VeruHoráková VeruHoráková komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Hartlova prvotina je skvělá! To, s jakou lehkostí autor popisuje osudy 4 mužů v krizi středního věku, je prostě dokonalý. Je skvělý, že tato kniha bude zfilmována. Jednoznačně doporučuji všem, kteří se chtějí přijít na jiné myšlenky a pobavit se.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Za mě nejlepší kniha od Hartla! Sledování osudů několika lidí v průběhu desítek let, jejich dětí ... prostě ze života. Líbí se mi styl psaní autora - přirozený, lidský, uvolněný, vtipný.. co víc dodat, doporučuji přečíst!

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Hartlovy knihy jsou sázka na jistotu. Okamžiky štěstí je skvělá kniha, když člověk potřebuje odpočinek. Moc se mi líbí Hartlův styl psaní. Největším kouzlem je pak sledování příběhů pohledem dvou hlavních postav. Za mě doporučuji začít Veronikou. Ač mě jeho další knihy bavily o něco více, rozhodně je to kniha, kterou mohu doporučit.

03.06.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se těšila několik měsíců a musím říct, že jsem z ní nadšená. Příběh se četl jedním dechem, ostatně jako všechny knihy od Mornštajnové. Líbilo se mi, že tentokrát je to trochu něco jiného, historie, která se diky bohu nestala. Marii jsem celou dobu fandila. Líbí se mi styl psaní Mornštajnové, kdy si k hlavní postavě vytvoříte vztah. Jen mi bylo líto, jak příběh dopadl. Čekala jsem na závěr něco pozitivního. Ale jinak pecka!

Poslední let Poslední let Julie Clark

Knihu jsem si vybrala na základě hojné propagace a pozitivních reakcí na databáze knih. Bohužel ale musím říct, že mě kniha vůbec neoslovila. Běžně mám knihu přečtenou do 5 dní, ale Poslední let jsem louskala měsíc. Chybělo mi tam napětí, děj se táhl a ani k jedné postavě jsem si nevytvořila vztah a nefandila ji. Prvotní myšlenka byla dobrá, ale nevyužitá. Za mě horší průměr.

03.06.2021 2 z 5

04.05.2021 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Nejlepší pro všechny pro mě byla druhá kniha od Petry Soukupové, která si mě získala knihou Věci, na které nastal čas. Její styl psaní mě prostě baví. Umí věrohodně vykreslit pocity jednotlivých postav, ať už se jedná o dospělého nebo dítě a příběhu prostě věříte. Zpočátku byl rozjezd knihy pomalejší, ale s každou další stránku, mě příběh zajímal víc a víc. Co navíc oceňuji, je závěr. Kdy je nástin budoucího vývoje a člověk se dozví, jak příběh pokračuje několik dalších let.

04.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se těšila několik měsíců a musím říct, že jsem z ní nadšená. Příběh se četl jedním dechem, ostatně jako všechny knihy od Mornštajnové. Líbilo se mi, že tentokrát je to trochu něco jiného, historie, která se díky bohu nestala. Marii jsem celou dobu fandila. Líbí se mi styl psaní Mornštajnové, kdy si k hlavní postavě vytvoříte vztah. Jen mi bylo líto, jak příběh dopadl. Čekala jsem na závěr něco pozitivního. Ale jinak pecka

21.04.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Heřmánkové údolí pro mě byla odpočinková kniha, nejedná se rozhodně o vysokou literaturu. Kniha vypráví o běžném životě na vesnici a těžkostech té doby. Příběh mě začal zajímat zhruba od půlky knihy, kdy se k moci začali dostávat komunisté a příběh měl spád. Nebylo to rozhodně špatný, ale hlubší dojem to ve mně nezanechalo.

05.04.2021 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Z šesti povídek se mi líbily tři. Příběhy z lékařského prostředí mám ráda a když to píšou vaši oblíbení autoři, tak to potěší dvojnásob. Za mě by ty příběhy mohly být delší, ale to už je prostě takový úděl povídek.

