nepotřebuju se změnit, ale rozhodně jsem si potřebovala přečíst tuto knihu :-).

JanaDor
JanaDor
10.04.2023 4 z 5

Kniha vede k zamyšlení. Takže jsem ji četla několik dní a ráda. Je jiná v tom, že burcuje člověka, aby určité věci dělal pro sebe. Aby cítil lásku k práci, ne pro ni samotnou. Lásku k smíchu a k intimitě s lidmi, které máme rádi, aniž bychom na nich byli emočně závislí. Vyhledát aktivity, že pro vás nehrají roli úspěch, uznání ani souhlas okolí. Důležitý je také návrat k přírodě. Opustit davy a vyrazit do hor. Pro duchovní rozvoj je fajn pozorovat svět beze slov. Nabádá k trpělivosti. Ale jakmile toto začnete vnímat, bude se to ve vás měnit. Objevíte to, co hledají lidé po celém světě. Přečtěním knihy si spoustu věci uvědomíte a to je vždy dobře.

tinka1974
tinka1974
22.10.2022 4 z 5

Asi takto, kdybych nečetla Bdělost, dala bych plný počet. Dle mého názoru to je Bdělost, ale přepracovaná do nové knížky. Některé pasáže se mi líbily a "něco" mi odkryly, některé mi nechaly chladnou a něčemu jsem nerozuměla. Ale to je u tohoto typu knih normální

Anthony De Mello
indická, 1931 - 1987
2013  91%Bdělost
2010  87%Cesta k lásce
1995  89%Modlitba žáby (1)
2012  87%Čirá radost
1996  90%Sádhana – Cesta k Bohu

Kniha Nepotřebuješ se změnit je v