Husitská epopej IV.: 1438–1449. Za časů bezvládí

kniha od:

Husitská epopej IV.: 1438–1449. Za časů bezvládí obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Sedmidílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Snad žádná jiná historická epocha našich dějin není v obecných představách tak kontroverzní jako právě husitství. Ta doba je pro dějepisné líčení o to složitější, že obě strany, katolická i kališnická, měly svým způsobem pravdu, ale obě současně páchaly bezpráví. Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se odehrává v obou znepřátelených táborech, aniž by jeden upřednostňovalo před druhým. Snaží se postihnout důvody, proč se chudí postavili proti bohatým, prostí proti vzdělaným, Češi proti Němcům, a jak dopadl střet rozumných s fanatiky. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví ne - úprosný osud proti sobě. Čtvrtý díl začíná těsně po smrti císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský. Ten však záhy také umírá a v zemi se znovu rozhoří domácí válka, kterou proti sobě vede šlechta podporovaná městy. Již třetí generace rodu Prokopů prožívá své drobné soukromé starosti, ale podílí se také na dramatických zemských událostech. Vyprávění nás zanese do Prahy, Písku, Plzně, na Tábor i do dalších měst......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274253/husitska-epopej-iv-1438-1449-za-cas-kPz-274253.jpg 4.5293
Série

Husitská epopej 4.

Žánr
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Kniha Husitská epopej IV.: 1438–1449. Za časů bezvládí

Přidat komentář
Annicka
28.12.2020

Nadšení z prvního dílu už dávno vyprchalo. Teď už je to jak přes kopírák - mnoho postav, ve kterých se notně musí všichni ztrácet a hlavně na které nezbude pořádně čas na těch málo stránkách (protože zkuste si to rozpočítat, kolik asi komu může věnovat času). Opět je to samý sex - ano, já vím, že lidi spolu tehdy spali, ale tohle už svědčí o sexuální frustraci autora, protože sexem snad končí úplně všechno. A opět statisticky nereálný zástup sebevědomých žen, které dokonce v 15. století rozjíždí soukromé podnikání.

Už dlouho se mi nestalo, že by mi večer zbývalo z knihy 6 stran a já si řekla, že ráno je taky čas... Sérii dočtu, ale spíš že zvědavosti, kam ještě autor klesne.

martin2819
30.09.2020

Stále skvělé pokračování, vzhůru na pátý díl


Markushka
13.08.2020

Vždy oceňuji přiblížení historie přístupnou zábavnou formou, ale faktem je, že mě oproti minulému dílu mnohem více bavilo čtení o životech členů rodu Prokopů. Možná je to i tím, že doba popisovaná v tomto díle je mnohem klidnější a proto i lépe sledovatelná a neztrácela jsem se tak v množstvích bitev a křesťanských půtek.

veronika1998
19.06.2020

S osudy jsem se tak vžila, že i tuto knihu jsem velice rychle přečetla. Opět krásný čtivý příběh. I když někdy jsem se ztrácela v postavách, ale to je vedlejší.

Lavender756
17.04.2020odpad!

91 procent!? A to jako za co? Že autor snad některé pasáže kopíruje z předešlých knih a jen lehce poupraví, prology .. o těch radši ani mluvit, to je otřes. V postavách se téměř nelze vyznat a to především v těch hlavních, o vedlejších se raději nezmiňuji. Příběh sám je plytký, každý řeší potíže na svém písečku... což by ještě šlo, ale ne v takovém rozměru jako jen tento. Každá kniha cca 600 stran, no potěš!

Standa24
25.12.2019

Příjemné čtení, jako vždy. Osudy rozvětvené rodiny Prokopů se proplétají s významnými událostmi 15. století.

Titus
29.10.2019odpad!

Za časů bezvládí. To je přesné!
Autor se již zcela vymkl z vlády historie, psychologie, představivosti i stylu...

Vonka
12.07.2019

Opět nezklamala.

1