Zátopek ... když nemůžeš, tak přidej!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Je to hranice bolesti a utrpení, která dělí chlapce od mužů,“ říkal Emil Zátopek. Právě posouvání mezí možností vlastního těla z něj udělalo fenomenálního běžce a jednoho z nejslavnějších sportovců historie. Když na olympijských hrách v Londýně v roce 1948 vyhrál běh na deset kilometrů a na pětikilometrové trati skončil druhý, nepovažoval to za velký úspěch. Z následující olympiády v Helsinkách přivezl tři zlaté medaile a stal se legendou, ale připsal si i důležitější vítězství – postavil se proti režimu za svého svěřence Stanislava Jungwirtha a prosadil, aby vůbec mohl na olympiádu odcestovat. Největší úspěchy Emila Zátopka i jeho seznámení s celoživotní láskou Danou můžeme znovu prožít díky scénáři Jana Nováka a vizuálně opojnému provedení Jaromíra 99....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280279/zatopek-BNG-280279.jpg 4.3244
Žánr
Komiksy, Literatura česká, Sport
Vydáno, Argo, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Spisovatel Jan Novák před deseti lety chystal filmový scénář o běžci Emilu Zátopkovi, a jeho žena Dana k tomu řekla: "To není možné natočit, nikdo nemá lejtka jako Ťopek."
Film opravdu nevznikl. Ovšem nikoli proto, že by režisér David Ondříček, který si scénář objednal, nenašel herce s tak vytrénovanýma nohama. Scénář dlouho ležel v zásuvce Jana Nováka a teprve nyní se dočkal jiného zpracování. Vyšel jako komiks nakreslený Jaromírem 99 − autorem Aloise Nebela či komiksové podoby Kafkova Zámku. (hannah2000)


Akce probíhá od 7. dubna do 30. května 2016. (milamarus)