veronika1998 veronika1998 komentáře u knih

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Silný příběh o letcích z období 2. války. Přišlo mi, že knížka měla pomalý rozjezd, ale pak se to rozjelo.

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Příběh znám od dětství, ale dojímá mě pořád. Doporučuji.

Noc Noc Elie Wiesel

Kniha, která mě chytla za srdce a jen tak nepustí. Jedna z nejlepších knih v této tématice. Krátký, stručný, ale velmi silný příběh, doporučuji.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silná, filozofická knížka, která mě velmi zaujala a přečetla za velice krátkou dobu. Velmi dobře zpracované téma, vřele doporučuji!

Čachtická paní: Krvavý polibek Čachtická paní: Krvavý polibek Martin Jaroš

Na knížku jsem se těšila, na to že mám přečteno více knih o Alžbětě Báthoryové, tak tato kniha mě nějak neuchvátila. Takový průměrný příběh... Přesto se četla dobře a rychle.

17.08.2020 3 z 5

Bouře Bouře Conn Iggulden

Krasně napsaný historický román. První díl mě rychle zaujal, už se těším na další díly knížky.

14.07.2020 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Velmi příjemná vtipná knížka o historii. Od autorek jsem velmi ocenila i druhou část fikce. Skvěle vymyšlený příběh, doporučuju.

22.06.2020 5 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Čtivý smutný příběh o Perchtě, která to po boku svého manžela neměla vůbec lehké... Přečteno jedním dechem.

22.06.2020 4 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Moc krásná knížka o Marie Terezii. Lehký, příjemný, čtivý příběh. Moc doporučuju.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knih o 2. světové válce mám dost načteno, takže tato kniha je pro mě průměrná. I když byl příběh čtivý, některé situace mi přišli neuvěřitelné. Ovšem je to silný příběh o lásce, kterým jsem to přála.

19.06.2020 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha byla vůbec má první o době 2. světové války. Tolik mě knížka zasáhla, že na ni občas vzpomínám (čtena před 4 roky). Velmi smutný čtivý příběh.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Ráda čtu knihy o době 2. světové války. Takže tato kniha pro mě byla povinná četba. Knihu i film jsem viděla víc jak jednou. Doporučuji všem, protože na tuto dobu se zapomínat nejde, ani nemůže.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi silný příběh. Marně hledám slova, jak knihu popsat. Dokonalost. Nejlepší kniha o době 2. světové války. Nečtena nejednou. Vřele doporučuji.

Hříšná Messalina Hříšná Messalina Alfred Schirokauer

Kniha mě rychle vtáhla do děje. Příjemné počtení o Messalině. V průběhu čtení jsem si k tomu vyhledávala informace. Knížku beru jako průměrnou, dobrou.

19.06.2020 3 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

Velmi zajímavý a drsný život Růženy Vackové. Její život nebyl vůbec jednoduchý, začínající od první republikou po komunismus. Velmi poutavý příběh.

19.06.2020 5 z 5

Tak jsem dočetla celou sérii. Za prvé musím smeknout poklonu autorovi za úžasné příběhy, co vymyslel. Celá série si mi moc líbila. Občas ovšem jsem některé pasáže rychle přečetla, ale nic nemění na tom, že tato série patří rozhodně mezi mé oblíbené.

19.06.2020 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Autor je skvělý, opět čtivý oddychový román. Po menší odmlce této série mě knížka více uchvátila a s chutí jsem jí přečetla. Už se ale těším na poslední díl.

19.06.2020 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

Mé nadšení sice trochu už upadá, ale stále mi přijde, že je to dobrá kniha. Snad mě nová generace osloví v dalších dílech. Dávám tomu naději.

19.06.2020 4 z 5

S osudy jsem se tak vžila, že i tuto knihu jsem velice rychle přečetla. Opět krásný čtivý příběh. I když někdy jsem se ztrácela v postavách, ale to je vedlejší.

19.06.2020 4 z 5

Opět velmi čtivý příběh, autor neumí napsat špatnou knížku. Velmi oceňuju rodokmen, protože knížku jsem nečetla hned po druhém dílu. Ovšem některé vtipy mi už přešli ohrané... Ale příběh byl úžasný.