VeruHoráková VeruHoráková komentáře u knih

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Z knihy jsem nadšená! Knihu jsem vybrala na základě hodnocení a mohu říci, že mě opravdu příjemně překvapila. Líbil se mi styl psaní a nedá se předvídat, jak děj dopadne. Navíc je to uvěřitelný příběh.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Strach, bolest, válka, láska, osud, naděje
Za mě nejlépe napsaný román, zasazený do skutečných válečných událostí, kdy člověk cítí tíhu dané doby. Není třeba více slov.

10.11.2020 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Jedná se o silný příběh, který ukazuje, že i v dnešní době stále existuje svět, kde žena je něco více než podřadného.

10.11.2020 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha mě poměrně zklamala. Je psaná těžkopádným někdy až nepřehledným stylem. Často jsem se ztrácela. Stále jsem čekala, kdy se začne něco pořádného dít. Napětí bylo ale nulové. Některé situace a zvraty zůstaly nevysvětleny.

10.11.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Musím říct, že tahle kniha mi vyrazila dech. Od první stránky, kdy jsem knihu otevřela, jsem si říkala, že knihu musím ještě ten den dočíst. Za celých 261 stránek nenastala ani jedna chvíle, kdy by mě kniha nudila nebo kdy by mi stihly utéct myšlenky někam jinam. Miluji psychologické thrillery a tenhle řadím na přední příčky seznamu TOP knih, které jsem četla. Pokud jste ještě nečetli, doporučuji se hned do toho pustit.

Sucho Sucho Neal Shusterman

Příběh byl čtivý, ze začátku jsem byla napjatá, co všechno může nedostatek vody lidem způsobit, pak už to bylo trochu slabší. Některé pasáže byly podle me zbytečně natahované, naopak závěr krapet uspěchaný a mohl být více vysvětlen.

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Miluju knížky, kdy jsou děj i postavy v počátku zamotané a pak najednou přijde zvrat a všechno se vyjasní. A to je právě případ téhle knížky! Za mě super příběh. V čem vidím mínus je to, že se kniha podobala Dívce ve vlaku, v druhé půlce zase knize Za zavřenými dveřmi. Ale, kdo tyto dvě knihy nezná, bude z knihy Manželka mezi námi opravdu nadšen.

10.11.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na tuhle knihu jsem slyšela mnoho skvělých recenzí, mě ale bohužel zklamala. Necítila jsem z vyprávění tíhu doby, kterou hlavní hrdina prožíval. Autorka to za mě neuměla podat. Když to srovnám s Hanou od Mornštajnové, tak to byl slabý příběh. Ne obsahem ale stylem psaní.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Podle anotace, obálky a reklamy to vypadalo na super knihu, ale bohužel. Za mě průměrná až podprůměrná kniha. Chápu, proč musela mít takovou reklamu. V první půlce se jevila jako víkendová oddechovka, což není nic proti ničemu, ale v druhé části už to byla jednoduchá slaďárna, kterou jsem neměla ani chuť dočíst, ale dočetla jsem nasilu.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Za mě super! Líbí se mi styl psaní, kdy člověk dlouho netuší jak to bylo, kdo to udělal. Těším se na další autorčinu knihu.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Na knihu jsem četla skvělé recenze, ale mě to nějak nechytlo. Často jsem se ztrácela v postavách. Hrozně se to táhlo. Až ke konci, když to začalo dávat smysl, tak mě kniha začala bavit. Takže v závěru nápad dobře promyšlený, ale pro mě průběh někdy zbytečně zdlouhavý a nudný.

10.11.2020 1 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Skvělá kniha! Na téma 2. sv. války jsem četla více knih od více autorů, ale Zuzanin dech je jedna z těch nejlepších. Srovnatelná s Hanou od Mornštajnové. Doporučuji!

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Mě to nějak nechytlo. Je pravda, že jsem nečetla první díl, tak jsem se často nechytala, ale přišlo mi to překombinovaný. Na knihu byly skvělé recenze, ale bohužel jsem spíše byla zklamaná. Děj byl bez napětí, těžko uvěřitelný a zbytečně táhlý. Shrnula bych to jako průměrnou knihu s přespříliš stran.

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Příjemně laděný romantický příběh, který se dobře četl. Děj má spád, příběh je i vtipný. První polovina knihy mě opravdu bavila. Druhá půlka byla už trochu jednodušší. Žádné hluboké myšlenky, ale i tak kniha celkem baví. Doporučuji si přečíst.

10.11.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Od půlky knihy je zřejmé, jak kniha skončí. V závěru snad jen překvapí zbytečná překombinovanost děje.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mě velice povedená napínavá kniha plná zvratů, které vás nutí číst dál a dál. Doporučuji

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Knihy od Cary Hunter mě prostě baví. Druhý díl je ještě lepší než ten první. Je to typ knihy, kdy musíte číst dál a dál, protože s každou další stránkou vás ten příběh zajímá víc a víc. Knihy od této spisovatelky doporučuji!

Ellie a její náhodné setkání Ellie a její náhodné setkání Hazel Prior

Uf. Tak tohle nebyla kniha pro mě. Už od začátku se mi těžko četla a dočetla jsem ji jen proto, abych ji dočetla. Samotný příběh byl jednoduchý, mdlý. Ale co mi nejvíc vadilo byl styl psaní. Zdlouhavé popisování krajiny, pocitů a zcela jasných věcí. Pro mě zklamání.

10.11.2020 1 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Za mě průměrná kniha, když to srovnám s jinými detektivkami. Často psaná odlehčenou formou, což u detektivky není žádoucí. Popisek knihy byl zajímavý, ale pro mě zklamaní.

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Knihy od Cary Hunter jsou prostě top. Třetí kniha, co jsem od ní četla a ta úroveň prostě nešla dolů. Baví mě styl jejího psaní, jak se děj posunuje, žádný hluchý místa a líbí se mi i jakým stylem se posunuje život hlavního vyšetřovatele. Těším se až vyjde další kniha. Doporučuji!