VeruHoráková VeruHoráková komentáře u knih

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Tak za tohle dávám palec nahoru. Ačkoliv nejsem povídkový typ, tak mě tato kniha povídek nadchla. Málokdy se stává, že by mě v knize bavily všechny povídky, ale tady nebylo co vytknout. Povídky mi sedly tématem, kdy ústřední téma jsou vztahy, ať už přátelské, partnerské nebo rodinné a přiznám se, že v tomhle já se vyžívám. Některé povídky byly vtipné, nad některými se člověk víc zamyslel. Líbil se mi styl psaní, představit si danou situaci a vžit se do ní nebyl žádný problém. Co musím také vyzdvihnout, jsou závěry jednotlivých povídek. Často jsem měla o příběhu nějakou představu a posledních pár vět tomu daly najednou úplný jiný ráz a o to víc mě to přimělo nad tím přemýšlet. Od autorky jsem četla už Bokovku, která mě opravdu bavila a jen se mi potvrdilo, že styl psaní autorky mi sedí.

12.10.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Dá se říct, že mě bavila necelá první půlka knihy. Zpočátku se mi líbily slovní obraty, sarkastický humor a příběh Báry. Ale v momentě, kdy se babiččina linka začala odehrávat v nebi, tak mě to bavit přestalo. Působilo to rozpačitě až nesmyslně a linka Báry to už prostě nevytáhla. Od autorky je to moje první kniha a nemám úplně potřebu si přečíst další její knihu.

03.10.2022 2 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Řekla bych už taková klasika od Hanišové. Kniha se četla dobře, příběh byl dobře strukturovaný a konec zůstal otevřený. Styl psaní Hanišové mi sedí, a ačkoliv mě třeba víc zaujala Houbařka nebo Anežka, tak Rekonstrukci bych také doporučila ke čtení. Možná mi jen přišla o něco slabší hlavní postavou, která mi od půlky knihy začala být značně nesympatická a neměla jsem tak potřebu se dozvědět, proč se jí to celý stalo. Člověk má pak pocit, že příběhu něco chybí. Ale celkový dojem z knihy hodnotím pozitivně.

28.09.2022 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Tak tohle bylo pro mě velmi příjemné překvapení. Kdo má rád styl psaní Petry Soukupové, tak tomu bych tuto knihu určitě doporučila. Autismus dítěte, rozpadající se mezilidské vztahy v rodině, problémy s alkoholem, nevěra. I takto by se dala popsat tato kniha. Kniha bez nadsázky reflektuje průřez jedním partnerským vztahem během několika let se všemi bolestmi a nezdary, jaké může život přinést. Přečteno jedním dechem. Doporučuji.

23.09.2022 5 z 5

Matky Matky Brit Bennett

Uf, tak tohle nebylo dobrý. Jak styl psaní, tak samotný příběh mě vůbec neoslovil. Knihu jsem zaznamenala na základě pozitivních ohlasů od vícero knižních influencerů a zaujala mě jak anotace knížky, tak i obálka. Ale za mě to byla bohužel nuda od začátku do konce. Po dočtení jsem byla ráda, že to mám za sebou a vím, že od autorky si další knihu nepřečtu. Přemýšlím, proč je ta kniha tak populární.

14.09.2022 1 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Moje druhá kniha od Julie Caplin a jsem z ní opět nadšená a řekla bych, že Hotýlek na Islandu se mi líbil i o něco víc než Kavárna v Kodani. Líbí se mi, jak čtivě a zároveň jednoduše je příběh napsán. Baví mě, jak jsou v každé knize popsané místní tradice dané země nebo jak krásně je vykreslená tamní příroda. A i když asi všichni tuší, jak příběh dopadne a někdy je té sladké romantiky až dost, tak mě tyto knihy baví.

11.09.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pražský erotikon prostě miluju. Knihu jsem už jednou četla a je to rozhodně kniha, kterou si v budoucnu přečtu ještě xkrát. Co mě na tom baví, je styl psaní Hartla. Více hlavních postav jejíž osudy jsou propletené a v průběhu 30 let můžeme sledovat jejich pády, nevěry, vtipné, ale i složité životní situace. Myslím, že každý si v ní najde kus sám sebe. Za mě je to Hartlova nejlepší kniha. Už aby napsal další knihu.

28.08.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Tak tohle bylo moc milé překvapení. Knihu jsem zaznamenala na základě kladných recenzí od vícero knižních influencerů a musím říct, že to bylo příjemné, pohodové čtení a bavilo mě to od začátku do konce. Oba vyšetřovatelé mi hned padli do oka, příběh svižně odsýpal, bylo to skvěle a čtivě napsaný a co mě opravdu těší - jedná se o knižní sérii. Takže se už těším na další díl. Pokud tedy hledáte pohodovou oddechovku (opravdu se nejedná o dechberoucí drama), pak vřele doporučuji.

29.07.2022 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Film asi viděl každý, ale četli jste i knihu? Film jsem viděla několikrát a dost na mě zapůsobil, a ačkoliv jsem tedy věděla o čem kniha bude a jak příběh dopadne, tak mě zajímala i knižní verze, podle které je film natočen. Kniha obsahuje více situací a detailů a musím říct, že jsem se těšila, až ji dočtu. Přece jen, film za dvě hodiny skončí, ale knihu čtete třeba i více dní a tak ji i více vstřebáváte a nebylo to zrovna příjemné téma. Ale je to působivý, neuvěřitelný. Jak kniha, tak i film stojí za to.

