Husitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava Jagellonského

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Poslední díl ságy představuje léta, kdy se českým králem stal Vladislav Jagellonský, jemuž se postupně podařilo otupit ostří nepřátelské zahraniční politiky, zvláště té papežovy. Nakonec byl z Čech sejmut cejch kacířství, neboť po desetiletích bojů byl utrakvismus uznán všemi církevními autoritami. Husitská epopej tak dospěla ke svému závěru. Jenže místo aby se domácí poměry uklidnily, začaly doutnat nové politické i sociální konflikty. Postupně umírají starší členové rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich potomci. Ti však o ideálech svých rodičů vědí málo a hledají si svůj svět. Svět středověké víry nahrazuje svobodomyslná renesance. Osudy husitských generací rodu se uzavírají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380554/husitska-epopej-vii-za-casu-vladisl-RNS-380554.jpg 4.1149
Série

Husitská epopej 7.

Žánr
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Husitská epopej VII.: 1472–1485. Za časů Vladislava Jagellonského

Přidat komentář
Standa24
19.07.2020

Epopej dočtena. Celá série se mi četla velmi dobře, příběhy několika generací rodiny Prokopů pěkně plynuly a u čtení jsem si vždy odpočinul. Na druhou stranu jsem si díky epopeji připomenul některé významné události a osobnosti husitské doby.

veronika1998
19.06.2020

Tak jsem dočetla celou sérii. Za prvé musím smeknout poklonu autorovi za úžasné příběhy, co vymyslel. Celá série si mi moc líbila. Občas ovšem jsem některé pasáže rychle přečetla, ale nic nemění na tom, že tato série patří rozhodně mezi mé oblíbené.


faba
22.05.2020

Tak jsem tu Husitskou epopej (HE) dočetl. Je to povzdech, či lítost? Jen konstatování. Bohužel poslední díl byl asi nejhorší. Nevím proč, ale některé postavy už tam možná být neměly. Bylo to takové rozplizlé, natahované, chvilkami i nudné... a to mi k panu Vondruškovi moc nesedí. Příběhy stálých (starých) členů rodu bych jsem ještě bral, ale ti nově "vytvoření" a jejich osudy, no nic moc. Jasně, čte se to dobře, ale nic nepřinese.
Když jsem si začal HE kupovat, myslel jsem že to bude víc historické a méně beletristické. Nevadilo mě, že to bylo pojaté jako román o životě jedné rodiny v husitské době. Spolkl jsem i to, že jsem se někdy v postavách ztrácel, i to že se jejich život ubíral jako podle "šablony". Možná méně by bylo více. Jen pět dílů... ? Ten sedmý už byl opravdu moc dlouhý, a čekat do poslední kapitoly na pražské povstání utrakvistů, tak těch 500 stran před tím, bych oželel. Popsat toto povstání během 30 stran, nebyl moc těžký úkol. Nebylo to to hlavní v této knize?
Počin, napsat HE, byl chválihodný, ale tento poslední díl to trochu pokazil. Ukončení bylo tak rychlé jako smrt jediného biřice, který se pokoušel bojovat a bránit rychtáře při povstání.
A tak z toho zbyla jen takové pokrčení ramen.
Myslel jsem, že budu mít v knihovně Husitskou epopej, a že se k ní budu vracet, jako k historickému dílu.
Mám v knihovně Husitskou epopej a už se k ní asi nevrátím...

bookworm007
01.04.2020

Jelikož je to poslední díl rozsáhlé epopeje ráda bych zhodnotila dílo jako celek. Musím uznat, že se mi dílo jako celek líbilo. Přiblížilo mi dobu, která mi byla trochu cizí. I když musím poctivě uznat, že některé pasáže pro mě byly trochu nudné a ke konci jsem se trochu ztrácela v postavách ;-)

XbookwormX
04.03.2020

Celou sérii jsem dal jako audioknihu a vlastně jsem to do konce už jenom, nevím proč, protrpěl. Neskutečně repetetivní, jak chovaní postav, tak jejich charaktery. Všechno černobílý, žádnej progres. Vlastně je to stejně černobílý jako vidění světa pana autora. Takže slovy klasika...nuda, nuda, šeď, šeď.

iskovsky
03.03.2020

Na celej sérii ma najviac bavili rozhovory dvoch autorov rodinnej kroniky, v ktorých rozoberajú čo sa v danom roku stalo. Ak by sa vystrihla tá telenovela okolo potomkov kupca Prokopa, tak by som hviezdičku pridal... a vlastne jednu hviezdičku musím pridať za vzornú ukážku useknutého konca... načo sa babrať s nejakým vyvrcholením ? Keby som bol najpredávanejší autor v ČR, tak sa na to tiež vy....m

Shardlake
22.02.2020

Nelehká doba našich dějin o to těžší zpracovat do čtivého románu o několika svazcích. Já mám konečně dočteno a mohu říct, že mně se celá epopej líbila.

Bakana
20.02.2020

Vondušku mám moc rádaa vždycky jsem mu dávala ta nejvyšší bodnocení.
Tentokrát mě ale kniha nezaujala tolik jako vždycky. Členů klanu je mnoho, už jsou moc daleko od sebe a sem tam jsem se přistihla, že se rozvzpomínám kdo pochází z jakého předka a proč se tedy chová tak jak se chová.
Také dost podrobný popis politikaření šlechty čtivosti moc nepřidal.

1