17.03.2021 4 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Někdy je mi líto, že jsem přečetla už tolik knížek, protože pak v další knize někdy poznávám příběhy již přečtených knih a to byl přesně tento případ. Kniha byla sama o sobě dobrá, konec byl trochu slabší ale jinak se mi příběh a napětí líbily. Kdo nečetl Za zavřenými dveřmi, V pasti lží a Manželé odvedle, tak bude opravdu nadšen.

17.03.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Skvělá kniha plná emocí a momentů k zamyšlení. Příběh se četl sám, a ačkoliv mi bylo z knihy smutno a Štěpána mi bylo pořád líto, tak rozhodně knihu doporučuji. Přečteno jedním dechem

17.03.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Souhlasím s tím, že je to výjimečná kniha. Z každého příběhu jsem měla pocit, že je rok 1942 a v zemi zuří válka. Je to o to horší, když si člověk uvědomí, že pro ty lidi je to současnost a denní chleba. Nechápu, jak v dnešní době, může takový život a diktatura existovat. Kromě obsahu knihy oceňuji i obálku knihy, která je naprosto epická.

04.03.2021 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

O čem ta kniha byla fakt nevím. Celou dobu jsem čekala, kdy se něco začne dít a nic. Za mě velké zklamání. Knihu jsem si vybrala, protože se mi od autorky líbila kniha Beze svědků, ale tohle bylo prostě slabý.

26.02.2021 1 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Bokovka mě bavila! Skvělá oddychovka o nevěře a krizi středního věku. Příběh pěkně odsýpal a bavilo mě střídání vyprávění z pohledu milenky a manžela. Byl to prostě příběh ze života, který si umíte představit.

13.02.2021 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Kniha byla pro mě zklamání a měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Čekala jsem, že v knize bude popsán pohled na válku z pohledu Němců, ale po většinu knihy nebyla o válce vůbec zmínka. Nejvíc mě pak vadily pasáže, které se vůbec netýkaly hlavního příběhu. Člověk se ztrácel v množství postav a jmen, které s ničím nesouvisely. Neustále jsem tak přemýšlela kdo je kdo a některé pasáže jsem musela číst vícekrát.

08.02.2021 3 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Knihu bych zhodnotila jako průměrnou oddychovku se slabším závěrem. Za mě se námět knihy mohl lépe propracovat, aby kniha více připomínala psycho thriller.

12.01.2021 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Uf, kde začít. Nevím proč, ale myslela jsem si, že Houbařka bude oddychová knížka, o to víc mě překvapilo téma, které příběh provází. Je to už pár dní, co jsem knihu dočetla. Stále ale nevím, co si o knize myslet. Příběh je těžký a není to kniha, kterou byste si četli před spaním, ale musím uznat, že Hanišová je skvělá spisovatelka. Líbilo se mi, jak pracovala s hlavní postavou a dokázala popsat její pocity. Skvěle v knize prolínala současnost s minulostí a odkrývala tak postupně momenty, které způsobily Sářin stav. Každopádně to nebylo úplně příjemné čtení. Kdybych věděla, o čem kniha bude, tak bych si ji nevybrala, alespoň ne v lednu.

05.01.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Skvělá kniha! Jak příběh, tak styl psaní mi neskutečně sedl. Je to příběh ze života, kterému věříte a je vám z toho až úzko, jak může dopadnout partnerský a rodinný život. Kniha má sice otevřený konec, ale tady mi to vůbec nevadilo. Člověk si umí představit, jak by to pokračovalo dál. Od Petry Soukupové je to moje první kniha a rozhodně ne poslední.

27.12.2020 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Wow. Tak tohle byla dokonalost! Napětí od začátku do konce. Úžasně napsaný a tím jak byl příběh reálný a uvěřitelný mi běhal mráz po zádech. Na mě to udělalo velký dojem a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

06.12.2020 5 z 5