veronika1998 veronika1998 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh. Marně hledám slova, jak knihu popsat. Dokonalost. Nejlepší kniha o době 2. světové války. Nečtena nejednou. Vřele doporučuji.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knih o 2. světové válce mám dost načteno, takže tato kniha je pro mě průměrná. I když byl příběh čtivý, některé situace mi přišli neuvěřitelné. Ovšem je to silný příběh o lásce, kterým jsem to přála.

19.06.2020 2 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Příběh znám od dětství, ale dojímá mě pořád. Doporučuji.

23.08.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silná, filozofická knížka, která mě velmi zaujala a přečetla za velice krátkou dobu. Velmi dobře zpracované téma, vřele doporučuji!

23.08.2020 5 z 5

Čtivý, krásný, dokonalý, historický román o Anně Boleyonové. Vždy mě autorka dokáže tak vtáhnout do děje, že vnímám a soucítím s hlavními postavy. Už se těším na další skvělé knížky.

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha byla vůbec má první o době 2. světové války. Tolik mě knížka zasáhla, že na ni občas vzpomínám (čtena před 4 roky). Velmi smutný čtivý příběh.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Moc krásná knížka, kterou mám víc jak jednou přečtenou.

18.06.2020 5 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Román o Janě Seymouré se trochu prolíná už s předchozími knížkami Anny Boleynové a Kateřiny Aragonské, kterými dělala dvorní dámu.
Knížka, která opět nezklamala. Ráda také čtu dodatky, jestli autorka psala fikci nebo ne.

14.06.2020 5 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Velmi zajímavý a drsný život Růženy Vackové. Její život nebyl vůbec jednoduchý, začínající od první republikou po komunismus. Velmi poutavý příběh.

19.06.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih paní autorky. Autorka píše tak skvěle, že se nedá od jejích knih odtrhnout. Krásný děj o Kateřině.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilčina cesta se mi více líbila než Tatér. Děj mě krásně vtáhl a já nemohla přestat číst. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla i něco nového o osudech po válce, protože veškeré příběhy většinou končí 2. světovou válkou.

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Přečetla jsem už desítky knížek o atentátu na Heydricha, ale i přesto v každé knížce najdu vždy něco nového. Tato knížka určitě patří mezi ty nejlepší. Krásný román o Gabčíkovi a dalších parašutistech, kteří obětovali svůj život pro budoucnost země.

14.06.2020 5 z 5

Na tuto knížku jsem se moc těšila. Bála jsem se, kolik knížka bude mít stránek, když se moc neví, jaký měla Anna život. Ale autorka napsala opět krásně čtivý román. Už se nemůžu dočkat dalšího úchvatného dílu. Díky autorce miluju tudorovskou dobu.

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Krásný román o mladé královně Viktorii. Lehce a příjemně se četl. Moc jsem se na knihu těšila, protože seriál Viktorie je stejně úžasný.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Ráda čtu knihy o době 2. světové války. Takže tato kniha pro mě byla povinná četba. Knihu i film jsem viděla víc jak jednou. Doporučuji všem, protože na tuto dobu se zapomínat nejde, ani nemůže.

19.06.2020 5 z 5

Opět velmi čtivý příběh, autor neumí napsat špatnou knížku. Velmi oceňuju rodokmen, protože knížku jsem nečetla hned po druhém dílu. Ovšem některé vtipy mi už přešli ohrané... Ale příběh byl úžasný.

19.06.2020 4 z 5

Skvělé pokračování historické série Husitské epopeje. Osudy rodiny mě tak očarovali, že já knížku přečetla jedním dechem.

19.06.2020 5 z 5

Poutavý čtivý příběh, moc mě bavilo číst osudy členů rodiny z různých společenských vrstev. Vřele doporučuji.

19.06.2020 5 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Autora mám ráda, takže nad koupí jsem neuvažovala. Bohužel, mě knížka zklamala. První polovinu knihy jsem četla s chutí, ale postupně jsem se musela ke čtení vůbec dokopat. Nakonec jsem ji dočetla.

15.06.2020 3 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Krásný historický román. Není snad nic, co od autora nemám ráda. Už se těším na další díl.