12.07.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Čtivá, reálná, smutná, místy ale přeslazená. Tak bych popsala tuto knihu. V příběhu se střídaly kapitoly Tehdy a Teď a mě osobně více zajímal spíše pohled z přítomnosti, kde Quinn a Graham řešili své problémy, než pohled z minulosti, který byl často přeslazený. První polovina knihy byla skvělá. Od půlky knihy mi přišlo, že se postavy motají v kruhu a opakuje se tam stále to stejné, ale celkově příběh hodnotím pozitivně.

26.06.2022 4 z 5

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Knihy od Cary Hunter miluju, ale tento díl byl bohužel slabý. Po přečtení prvních sto stránek jsem knihu na několik měsíců odložila, protože začátek byl prostě nudný a o ničem. Nicméně jsem knize dala ještě šanci, ale za mě to prostě nemělo ten drive, jaký mají předchozí knihy. Z počátku knihy se řeší sexuální obtěžování, průběh knihy je pak pravidelně narušován podcasty, od půlky knihy se začíná řešit vražda, ze které je obviněný hlavní vyšetřovatel série Adam Fawley, a aby toho nebylo málo, průběžně se řeší i jeho stín z minulosti. Zbytečně moc linek, které nebyly ani zajímavé, jsou hlavní kámen úrazu. Knihu jsem dočetla, abych neměla mezery v dalším díle. Upřímně moc doufám, že další díl se ponese v duchu prvních tří knížek, anotace šestého dílu působí skvěle.

19.06.2022 2 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha se četla jedním dechem. Ač to bylo smutný a místy depresivní, tak to bylo velmi čtivě napsaný, realistický. Zpočátku mi bylo líto Julie, v průběhu čtení pak Agnes. Silný příběh, který nemohl dopadnout dobře. Je to rozhodně kniha, na kterou se nezapomíná.

12.06.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Šestá kniha od Shari Lapeny a pořád mě to baví. Nebylo to sice tak uvěřitelný jako jiné její knihy, ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne a ten konec stál za to. V průběhu čtení jsem podezřívala snad úplně všechny a vraha jsem nakonec tipovala špatně. Kniha patří určitě mezi ty lepší a těším se na další autorčinu knihu.

07.06.2022 4 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Předchozí kniha Malinka se mi líbila víc. Sedla mi víc tématem a myslím, že byla i více čtivě napsané. Tady mě bavila asi první půlka knihy a to převážně jen pasáže Běly a Sabiny. Druhá půlka už mi přišla nudnější. Čekala jsem, že tam bude více rozebraný, jak do toho holky spadly a jak se z toho dostala Sabina. Nebylo to špatný, ale čekala jsem asi trochu něco jiného.

27.05.2022 3 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Moje první kniha od francouzské spisovatelky Delphine de Vigan a určitě ne poslední. Po jejím dočtení jsem nad knihou docela dlouho přemýšlela, ale ani teď nedokážu přesně říct, co mě na knize tak zaujalo. Je to prostý příběh dvou lidí, dva osudy. Protnou se? Přála bych ji to, zvlášť Mathildě.

08.05.2022 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Musím říct, že kniha na mě velmi zapůsobila a od začátku jsem hltala každou stránku. Od Dity Táborské je to moje první kniha a musím pochválit, jak čtivě byla Malinka napsaná. Nejvíce mě zajímala linka Alice, které jsem fandila a přála ji, aby byla konečně šťastná. Naopak k hlavní představitelce Malce jsem neměla zrovna kladný vztah, od půlky knihy mě začala štvát skrz její nevděčnost a sobeckost. Ale věřím, že každý to může vnímat jinak i podle životního období, ve které se člověk zrovna nachází. Pár let zpátky bych ty postavy vnímala taky jinak. Konec byl překvapivý a smutný, ale k příběhu to sedělo. Celkově hodnotím knihu velmi kladně, ale od nakladatelství Host jsem vlastně ani nic jiného nečekala. Dlouho na mě tak žádná kniha nezapůsobila a jsem ráda, že jsem objevila další českou autorku.

08.05.2022 5 z 5

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

S Julianem Barnesem bylo toto mé úplně první setkání, a musím říct, že jsem se do jeho stylu psaní nezamilovala. Ke čtení jsem se musela nutit a stejně jsem to nakonec vzdala a knihu nedočetla.

07.05.2022 2 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Moje pátá kniha od Soukupové a asi bych řekla, že z těch pěti je nejslabší. Tím ale neříkám, že je kniha špatná. První povídka Zmizel se mi líbila nejvíc. Bylo to napsané v klasickém stylu Soukupové, její klasicky model rodiny a to mě baví. Druhá povídka Na krátko mi přišla už trochu o ničem, pořád jsem čekala, o čem to teda bude, až jsem byla na konci povídky. Třetí povídka Věneček byla fajn, ale takový průměr bych řekla. Nicméně na knihách Soukupové mě baví, jak se umí pitvat v rodinných vztazích a z českých spisovatelek je jedna z mých nejoblíbenějších autorek.

26.04.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Nebyl to takový propadák jako autorčina poslední kniha Dilema, ale bohužel mě to jen utvrdilo v tom, že od B.A.Paris si další knihu už nepřečtu. Děj mi nepřišel nijak zajímavý, chybělo tam napětí a závěr knihy a vysvětlení toho, co se tam dělo, bylo poměrně fádní. Od autorky stojí za to si přečíst Za zavřenými dveřmi, ale od té doby šla kvalita děje s každou knihou dolů. Škoda.

16.04.2022 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Za mě takový průměr. Téma knihy bylo super, ale mám pocit, že se to mohlo ještě lépe zpracovat, aby příběh měl větší drive. Nebylo to špatný, byla jsem dost napjatá, jak to dopadne, ale ke konci to začalo ztrácet šťávu, což byla škoda.

20.02.2022 3 z 5