Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!

„Je to hranice bolesti a utrpení, která dělí chlapce od mužů,“ říkal Emil Zátopek. Právě posouvání mezí možností vlastního těla z něj udělalo fenomenálního běžce a jednoho z nejslavnějších sportovců historie. Když na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 vyhrál běh na deset kilometrů a na pětikilometrové trati skončil druhý, nepovažoval to za velký úspěch. Z následující olympiády v Helsinkách přivezl tři zlaté medaile a stal se legendou, ale připsal si i důležitější vítězství – postavil se proti režimu za svého svěřence Stanislava Jungwirtha a prosadil, aby vůbec mohl na olympiádu odcestovat. Největší úspěchy Emila Zátopka i jeho seznámení s celoživotní láskou Danou můžeme znovu prožít díky scénáři Jana Nováka a vizuálně opojnému provedení Jaromíra 99....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280279/big_zatopek-BNG-280279.jpg 4.3394

Kniha Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!

jan.para

Krásný komiks, ve kterém je všechno podstatné. Chvílemi je i vtipný.

chaera

Nebudu lhát, o Zátopkovi jsem kromě toho, že běhal, vlastně nic nevěděla. Moc se mi líbí styl kresby, příběh pěkně plyne bez hluchých míst, ale asi by se mi líbilo, kdyby komiks šel trochu více do hloubky. Nebo kdyby aspoň měl řádné zakončení, tady mi to přišlo trochu na sílu utnuté. Každopádně je poznat, že Zátopek je opravdu výjimečná a silná česká osobnost a já si příběh o něm velmi užila. 4/5

andrea0221

Fajnový komiks , zrovna je u nás na náměstí výstava Jaromír 99 a tak si to tak nějak sedlo.

Covenant

Jako první, se mi dostala do ruky Čáslavská. Oba komiksy vyšly zpracováním a pojetím nastejno. Nicméně mě příběh Čáslavské vzal za srdce více.

MARTh

Já se při čtení příběhu moc bavil. Osvěžil jsem si informace, které jsem o jednom z nej Čechů znal a dozvěděl se i střípky z jeho života pro mě dosud ne zcela známé. Líbila se mi také kresba, která evokovala takovou tu "nebarevnou" dobu, ve které Emil Zátopek žil. Velmi dobrý počin, za mě 5*

Terezinka890

Hezké.

Peter74

Veľmi pekný komiks, trochu mi vadili tmavě farby, preto som stiahol jednu hviezdičku, ale neľutujem nad kúpou.

Jana512

Komiksová knížka jen obrysově seznamuje se životem, sportovce, který svou houževnatostí a pílí proslavil naši vlast olympijskými medailemi. Jak se píše v úvodních slovech, byla to nesmírná dřina a také vytrvalost, se kterou úspěch získal. K tomu vedl i dívku, se kterou se na atletických soutěžích poznal a podporoval ji, aby tvrdě na sobě pracovala a stala se také nositelkou medailí a též jeho ženou. V době, kdy se každý nemohl na světové závody dostat, pokud nebyl politicky prověřen, podporoval svého přítele. Když nemohl on odjet, Emil Zátopek také neodjel, dokud kamarád povolení nedostal.
Komiksové knihy jsou jistě pracné, to si cením, avšak mám i nějaké výhrady. Část děje se odehrává v zahraničí - a tak tam popisy komiksových obrázků jsou popsány anglicky. I když angličtina nám není neznámá, je to česká kniha, a tak to tam mohlo být v závorce s překladem. I hrubá slova která tam byla použitá, snad nepatří k našemu kulturnímu vyjadřování.
Nedávno jsem četla pěknou myšlenku Emila Zátopka. I když není v této knize, připisuji si ji sem: "Sportovec nemůže běhat s penězi v kapsách. Musí běhat s nadějí v srdci a se sny v hlavě."